Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Lyžovačka v Ždiari

28. 2. 2022 | Lyžiarske strediská


Lyžovačka v Ždiari

„Menej je viac“, Robert Browning

 

Ak ste lyžiar, alebo snowboarder, určite mi dáte za pravdu, že nie je nič horšie ako preplnené rezorty, nekonečné čakanie na vleky, rady všade okolo vás......, pozrime sa na miesta trošku menšie no stále populárne.

 

zima

https://pixabay.com/

Obec Ždiar sa nachádza medzi Spišskou Magurou a Belianskymi Tatrami. Ždiar vás nesklame keď sa budete chcieť ísť lyžovať a vyberiete si práve túto lokalitu. Krásne prostredie Belianskych Tatier, bohaté možnosti ubytovania, chaty, penzióny, objavte čaro Ždiaru. Napríklad penzión Strachan má svoj šarm, vyberte si  z našej ponuky, máme pre vás 80 ubytovacích zariadení, dúfame, že si nájdete to svoje.

  figurinka lyze

https://pixabay.com/

Strachan Ski centrum ponúka novú 4 miestnu lanovku, čakajú vás 3 modré zjazdovky, 1 zelená a 1 červená zjazdovka. Bežkárov nesklameme tiež, lebo sú tam 3 bežecké trate, 2,3, alebo 8,5 km. Dokonca sa tu udomácnil aj populárny Ski Cross. Pripravte sa na klopené zákruty, vlny, prekážky, áno vyzývame všetkých milovníkov adrenalínu, alebo miernejšie povedané, máte odvahu? Snowboardisti a lyžiari ukážte nám vaše skoky a triky, obraty vo vzduchu, ale dopadnite mäkko! Našťastie nafukovací vak Ski Bag Jump to istí. Veď predsa šantia sa nie len deti ale aj dospelí, tešíme sa na váš kúsok hrdinstva. Ak patríte do kategórie súťaživých, toto stredisko naozaj žije, konal sa tu Strachan Cup a rôzne ďalšie súťaže a preteky. O detičky je tiež postarané, lyžiarska škola vás odbremení a postará sa o to aby ste si mohli aj vy v kľude zalyžovať. Ako to už býva po úspešnom športovom dni keď prepadne hlad, aj ten môžeme zahnať. Pre tých čo chcú niečo iné ako svoju vlastnú desiatu, ktorá pre istotu hneď padne..., sú tu bufety a reštaurácia.

 Bezkyskok lyze

https://pixabay.com/

Len niekoľko km od Ždiaru sa nachádza Monková dolina kde je ďalšie lyžiarske stredisko. Sú tam síce len 2 zjazdovky ale potešia, jedna z toho je detská. Kľudne môžete vybehnúť na lyže po práci alebo po škole, keďže Ski Monková dolina ponúka aj možnosť  večerného lyžovania a to až do 21.00 hod. Priamo pri hoteli Magura je 100m kopec kde sa môžete sánkovať alebo bobovať.

Je tu ešte jedno stredisko, ktoré by sme chceli spomenúť a to je Ski Bekeš. Toto tiché, kľudné a finančne priaznivé miesto na lyžovanie prekvapí všetkých pokročilých ale aj začiatočníkov.

Menej sme už pokryli, poďme teraz na viac. Ak hľadáte rezort s podstatne väčšími možnosťami navštívte Ski Centrum Strednica. Zjazdoviek je tu podstatne viac, konkrétne 11 a to 8 modrých a 3 červené.  Čaká vás krásny výhľad na Ždiarsku Vidlu a vrch Havran. V tejto lokalite stačí len 30 cm snehu na zahájenie lyžovačky, umožňuje to prevažne trávnatý terén svahov. Stredisko sa nachádza hneď pri hlavnej ceste, zaparkovať budete mať kde nakoľko sa tam nachádza naozaj veľké parkovisko. Pre tých čo nemôžu lyžovať cez deň poteší, že sa tu dá lyžovať aj večer.

Bachledka je známa svojim unikátom chodník korunami stromov.  Bachledka ide trošku v inom trende v porovnaní s inými strediskami, je to ladené veľmi eco a green. Podotkneme len kuriozitku, že nenájdete tam klasický plastový príbor vo fastfoodových reštauráciách, papierové utierky na ruky, atď.  Čo sa týka zjazdoviek je tu konečne aj čierna a to 2x, čo značí záťaž ťažká, tak že nie len modré ľahké 2x, alebo 3x červené , stredne náročné. Reštaurácie, bufety, všetko ako to má byť. Zaujímavé sú aj ponuky pre tých najmenších nelyžiarov, detský areál Macka Kubíka a detský kútik.  Starší sa nudiť tiež nebudú, môžu sa previesť snežnými skútrami, alebo oprášiť si korčuliarske schopnosti si na klzisku.

Bachledka

https://pixabay.com/


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Lyžiarske strediská

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

8. 2. 2021

Jedno slovenské príslovie hovorí: “Dukát je malý, ale veľa platí“. https://pixabay.com/ Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky Ste...

Celý článok
Lyžovanie a tipy na zážitky v lyžiarskom stredisku Bachledka v Ždiari

Lyžovanie a tipy na zážitky v lyžiarskom stredisku Bachledka v Ždiari

21. 2. 2020

Bachledka Ski & Sun je obľúbené rodinné horské stredisko, ktoré je dostupné pre návštevníkov celoročne. Nachádza sa 30 km od turistického mesta...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×