Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Posledná šanca na pobyty cez rekreačné poukazy 2019. Ako na to?

28. 10. 2019 | Benefity Kiska Travel


Je tu posledná šanca na využitie poukazov na rekreáciu 2019. Termíny na dovolenky na Slovensku sa už pomaly vypredávajú. Nielenže do konca roka ostávajú necelé tri mesiace, ale rovnakým dátumom odzvoní aj tohtoročným rekreačným poukazom pre zamestnancov. Na poslednú chvíľu ste sa rozhodli, že poukazy vyčerpáte práve v jesennom období? Pristúpte k rezervácii spolu s nami!

Obrázok Donovaly

 Autor: Vladimír Ješko (zdroj: pixabay.com) 

Rekreačné poukazy (alebo príspevky na rekreáciu) pre zamestnancov môžete využiť len do konca roka. V praxi to znamená, že poukazmi, na ktoré máte od zamestnávateľa nárok, môžete zaplatiť iba dovolenku absolvovanú do 31.12.2019. Od 1.1.2020 vám tieto rekreačné poukazy prepadnú, resp. budú neplatné. Maximálna suma na rekreáciu, ktorú si zaplatí zamestnanec je 225 eur, čo je 45% oprávnených nákladov, a zvyšnú časť z celkového ročného balíka v hodnote 500 eur doplatí zamestnávateľ. Čo je v prepočte 275 eur.

Vytvorenie rezervácie cez rekreačný poukaz v praxi

Na kiskatravel.sk si nájdite obľúbenú lokalitu v rámci celého Slovenska a zvoľte si ubytovanie podľa vlastných predstáv: chatu, penzión, privát, kúpeľný dom či hotel. Ak by ste potrebovali dobrú inšpiráciu, tak sa skúste pozrieť na týchto 10 skvelých hotelov, ktoré vás očaria svojou výnimočnosťou. Po voľbe ubytovacieho zariadenia si vyberte termín vášho pobytu a kliknite na tlačidlo POTVRDIŤ TERMÍN. Ďalším krokom je zadanie ubytovaných osôb, prípadne výber izby z ponuky ubytovacieho zariadenia. 

Obraázok 1: Rezervácia

Nasleduje prihlásenie (ak ste registrovaný užívateľ) alebo vyplnenie osobných údajov a zakliknutia možnosti CHCEM SI UPLATNIŤ REKREAČNÝ POUKAZ CEZ KISKA TRAVEL. V prípade, že sa s nami potrebujete o dovolenke poradiť alebo si rezervovať pobyt inak, tak sa nás môžete obrátiť formou e-mailu -  kiskatravel@kiskatravel.sk alebo telefonicky - +421 905 500 507.

Z ponuky si vyberte typ rekreačného poukazu: Benefit Plus, Gusto Karta, Karta DOXX, Edenred DovolenkaUp Rekrea alebo zakliknite možnosť - CHCEM FAKTÚRU. Ak si chcete uplatniť rekreačný poukaz prostredníctvom faktúry pre vášho zamestnávateľa, v praxi je nutné, aby bola platba realizovaná v plnej výške do CK KISKA TRAVEL. Na faktúre je uvedené: meno osoby, ktorá si môže uplatniť rekreačný poukaz, plus ďalšie osoby menovite alebo len uvedené v počte, dátum, miesto pobytu a suma pobytu. V prípade potreby je možné uviesť do faktúry aj údaje, ktoré zamestnávateľ navyše požaduje. Po úhrade platby vám bude vystavená faktúra za váš pobyt, a to maximálne do týždňa od pripísania peňazí na náš účet. Na preplatenie faktúry u vášho zamestnávateľa máte 30 dní po ukončení pobytu. Potom faktúru jednoducho predložte na ekonomickom či personálnom oddelení vašej firmy.

Obrázok 2: Rekreačný poukaz
 
Ak idete rekreačný poukaz 2019 využiť ako platobnú kartu, tak si musíte vybrať niektorý z vyššie uvedeného typu poukazu. Naši partneri ponúkajú rôzne spôsoby úhrad rekreačného poukazu, ale zväčša ide o vydanú platobnú kartu, ktorú získate od vášho zamestnávateľa. Na stránke CK KISKA TRAVEL je implementovaná platobná brána našich partnerov. Platba prebieha tak, že pri potvrdení vašej rezervácie vám bude zaslaný link, na ktorý kliknete. Potom už len jednoducho uhradíte pobyt.

Podmienky rekreačného poukazu v KOCKE

Na záver si zopakujme ešte praktické podmienky na získanie rekreačného poukazu.

Nárok na rekreačný poukaz vzniká zamestnancom, ktorých zamestnávateľ, spoločnosť, zamestnáva viac ako 50 ľudí. Zamestnanec musí mať zároveň zamestnanecký pomer nepretržite viac ako 24 mesiacov (výnimkou sú dohody o vykonaní práce). V prípade, že pracujete na skrátený pracovný úväzok, tak sa suma rekreačného poukazu znižuje pomerne k danému úväzku. Jednou z ďalších podmienok je pobyt v časovom rozsahu minimálne 2 nocí na území Slovenska.

Skvelou správou je, že k cene za ubytovanie sa môže prirátať aj cena za stravovanie, wellness či iné rekreačné služby. Tento fakt podnietil tuzemských poskytovateľov ubytovania, aby ponúkli klientom za rekreačné poukazy aj tzv. pobytové balíky. Na trhu nájdete rôzne balíčky: lesný wellness pobyt, pobyt pre rodiny, romanticko-kulinársky pobyt, harmonia pobyt a rôzne iné.

TIP na relax pobyt: Spojenie liečivej termálnej vody, komfortu luxusného hotela a ozdravujúcej prírody nájdete pri „slovenskom mori“, v hoteli THERMAL ŠÍRAVA SPA RESORT na Zemplínskej Šírave.
Napadlo vám, že by ste radšej darovali tieto finančné prostriedky na rekreáciu svojich najbližších? Rekreačné poukazy pre zamestnancov môžete využiť aj pre rodinných príslušníkov – pre manželku/manžela, pre deti (na všetky školské prázdniny), pre druha/družku, ale aj pre rodičov, s ktorými žijete v jednej domácnosti.
Ak máte jasno v tom, že si na rekreačný poukaz pre zamestnanca môžete nárokovať, tak sa pusťte do hľadania tej správnej dovolenkovej destinácie pre vás. Za rekreačný poukaz sa môžete vybrať napríklad  aj do hotela Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici. S rezerváciou dovolenky sa určite poponáhľajte, pretože posledné voľné termíny na tento rok sa pomaly napĺňajú.

Obrázok Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica
 Autor: Doko (zdroj: sk.wikipedia.org)


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Benefity Kiska Travel

Padnú v ubytovaní tento rok rekordy?

Padnú v ubytovaní tento rok rekordy?

21. 5. 2019

Nová legislatíva na podporu cestovného ruchu platná od januára 2019 sa čoraz pozitívnejšie prejavuje na turizme na Slovensku. Už jarné prázdniny...

Celý článok
Rekreačné poukazy nemusia prinášať starosti

Rekreačné poukazy nemusia prinášať starosti

2. 4. 2019

Ste zamestnávateľ a desí vás fakturácia povinných rekreačných preukazov? Ste zamestnanec a chcete ísť lyžovať do Tatier, ale vôbec netušíte,...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×