Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

TOP lanovky na Slovensku

8. 10. 2017 | Lanovky


Lanovky sa stávajú čoraz populárnejšie v lyžiarských strediskách najmä kvôli svojej pohodlnosti a možnosti dopravy aj na dlhších úsekoch. Tie ostatné nám umožňujú zvládať pomerne prudké a veľké kopce za krátky čas. Na našom území ich je v súčasnosti takmer 80 a my vám prinášame výber 5 najzaujímavejších.

Medzi TOP lanovky na Slovensku patria: 

  • Skalnaté Pleso - Lomnický štít
  • Jasná Nízke Tatry
  • Lanovka na Kamzík
  • Vratná dolina 
  • Bachledova dolina 

Tieto lanovky Vám budeme prezentovať v nasledujúcich blogoch samostatne. 

Skalnaté pleso - Lomnický štít

Ikonická lanovka na jeden z najvyšších vrcholov Vysokých Tatier nemôže v našom zozname chýbať. Kabínková lanovka vás dopraví až na vrchol zo stanice Skalnaté pleso, kam sa dostanete z Tatranskej Lomnice inou lanovkou, alebo peši. Tým, že vedie až na vrchol, umožňuje užiť si výhľad zo štítu aj fyzicky menej zdatným návštevníkom Tatier. Na vrchole sa dá dokonca prespať v apartmáne a môžete stráviť noc vo výške 2634m n.m.

 

Jasná Nízke Tatry

Demänovská dolina neďaleko Liptovského Mikuláša je veľmi dobre známym lyžiarskym centrom. Severná strana Chopku, na ktorom stredisko leží je pretkané zjazdovkami, vlekmi a lanovkami. O vašu dopravu až na vrchol sa postará množstvo lanoviek - Jasná disponuje ôsmimi sedačkovými a štyrmi kabínkovými lanovkami. Lanovky sú zaujímavé pre turistov v lete, keďže s bicyklom môžete zísť po downhillových tratiach celý kopec a po hrebeni sa dá dostať na ďalšie vrchy v okolí. 

Lanovka na Kamzík 

Ako jediná lanovka na západnom Slovensku má lanovka na Kamzík špeciálne postavenie. Okrem vysielača je kopec dôležitý aj z pohľadu turizmu - nájdeme tu bobovú dráhu aj lanové centrum. Rekreanti môžu využiť lanovku na prechádzku po vrchole s pekným výhľadom na Bratislavu a okolie. 

Vrátna dolina

Vrátna dolina je ďalším významným lyžiarskym strediskom v pohorí Malá Fatra blízko Terchovej. Dve lanovky sa starajú o spokojnosť lyžiarov v zime a o turistov počas letných mesiacov. Z Vrátnej doliny sa totižto dá vyraziť na rôzne túry, do rokliny Jánošíkové diery. Populárnou je túra s využitím letnej prevádzky lanovky, vďaka ktorej si užijeme prechádzku po okolitých hrebeňoch hôr bez prílišného vyčerpania.

© regionmalafatra.sk 

Bachledova dolina

Neďaleko slovensko-poľských hraníc pri Ždiari sa nachádza lyžiarske stredisko Ski Bachledova. 1500-metrová lanovka nás v zime dopraví na vrch kopca, odkiaľ vedú dole dve dlhé trasy pre začiatočníkov aj pokročilých. V lete môže lanovka ponúknuť zvezenie pre cyklistov - v lete je v prevádzke Bikepark, ktorý ponúka na výber 5 downhiloových tratí spoločne s okolitými horskými cyklotrasami, ktorých je dokopy približne 130km.  

© vilajavorinka.sk 


Kompletný zoznam lanoviek a ich stav prevádzky si môžete pozrieť na  www.lanovky.sk.


Zdroj: lanovky.sk, vratna.sk, jasna.sk, skibachledova.sk, vt.sk


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×