Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Park Snow Donovaly

6. 11. 2018 | Lyžiarske strediská


Mnoho lyžiarov hovorí o PARK SNOW Donovaly ako o najlepšej zjazdovke a lyžiarskom centre na Slovensku. Samozrejme, každý má iné preferencie, no kvalita sa tomuto centru uprieť nedá. Čo by ste o lyžiarskom stredisku PARK SNOW Donovaly mali vedieť, sme zrhnuli v tomto článku.

V ideálnych podmienkach, kedy štartuje lyžiarska sezóna už od začiatku decembra, si v PARK SNOW Donovaly zalyžujete od 9:00 do 16:00, aj s možnosťou večerného lyžovania po 16:00 na svahu Záhradište.

Rýchle informácie o PARK SNOW Donovaly

Celková dĺžka zjazdovky: 11 km

Areály: 2, prepojené sú tromi vlekmi

Záhradište - Areál je vhodný aj pre lyžiarov – začiatočníkov. Využiť môžete štvorsedačkovú lanovku a 12 lyžiarskych vlekov.

Nová hoľa – tento areál s jedným vlekom a šesťsedačkovou expresnou lanovkou s 8-miestnymi kabínkami (Telemix) je vhodný pre pokročilých a skúsených jazdcov.

Donovaly mapa

Zdroj: webstránka PARK SNOW Donovaly

Vleky v lyžiarskom centre sú nadštandardné, nájdete tu kombinovanú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnou kabínou, teda spomínaný TELEMIX Nová hoľa, pri ktorom je aj parkovisko som solídnou kapacitou. K dispozícii je aj Buly Expres Záhradište, 4-sedačka, spolu so 14 ďalšími vlekmi. Celková kapacita, respektíve vyťaženosť vlekov je až 14 100 za hodinu.

Služby v stredisku:

  • Požičovňa a servis lyží, snowboardov a iného vybavenia

  • Lyžiarske a snowboardové školy

  • Klzisko

Špeciálne služby v stredisku:

  • Snowparagliding

  • Psie záprahy

Cenník lyžiarskeho strediska PARK SNOW Donovaly

Ako pri všetkých ostatných lyžiarskych strediskách, aj PARK SNOW ponúka najvýhodnejšie skipasy. Pre tých, ktorí to s lyžovaním v sezóne 2018/2019 myslia vážne, sa oplatí sezónny skipas. Jeho ceny sú odstupňované:

  • dospelí: 300 €

  • juniori: 240 €

  • deti: 210 €


Možno sa chystáte len na víkend alebo pár dní, preto by pre vás skipas nemal zmysel. Ak sa rozhodnete pre trojhodinové lyžovanie, ako dospelí zaplatíte za takýto zjazd 25 €, juniori si zalyžujú za 20 € a deti majú túto zimnú aktivitu so zľavou za 18 €. Možností je však oveľa viac a svoje lyžovanie si môžete nakombinovať rôznymi spôsobmi. Viac sa dozviete v cenníku lyžiarskeho strediska.

Doprava

Obec Donovaly sa nachádza v tesnej blízkosti Národného parku Nízke Tatry, ktorý susedí s Národným parkom Veľká Fatra. Od Banskej Bystrice sú Donovaly vzdialené 25 kilometrov a od Ružomberka približne 29 kilometrov.

Z väčších miest sa do Donovalov dostanete aj pomocou priameho autobusového spojenia, prípadne kombinovane vlakovou a autobusovou dopravou.

Ak zvolíte prepravu autom, dostupnosť nebude problém. Lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly leží po oboch stranách štátnej cesty E77. Na webstránke strediska nájdete okrem iných užitočných informácií aj konkrétne trasy nielen zo Slovenska, ale aj z českých miest.

Na Donovaloch nájdete viacero bezplatných parkovacích plôch. V centre obce, ktoré je obklopené lyžiarskymi prevádzkami, napríklad požičovňami alebo školami, ale aj stravovacími zariadeniami, je parkovisko s kapacitou 400 miest pre osobné automobily a 20 miest pre autobusy. Ak hľadáte niečo bližšie k svahu, pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa je parkovisko s kapacitou 200 miest. Nespoliehajte sa však len na toto parkovanie, mnoho návštevníkov vníma práve vyťaženosť v sezóne ako jeden z najväčších problémov centra.

Kde sa v blízkosti PARK SNOW Donovaly najesť?

Ak sa chcete poobhliadnuť po obľúbených prevádzkach v blízkosti lyžiarskeho strediska, tu je niekoľko tipov na reštaurácie. Sú neďaleko od seba, preto pri vyššej obsadenosti nemusíte šliapať do vzdialeného podniku.

Stodola Donovaly (0,7 km od strediska)

Rustikálne pôsobiaca reštaurácia sídliaca v drevenici, s chutnou čapovanou Plzňou a špecialitkami z grilu. Okrem jedla a dobrého piva sa v Stodole môžete aj zabaviť, keďže sa tu organizuje množstvo diskoték a osláv, ktoré si môžete skontrolovať priamom na ich webe.

Koliba Goral (0,8 km od strediska)

Okrem tradičných špecialít ako sú halušky, demikát či kapustnica si prídu na svoje aj milovníci tatárskeho bifteku, ktorý tu je podľa niektorých hostí vážne znamenitý. Poteší aj parkovanie zadarmo priamo pred kolibou.

Donovalský pivovar (1 km od strediska)

Jedna z novších prevádzok, ktorá sa pýši veľkým výberom craftových pív – z ktorého môžete ochutnať viac druhov v takzvanej Pivnej koštovke, poctivým grilovaním na uhlí, šťavnatými rib-eye steakmi a chutnými burgrami.

Ubytovanie v blízkosti PARK SNOW Donovaly

Pri jednodňovom lyžovaní na Donovaloch asi nebudete chcieť investovať do ubytovania. Po príjemnom zjazde a chutnom jedle však dobre padne posedenie aj noc v útulnej chatke či hoteli s kvalitnými službami. K dispozícii máte viac možností, napríklad:

Apartmán Donovaly

Príjemné apartmánové izby poskytnú všetko podstatné pre víkendový, ale aj dlhší pobyt. V tomto apartmánovom dome si môžete navyše užiť aj bazén alebo saunu. Nachádza sa len 50 metrov od strediska.

Apartmánový dom na Donovaloch

Chata rozdelená na dva samostatné apartmány, ktoré si môžete rezervovať spoločne, ale aj zvlášť. Ubytuje sa v nej až 14 hostí a svojou polohou je ideálna pre letné aj zimné športy či turistiku. Samozrejmosťou je wifi pripojenie, ale aj oplotený dvor s altánkom, grilom či ohniskom. Od strediska sa táto apartmánová chata nachádza približne 400 metrov.

Hotel**** Residence Donovaly

Ubytovanie v hoteli so všetkým, čo k tomu patrí, je veľmi pohodlné. Hotelová reštaurácia, internetové pripojenie, konferenčné miestnosti, sauna, masáž... Po aktívnom oddychu na svahu si jednoducho môžete dopriať aj chvíľku sladkého ničnerobenia.

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Lyžiarske strediská

Lyžovačka v Ždiari

Lyžovačka v Ždiari

28. 2. 2022

Lyžovačka v Ždiari „Menej je viac“, Robert Browning   Ak ste lyžiar, alebo snowboarder, určite mi dáte za pravdu, že nie je nič horšie ako...

Celý článok
Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

8. 2. 2021

Jedno slovenské príslovie hovorí: “Dukát je malý, ale veľa platí“. https://pixabay.com/ Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky Ste...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×