Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Padnú v ubytovaní tento rok rekordy?

21. 5. 2019 | Benefity Kiska Travel


Nová legislatíva na podporu cestovného ruchu platná od januára 2019 sa čoraz pozitívnejšie prejavuje na turizme na Slovensku. Už jarné prázdniny ukázali, že zamestnanci sú informovaní o príspevkoch na rekreáciu. Pri každom ubytovaní riešia, ako využiť tento zamestnanecký benefit. Ubytovacie zariadenia hlásia zvýšenú administratívu na recepciách a rôzne požiadavky ubytovaných hostí na doplnenie informácií na účtovné doklady. 

Získanie príspevku na rekreáciu  

S rekreačnými poukazmi je to oproti príspevkom na rekreáciu administratívne jednoduchšie. Množstvo úkonov prebieha online, bez papierovania.

Zamestnanci dostávajú od svojich zamestnávateľov rekreačné poukazy najmä vo forme kariet a majú záujem si ich uplatniť. Hlavnou výhodou rekreačných poukazov pre zamestnancov je to, že zamestnanci dostávajú poukazy a až následne je im strhnutá ich časť príspevku na rekreáciu. Nemusia tak sami hradiť celú výšku pobytu vopred a sú príjemne motivovaní  minúť na dovolenku viac.  

KiskaTravel v spolupráci s DOXX - Stravné lístky prináša kompletné riešenia pre rekreačné zariadenia a prevádzky. Pre rekreantov a ubytovacie zariadenia je preto použitie rekreačných poukazov priamo na webe KiskaTravel výhodné a pohodlné. Zamestnanec si vyberie lokalitu a ubytovanie, termín a priamo online použije rekreačný poukaz.

Výhody pre rekreačné zariadenia a prevádzky prostredníctvom www.kiskatravel.sk: 

  • Bez manipulácie s hotovosťou a ceninami 
  • Šetrenie času obsluhy 
  • Bez transakčných poplatkov za platby kartou
  • Reklama na web stránke v mapovom aj zoznamovom vyhľadávaní
  • Bezplatná reklama v aplikáciách DOXX v mapovom aj zoznamovom vyhľadávaní
  • Vďaka akceptácii elektronických rekreačných  poukazov možnosť získať konkurenčnú výhodu
  • Platby Kartou DOXX sú akceptované online cez Kiskatravel  

Ako zamestnanci platia rekreačným poukazom

Prostredníctvom stránky nášho partnera www.rekre.sk alebo priamo na www.kiskatravel.sk  je možné rezervovať a priamo uhradiť vybranú rekreáciu Kartou DOXX. Na stránke je viditeľné označenie, ktoré znázorňuje možnosť platby Kartou DOXX:

tlacidlo rekre karta doxx

Úhrada je jednoduchá, stačí na webe zadať číslo karty a PIN číslo.

Následne je držiteľ karty presmerovaný na stránku, kde prebehne úhrada a rekreácia je zabezpečená. Potvrdenie o zaplatení dostáva držiteľ karty do svojho emailu, spolu s ubytovacím poukazom od www.kiskatravel.sk.

ako uhradit cez doxx

Novinky v platobných možnostiach

Medzi novinky na trhu akceptácie rekreačných poukazov patrí online Platobná brána DOXX, ktorá umožňuje prijať Karty DOXX s rekreačným poukazom ktorejkoľvek prevádzke na Slovensku, a to bezplatne prostredníctvom webovej stránky www.kiskatravel.sk.  Platobná brána DOXX je jednoduchý nástroj, stačí mať pripojenie na internet buď na mobile alebo v počítači. Platbu môže rekreant následne zrealizovať úplne podľa svojho želania: v pohodlí svojho domova cez link v doručenej SMS správe alebo emaile alebo aj využitím QR kódu.

letna dovolenka

Kapacity na leto

Slovenské ubytovacie zariadenia od začiatku roka hlásia nárast ubytovaní a je preto dôležité, aby každý hotel, penzión či menšie ubytovacie zariadenie využil možnosti partnerov prostredníctvom portálu www.kiskatravel.sk, ktorí vedia ich kapacity využiť. Online predajný kanál, akým je aj portál Kiskatravel.sk , umožňuje ubytovacím zariadeniam získať celoslovenskú reklamu voči potenciálnym rekreantom a prepojiť tak záujem s ponukou. Okrem toho portál prináša široké možnosti propagácie zariadenia a priamu online rezerváciu. Vďaka spolupráci cestovnej kancelárie KiskaTravel so spoločnosťami vydávajúcimi rekreačné poukazy na kartách, získavajú ubytovacie zariadenia automaticky možnosť prijať platby rekreantov s rekreačnými poukazmi na kartách. Takúto možnosť ponúka aj tradičný slovenský dodávateľ zamestnaneckých benefitov, spoločnosť DOXX - Stravné lístky.

Samotná letná sezóna bude zaujímavá a ukáže reálny dopyt Slovákov po konkrétnych lokalitách a typoch zariadení.


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Benefity Kiska Travel

Rekreačné poukazy nemusia prinášať starosti

Rekreačné poukazy nemusia prinášať starosti

2. 4. 2019

Ste zamestnávateľ a desí vás fakturácia povinných rekreačných preukazov? Ste zamestnanec a chcete ísť lyžovať do Tatier, ale vôbec netušíte,...

Celý článok
ADMINISTRÁCIA rekreačných poukazov pre Vašich zamestnancov

ADMINISTRÁCIA rekreačných poukazov pre Vašich zamestnancov

15. 2. 2019

Podľa nového § 152a Zákonníka práce s účinnosťou od 1.1.2019 je firma, ktorá zamestnáva viac ako 49 zamestnancov, povinná poskytnúť svojim...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×