Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Lyžovanie a podujatia v lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso

27. 1. 2020 | Lyžiarske strediská


Štrbské Pleso je obľúbená lokalita nielen našincov, ale aj zahraničných návštevníkov. Má ojedinelé čaro v každom ročnom období a ponúka rôznu formu rekreácie  rovno pod úpätím hôr, doslova v ich obkľúčení. Ako využiť zimné obdobie na tomto výnimočnom mieste čo najlepšie? Štrbské Pleso v kocke - je to, čo vás čaká v nasledujúcich riadkoch.

Prvou zo zaujímavostí je, že osada Štrbské Pleso je najvyššie položená osada na Slovensku. Najvyšším bodom, turistickou métou, je vrch Solisko s výškou 1825 m n. m. V lyžiarskom stredisku Štrbské Plesonájdete ako lyžiari alebo zimný športoví nadšenci výborné podmienky niekoľko mesiacov, pretože patrí medzi strediská s najdlhšou lyžiarskou sezónou (od novembra do apríla). Okrem vysnených lyžiarskych podmienok sa vám naskytne pohľad, ktorý nemá obdoby. Lyžovačka na Štrbskom Plese patrí medzi najkrajšie na Slovensku, pretože výhľady zo zjazdovky sú dychberúce – uvidíte krásnu a rozmanitú Podtatranskú kotlinu, Kriváň, ale aj Nízke Tatry.

zasnežené povrchy

(Zdroj: pixabay)

Vysokohorské prostredie regiónu, kde sa stredisko nachádza, má terapeuticky účinnú klímu a priaznivo pôsobí najmä na dýchacie ústrojenstvo. Ale tento fakt začína byť dobre známy aj za našimi hranicami, veď každým rokom návštevnosť výrazne stúpa.

A aké sú zaujímavosti tejto vyhľadávanej destinácie? Pozrite si Štrbské Pleso v kocke a v číslach:

  • 8 zjazdoviek
  • 9 km dlhých zjazdoviek
  • 6 lanoviek a vlekov
  • 465 m prevýšenia
  • 26,5 km upravených tratí pre bežky
  • 1600 osôb za hodinu je prepravná kapacita osôb 4-sedačkovej lanovky
  • 5900 osôb za hodinu je prepravná kapacita osôb všetkých lanoviek a vlekov
  • 7 minút trvá vývoz lanovkou na vrch lyžiarskeho svahu pod Soliskom
  • 28 km je vzdialené stredisko Štrbské Pleso od Popradu.

V stredisku sa za posledné roky výrazne rozšírila ponuka a narástol ako počet kapacít, tak ponuka lyžiarskych tratí. K známym svahom Interski a Esíčko sa pričlenila nová modrá trať v dĺžke 1750 metrov. Okrem toho má stredisko aj čo ponúknuť deťom a začiatočníkom, ktorí sa môžu naučiť tento na Slovensku obľúbený zimný šport v Maxilande (lyžiarskej škole s vlastným areálom) alebo v akejkoľvek inej miestnej škole.

Svahy ako Solisko, Esíčko, Turistická či Interski pokrýva v rámci prepravy lyžiarov expresná 4-sedačka na Solisko a na svah pod názvom Furkotka vás odvezie 6-sedačka Furkota.

Ak sa chystáte  na lyžovačku, určite si budete hľadať aj ubytovanie v tejto alebo blízkej lokalite. Ponuka ubytovania je tu naozaj štedrá, od 28 km vzdialeného Popradu, turistického mesta východu, až po osady priamo pod Tatrami... K dobrej lyžovačke si predstavujete možno aj príjemný, ba dokonca luxusný wellness. To všetko Štrbské Pleso má! Ale čo robiť po lyžovačke a po wellnesse? Pripravili sme pre vás tipy na pravidelné podujatia a atrakcie v čase lyžiarskej sezóny.

skokanský mostík

(Zdroj: sk.m.wikipedia.org, autor: Bubamara)

 Fresh track - každý štvrtok a sobota: Je jedinečný produkt, ktorý spája rannú lyžovačku s perfektne upravenými svahmi a čarovnými raňajkami pod štítmi.

Skialp výšľap – každá párna streda: Je hromadný večerný výšľap po zjazdovke Turistická a Solisko.

Večerné zážitkové ratrakovanie – termíny podľa rezervácií: Je dobrodružstvo spojené s adrenalínom počas jazdy na ratraku a prípravy lyžiarskeho svahu.

65. Veľká cena Slovenska – 1.2.2020

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach – 14.3.2020

Športuj!, Žampa Cup – 28.3.2020

Slávnosti poézie 73. Ročník – 29.3.2020

Veselá Veľká noc – 12.4.2020

Pochovávanie lyže Soliskovej – 18.4.2020.

To je posledná ponuka podujatia, ktorú sme pre vás v lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso našli. Ešte pre vás môžeme nájsť ubytovanie! Smelo do toho, pretože v hľadaní dovolenky na Slovensku si veríme J

Zdroje informácií: https://www.onthesnow.sk/, https://www.vt.sk/, https://www.strba.sk/

(Zdroj pre titutlnú fotografiu: sk.m.wikipedia.org, autor: Bubamara)

 

 

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Lyžiarske strediská

Lyžovačka v Ždiari

Lyžovačka v Ždiari

28. 2. 2022

Lyžovačka v Ždiari „Menej je viac“, Robert Browning   Ak ste lyžiar, alebo snowboarder, určite mi dáte za pravdu, že nie je nič horšie ako...

Celý článok
Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

8. 2. 2021

Jedno slovenské príslovie hovorí: “Dukát je malý, ale veľa platí“. https://pixabay.com/ Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky Ste...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×