Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Cykloturistika na Slovensku - zažite dovolenku na kolesách

13. 4. 2021 | Cykloturistika


 "Život je ako bicykel. Aby si udržal rovnováhu, musíš sa pohybovať dopredu."

Albert Einstein

Za posledné roky sa toho pre cykloturistiku na Slovensku a vybudovanie cyklotrás urobilo veľa. 

Nadšenci tohto športu tak majú dvere otvorené do viacerých miest a trasy, ktoré sa na Slovensku nachádzajú, sú obrovským lákadlom ako pre domácich, tak aj pre zahraničných turistov.


Cyklotrasy podobne ako turistické trasy sa nachádzajú na Slovensku takmer všade. 
Popritom, ako si vychutnávate jazdu na bicykli, sú trasy navrhnuté tak, aby sa Vaše oči mali čím kochať. 
Čarokrásne panorámy, výstupy, lesy, polia, lúky, hrady, tiesňavy či rokliny – všade tam 
môžete so svojím dvojkolesovým kamarátom zavítať a vychutnať si našu krásnu krajinu.

Naše východné Slovensko má taktiež v talóne cyklotrasy v okolí čarokrásnej prírody. 
Skúste sa vybrať niektorou z týchto turisticky odporúčaných trás. 
Cykloturistika Košice a okolie: z Košíc do Sene, z Jahodnej do oblasti Vysokého vrchu, z Košíc na Jahodnú alebo na Ružín, hore Čermeľskou dolinou, do Stratenej a mnoho, mnoho ďalších. 

Veľmi známe a obľúbené sú napríklad cyklotrasy na Liptove - cykloturistika Liptov, na Spiši, vo Vysokých Tatrách - cykloturistika Vysoké Tatry,  cyklotrasy Malých Karpát či v okolí Slovenského krasu
Ponuka je bohatá, stačí si len vybrať.
V okolí Vysokých Tatier sú známe cyklotrasy Tatry, ako napríklad: 
Kežmarské Žľaby – Mlynčeky, Starý Smokovec – Hrebienok,
Tatranská Lomnica – Štart, Nová Lesná - Horný Smokovec.

V okolí Kopaníc sú to napríklad: Okolo Javoriny - 83 km , 
Myjavskou pahorkatinou - 76 km , Čachtická - 54 km ,
Malokarpatská - 96 km , Novohorská - 58 km ,Trenčianska - 77 km .

Aj Turiec má v oblasti cykloturistiky čo ponúknuť. Vydať sa môžete napríklad týmito značenými cyklotrasami v Turci: 

Turčianska cyklomagistrála- vedie cez turčiansku kotlinu z Vrútok do Turčianskych Teplíc. 
Tanková cesta- prechádza cez Lúčanskú Malú Fatru, obcou Bystrička, Trebostovom, Trnovom a Turčianskym sv. Petrom až do Valče. 

Región Liptov ponúka množstvo tipov a možností cykloturistiky. Okrem horskej cykloturistiky si môžete užiť aj nenáročné cyklotrasy na fyzickú kondíciu,
ako je napríklad trasa okolo priehrady Liptovská Mara. Zaujímavý je aj podrobný cykloatlas týkajúci sa nielen Slovenska, ale aj Česka či Rakúska, v ktorom môžete nájsť cykloturistické mapy alebo mapy cyklotrás.

Aj naše hlavné mesto a jeho okolie sú ako stvorené na cykloturistiku. Táto obasť ponúka množstvo trás, pretože Bratislava je napojená na medzinárodnú Dunajskú cyklistickú cestu, ktorá sa tiahne lužnými lesmi a okolím Čuňova. 
Dunajská cyklomagistrála patrí medzi najobľúbenejšie cyklotrasy v strednej Európe. Určite oceníte podrobnú cyklomapu v okolí Bratislavy, kde môžete nájsť všetky potrebné informácie.

Zaujímavou je aj cyklotrasa v Červenom Kláštore, ktorá ústí až do susedného Poľska, ktorá reprezentuje cykloturistiku v Pieninách. 

Táto trasa ponúka jedinečné scenérie, ktoré Vás naplnia pocitom šťastia. 

Cykloturistika na Orave ponúka rôznorodé cyklistické trasy pre všetkých, ktorí hľadajú výzvy, pre rodiny s deťmi, ale aj pre rekreačnú cyklistiku. 
Cyklotrasy Orava: Beskydská cyklomagistrála, Oravská cyklomagistrála, Oravský podzámok- Malatiná, Biela voda- Mokraď, Podbiel- Ťatliakovo pleso a mnoho ďalších 

Poslednú dobu sú veľmi zaujímavé a čoraz viac preferované singletracky. O čo konkrétne ide a kde ich hľadať si môžete prečítať aj na našom blogu Slovenské singletracky. Ide o cyklistické chodníky principiálne vhodné pre 1 bicykel. Ak to nie je určené inak, sú jednosmerné, práve pre zvýšenú bezpečnosť cyklistov. 

Pre nadšencov horskej turistiky vznikli takzvané MTB cyklotrasy. Ich cieľom je zdieľanie informácií a fotografií o cyklotrasách po celom Slovensku. 

Rozmachu cykloturistiky sa prispôsobila aj ponuka ubytovacích zariadení a gastronomických služieb, ktoré sú na vysokej úrovni a poskytujú svojim návštevníkom absolútny komfort. 
Neváhajte a navštívte našu stránku www.kiskatravel.sk, kde ponúkame množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sa nachádzajú v oblastiach s jedinečnými cyklotrasami. 
Prežijete jedinečnú dovolenku, v ktorej si užijete kvalitné služby, krásne ubytovacie zariadenia z našej pestrej ponuky penziónovchát či privátov a v neposlednom rade obohatíte svoje vnútro o nezabudnuteľné zážitky. 
Ak máte záujem o širšiu ponuku cyklotrás, zavítajte aj na  zoznam, kde si môžete vybrať z množstva cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na Slovensku. Či už máte záujem o cyklotrasy pre začiatočníkov, horské cyklotrasy, asfaltové cyklotrasy alebo cyklotrasy pre cestný bicykel, vyberte si to, čo vám najviac vyhovuje. 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Cykloturistika

Slovenské singletracky: čo to je a kde ich hľadať?

Slovenské singletracky: čo to je a kde ich hľadať?

13. 8. 2018

Počuli ste už výraz singletrack? Ak nedáte na aktívny oddych v podobe bicyklovania dopustiť, pravdepodobne áno. Pripravili sme si pre vás zoznam tých...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×