Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Lanové centrá na Slovensku

15. 10. 2017 | Lanové centrá


V posledných rokoch bolo na Slovensku postavených viacero lanových centier. Sú obľúbené, pretože ponúkajú adrenalín, avšak nie na úkor bezpečnosti a zároveň sú cenovo veľmi dostupné. Vďaka rôznym stupňom obtiažnosti sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Prinášame vám zoznam všetkých lanových centier na našom území.

Lanové centra v Bratislave

Hlavné mesto disponuje tromi lanovými centrami. Prvé sa nachádza na bratislavskej Kolibe, ktorého návštevu môžete spojiť s jazdou na bobovej dráhe. Centrum má celkovú dĺžku 423m a 42 prekážok v kombinácii so 4 lanovkami vám pripravia perfektný zážitok a z troch trás si vyberie každý. Druhé centrum nájdeme v Devínskej Novej Vsi, má trasu pre dospelých aj pre deti a na 346 metroch prekážok a lanoviek dokáže vyplniť pekné popoludnie. To posledné nájdeme v čunovskom Actionparku, kde sú pripravené 4 trasy s celkovým počtom 30 prekážok.

Trnavský kraj

Vo Veľkom Mederi sa na termánlnom kúpalisku nachádza dlhé lanové centrum Tarzania s celkovou dĺžkou 671m a deviatimi lanovkami. Na výber sú pripravené tri varianty, avšak vstup je možný len z kúpaliska. Vo Vlčkovciach pri Trnave je menšia trať dlhá 208m a jedenástimi prekážkami a v samotnej Trnave nájdeme Lanové Centrum Trnava, ktorá poskytuje príjemnú a bezpečnú zábavu pre deti. Trasa zaŕňa aj 25-metrovú lanovku. Turisti na Záhorí majú k dispozícii 250 metrov prekážok v Tarzanii v skalickej Zlatníckej doline rozdelených do dvoch rôznych trás.

© villalaguna.sk 

Trenčín

Trenčianskej Brezine nájdeme ďalšie centrum patriace do siete Tarzania. V lesoparku môžete využiť 22 plošín na prechod prekážkami vo výške 5 až 10 metrov a vybrať si jednu z troch pripravených trás.

© visttrencin.sk 

Banskobystrický kraj

Pri Brezne na Táloch je ďalšie centrum pripravené práve na vás. Tri rôzne trasy majú spolu 23 prekážok, z ktorých najdlhšia, červená, má až 292m. Pomerne vysoké prekážky vám dvihnú adrenalín a deti sa taktiež potešia svojej vlastnej, detskej trati. Na Donovaloch nájdeme ako jednu z atrakcií Parku Snow lanové centrum neprehladnuteľne umiestnené pri hlavnej ceste. S dĺžkou viac ako 500m patrí medzi najdlhšie a najväčšie lanové centrá na Slovensku.

© skbenefit.sk 

Žilinský kraj

Kraj na severe Slovenska disponuje až ôsmimi centrami. V Jasnej preverí vaše fyzické schopnosti 95 prekážok na troch rôznych trasách vo výške 4 až 7 metrov. Tarzania pri lyžiarskom centre Malinô Brdo je jasne najväčšie lanové centrum na Slovensku. Jeho 8 trás má celkovú dĺžku 1110m a je dôvodom pre návštevu strediska aj v lete. Zuberec ponúka neďaleko skanzenu aj vlastnú lanovú dráhu s trasou pre dospelých i pre deti. V Terchovej poskytuje zábavu lanové centrum v Dino Parku s podobnými parametrami, ako väčšina ostatných centier. Vlastnú lanovú prekážkovú dráhu má aj Villa Betula v Liptovskej Sielnici na severe Liptovskej Mary podobne, ako Aquapark Tatralandia. Môžete si vybrať jednu z troch trás a pokúsiť sa prekonať rôzne prekážky vo výške až 10m. Obyvatelia Žiliny si zas môžu užiť adrenalínovu cestu 26 prekážkami v lanovom parku Preles v žilinskom lesoparku Chrasť. Svojim vlastným lanovým centrom sa môžu pochváliť aj Turčianske Teplice a je to ďaľší dôvod, prečo navštíviť toto kúpeľné mesto na Turci.

© zlavomat.sk 

Košický kraj

Juh Východného Slovenska ponúka tri možnosti na užitie si zábavy na lanách. To prvé je v Košiciach, v smere na Jahodnú a 32 prekážok sa dá prekonať tromi rôznymi trasami. Podobnú dráhu s dvomi trasami nájdeme aj v Dobšinskej doline pri Ranči pod Ostrou Skalou. V Spišskej Novej Vsi sa nachádza 500-metrový park s tromi hlavnými trasami a jednou detskou s celkovým počtom 37 prekážok.

© sportoviska.zoznam.sk 

Prešovský kraj

V Tatrách nájdeme obrovské množstvo atrakcií a medzi nimi nemôžu chýbať ani lanové parky. Veľkosťou sú podobné ostatným centrám a sú postavené na Štrbskom Plese, v Tatranskej Kotline a v AquaCity Poprad. V Prešove zas nájdeme Outdoor Park, ktorý vás zabaví, ak plánujete stráviť dovolenku v okolí Prešova.

© skbenefit.sk   

Zdroj: parksnow.sk, tarzania.sk, modrykonik.sk, tatralandia.sk, regiontatry.sk, zilina.sk, lanovecentrumtrnava.sk, outdoorpark.sk, actionpark.sk,


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×