Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

SKI Makov

5. 11. 2018 | Lyžiarske strediská


Makov je slovenská obec v okrese Čadca. Približne 2 kilometre od obce sa nachádza lyžiarske stredisko SKI Makov. Stredisko je obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi aj pre menej skúsených lyžiarov.

V SKI Makov nájdete 4 vleky, ktoré využijú začiatočníci aj pokročilí. Vybrať si môžu podľa ich dĺžky aj zjazdovky.Vleky sú spojazdnené od 9:00 do 16:00. Pre večerné lyžovanie sú vyhradené 2 vleky od 18:00 do 20:30.

Rýchle informácie o SKI Makov

Celková dĺžka zjazdovky: 6 km

Zjazdovka v lyžiarskom stredisku SKI Makov je vhodná pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov. Jej šírka vyhovuje aj neskúseným jazdcom a rodinám s deťmi. V kombinácii s veľmi milým personálom a lyžiarskou školou je toto lyžiarske centrum ideálnym miestom na zoznámenie sa s obľúbenými zimnými športami.

Stredisko ponúka dva lyžiarske vleky s dĺžkou 1450 a 1200 metrov, ktoré slúžia pre pokročilejších lyžiarov a snowboardistov. Nováčikovia sa zvezú na vleku s dĺžkou 340 metrov. Deti tiež neprídu o možnosť naučiť sa využívať vlek vďaka detskej variante v škôlke lyžovania, ktorá má približne 50 metrov.

Osvetlená zjazdovka určená pre pokročilejších jazdcov je vhodná aj na nočné lyžovanie.

Zdroj: webstránka SKI Makov

Služby v stredisku:

  • požičovňa lyží a snowbordov

  • ski servis

  • lyžiarske/snowbordové školy a škôlky

  • detský ski fun park,

  • snowtubing,

  • snowpark,

  • bufet s vonkajším aj vnútorným sedením,

  • reštaurácia APRES SKI BAR.

Večerné lyžovanie

Dva vleky lyžiarskeho strediska SKI Makov sú sprístupnené aj pre večerné lyžovanie. Bežne je prevádzkované v stredu, v piatok a v sobotu, no pre istotu si vždy skontrolujte aktuálne podmienky a informácie na stránke.

Cenník lyžovania v lyžiarskom centre SKI Makov

To, že je lyžiarske centrum SKI Makov menšie, cítiť aj na jeho cenách. Podľa cenníka na stránke, ktorý však platil pre sezónu 2017/2018 a zatiaľ nie je aktualizovaný, si dospelí môžu zalyžovať s celodenným lístkom len za 15 € a deti za 11 €. Zdržíte sa dlhšie? 6-dňový lístok vás vyjde 65 €, deti ho majú za príjemných 55 €. V cene 6-dňového lístka je aj večerné lyžovanie v prípade, že naň budú vhodné podmienky.

Doprava

Do obce Makov sa dostanete vlakovou aj autobusovou dopravou. Nachádza sa 21 kilometrov severne od Bytče, 27 kilometrov západne od Čadce a 7 kilometrov od hraničného prechodu do Českej republiky, z centra Ostravy cesta autom trvá približne hodinu. Obe stanice, železničnú aj autobusovú, nájdete priamo v obci.

Kde sa po lyžovaní v SKI Makov najesť?

Reštaurácia Trojačka

Menu reštaurácie Trojačka je síce jednoduché, no o to chutnejšie. Vyberiete si z overených klasík, ako sú bryndzové halušky, vyprážaný oštiepok alebo zemiakové placky a demikát. Reštauráciu je možné rezervovať si aj na rodinné oslavy alebo firemné akcie, ak ste sa do SKI Makov vybrali ako väčšia partia v rámci teambuildingu.

Penzión Stará fara

Ako už názov napovedá, ide o reštauráciu penziónu. Tradičné pokrmy, ale aj pizzu a šaláty si môžete vychutnať v príjemnom prostredí.

V Makove nájdete niekoľko ďalších penziónov a krčmičiek, v ktorých sa určite nájde aj čosi pod zub. Ak hľadáte vychýrenejšie reštaurácie, priamo v obci sa ich pravdepodobne nedopátrate. Pre návštevníkov, ktorí sa vydali do Makova autom, však vzdialenosť nebude predstavovať problém a už niekoľko kilometrov od obce nájdu ďalšie prevádzky.

Ubytovanie pri lyžiarskom centre SKI Makov

Niekoľko penziónov v obci Makov vám ponúkne určite výhodné podmienky na ubytovanie so zodpovedajúcimi službami. Myslíme si, že pobyt v tejto obci by ste si mohli užiť ešte viac, ak zvolíte chatku položenú na okraji obce, preto vyberáme dva ideálne typy na ubytovanie:

Chalupa v Makove

Plne vybavená chalúpka uprostred krásnych lesov, na okraji obce Makov, približne 5 kilometrov od lyžiarskeho strediska SKI Makov. O romantiku sa postará spoločenská miestnosť s krbom. V kuchyni nájdete všetko potrebné na prípravu výdatných jedál, samozrejme nechýba chladnička, mraznička, rýchlovarná kanvica, sporák ani rúra či toaster. V chatke je aj práčka. O zábavu sa postarajú aj doplnky ako minifutbal či stolný tenis a zrelaxovať sa môžete aj v saune.

Privát v Makove

Sympatickú chatu, v ktorej budete ubytovaní spolu s majiteľom, môžete zvoliť v prípade, že cestujete s deťmi. V tejto súkromnej chate totiž získate aj zľavu na pobyt s drobcami. Tiež sa môžete tešiť na krb, samostatné parkovanie na oplotenom pozemku.

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Lyžiarske strediská

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

8. 2. 2021

Jedno slovenské príslovie hovorí: “Dukát je malý, ale veľa platí“. https://pixabay.com/ Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky Ste...

Celý článok
Lyžovanie a tipy na zážitky v lyžiarskom stredisku Bachledka v Ždiari

Lyžovanie a tipy na zážitky v lyžiarskom stredisku Bachledka v Ždiari

21. 2. 2020

Bachledka Ski & Sun je obľúbené rodinné horské stredisko, ktoré je dostupné pre návštevníkov celoročne. Nachádza sa 30 km od turistického mesta...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×