Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Adrenalínové športy na Slovensku

7. 6. 2017 | Adrenalínové športy


Adrenalínové športy sú veľmi obľúbeným spôsobom trávenia dovoleniek a poskytujú spestrenie ku klasickým dovolenkovým činnostiam. O raftingu, lanových centrách a bobových dráhach sme už písali a v tomto článku vám predstavíme ostatné možnosti adrenalínovej zábavy na našom území Slovenska. Adrenalín je súčasť nášho života a niekedy v každodennom prežití si ho človek nedokáže a nevie vychutnať. Ale počas dovolenky je možné zažiť všetko, a jednou zábavnou formou ako spestriť si dovolenku na Slovensku je vyskúšať tieto adrenalinové športy

  • Let lietadlom
  • Skok z lietadla
  • Let balónom 
  • Paragliding
  • Bungee jumping
  • Jazda športovým autom na okruhu
  • Paintball
  • Vodné športy
  • Voľný pád v jedinom aerodynamickom tuneli na Slovensku

Let lietadlom

Aj keď sa lietanie stalo v posledných desaťročiach už v podstate všednou záležitosťou, lietanie malými športovými lietadlami sa stále teší veľkej obľube. Pocit, keď si môžete letieť prakticky kamkoľvek je na nezaplatenie a keďže máme na Slovensku veľké množstvo malých letísk, nie je problém si nájsť neďaleké letisko, nech ste prakticky kdekoľvek. Niektoré lety sú len výhliadkové, no môžete si nájsť aj let, ktorý budete sčasti pilotovať aj vy sami, čo len umocní váš zážitok z letu.

lietadla na oblohe

Zoskok z lietadla

Ten pocit, ktorý budete cítiť, keď vo výške 4km nad zemou zoskočíte do prázdneho priestoru a vidíte rýchlo sa približujúcu okolitú krajinu je na nezaplatenie. Neskúsení parašutisti musia najprv, samozrejme, absolvovať tandemový zoskok, no keď nadobudnete dostatok skúseností, budete si môcť užiť aj sólo zoskok. Vyskúšať si to môžete na mnohých lokalitách, napríklad v Prievidzi, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne aj Banskej Bystrici.  Pre tých, ktorí by si to najprv chceli vyskúšať v bezpečnej výške, je k dispozícii simulátor voľného pádu Hurricane Factory pri Tatralandii Liptovský Mikuláš.

© pxleyes.com

Let balónom

Let balónom je skutočná adrenalínová zábava. Už len pri pomyslení, že by mali byť až 2500m nad zemou zavesení na veľkom balóne bez akéhokoľvek motora mnohých zamrazí. Takéto vzdušné dobrodružstvo zvyčajne trvá do dvoch hodín, očas ktorých si prezriete krásy okolia z výšky. Lety sa dajú naplánovať ako na letné mesiace, tak aj na tie zimné a odlet je možný prakticky z každej časti Slovenska.

© castleleslie.com

Paragliding

Paragliding je obdoba parachutingu, avšak je to oveľa ekologickejší šport, keďže sa do výšky dostanete skokom z vysokého miesta v okolí namiesto lietadla. Na pohyb potom využívate vzdušné prúdy vysoko nad zemou. Jeden let trvá od 20 do 50 minút, záleži od typu letu a, samozrejme, aj od vzletovej výšky. U nás si môžete vyskúšať takýto let napríklad na Chopku, Donovaloch, Žiline, či Novom Meste nad Váhom.

© yakandyetitrek.com

Bungee jumping

Bungee jumping je krátka, no extrémne intenzívna zábava pre tých naodvážnejších. Najlepšie miesto na zoskok v nádhernom prostedí je na Štrbskom Plese, no v roku 2016 to nie je možné z dôvodu rekonštrukcie skokanského mostíka. Zoskoky by mali byť možné od sezóny 2017. Ako alternatíva k Štrbskému Plesu je zoskok zo žeriavu, ktorý je možné absolvovať po dohode kdekoľvek. Posledná možnosť je kyvadlovým zoskok z bratislavského mosta Lafranconi.

© bbc.co.uk

Jazda športovým autom na okruhu

Vášnivých sóferov s pretekárskymi sklonmi určite uspokojí široký výber športových áut, ktoré si môžu prenajať na pretekarskom okruhu Slovakiaring pri Orechovej Potôni v okrese Dunajská Streda. Najznámejší pretekársky okruh na Slovensku má na výber rôzne automobily značiek Porsche, X-Bow aj BMW. Pokiaľ sa necítite na šoférovanie na hrane, môžete sa nechať zviesť profesionálom v Race Taxi. Prenajať si môžete aj športové auto na jazdu kdekoľvek ste, možností je naozaj veľa.

© slovakiaring.sk

Paintball

V posledných rokoch sa na Slovensku udomácnila farebná obdoba airsoftu - paintball. Hráči rozdelení do dvoch tímov sa snažia zasiahnúť svojich súperov farebnými guličkami skôr, ako padnú oni. Hra je vhodná pre väčšie partie, ktoré sa neboja zásahu guličkou a majú bojovú povahu. Paintballových centier je na našom území veľa, okrem Bratislavy ich nájdeme aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Svite aj na Liptove.

Vodné športy

Jazda na vodnom skútri je typická skôr pre krajiny, ktoré majú prístup k moru, no keďže my máme veľké množstvo vodných nádrží a rybníkov, je to možné aj u nás. Zlaté piesky, košický Wake Ski Park, Freestyle Park Liptovský Mikuláš a Ratnovská zátoka pri Piešťanoch ponúkajú niečo navyše. Na týchto vodných plochách sú postavené vodné vleky, vďaka ktorým si môžete vyskúšať letnú obdobu zimných športov - wakeboarding a vodné lyže. Na okolitých prekážkach si môžete vyskúšať rôzne triky a skoky a stráviť príjemný letný deň pri vode.


Zdroj: enjoyzazitky.sk, zlavadna.sk, zlavy.sme.sk, hurricanefactory.com, balonom.sk, balony.sk, x-air.sk, paraglidingcenter.sk, adrop.sk, slovakiaring.sk, wakelake.sk, redbull.com

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Adrenalínové športy

Rafting a splavovanie na Slovensku

Rafting a splavovanie na Slovensku

12. 11. 2021

Rafting na Slovensku vždy bol a pravdepodobne aj bude veľmi obľúbenou adrenalínovou zábavou pre mnohých z nás. Zvýšenú hladinu adrenalínu, ktorú...

Celý článok
Beh, maratón, preteky

Beh, maratón, preteky

27. 3. 2020

Beh, maratón, preteky “V základe sa odlišujeme od ostatných ľudí. Ak chcete niečo vyhrať, bežte 100 metrov. Ak chcete niečo zažiť, bežte maratón...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×