Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

SKI Makov

5. 11. 2018 | Lyžiarske strediská


Makov je slovenská obec v okrese Čadca. Približne 2 kilometre od obce sa nachádza lyžiarske stredisko SKI Makov. Stredisko je obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi aj pre menej skúsených lyžiarov.

V SKI Makov nájdete 4 vleky, ktoré využijú začiatočníci aj pokročilí. Vybrať si môžu podľa ich dĺžky aj zjazdovky.Vleky sú spojazdnené od 9:00 do 16:00. Pre večerné lyžovanie sú vyhradené 2 vleky od 18:00 do 20:30.

Rýchle informácie o SKI Makov

Celková dĺžka zjazdovky: 6 km

Zjazdovka v lyžiarskom stredisku SKI Makov je vhodná pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov. Jej šírka vyhovuje aj neskúseným jazdcom a rodinám s deťmi. V kombinácii s veľmi milým personálom a lyžiarskou školou je toto lyžiarske centrum ideálnym miestom na zoznámenie sa s obľúbenými zimnými športami.

Stredisko ponúka dva lyžiarske vleky s dĺžkou 1450 a 1200 metrov, ktoré slúžia pre pokročilejších lyžiarov a snowboardistov. Nováčikovia sa zvezú na vleku s dĺžkou 340 metrov. Deti tiež neprídu o možnosť naučiť sa využívať vlek vďaka detskej variante v škôlke lyžovania, ktorá má približne 50 metrov.

Osvetlená zjazdovka určená pre pokročilejších jazdcov je vhodná aj na nočné lyžovanie.

Zdroj: webstránka SKI Makov

Služby v stredisku:

  • požičovňa lyží a snowbordov

  • ski servis

  • lyžiarske/snowbordové školy a škôlky

  • detský ski fun park,

  • snowtubing,

  • snowpark,

  • bufet s vonkajším aj vnútorným sedením,

  • reštaurácia APRES SKI BAR.

Večerné lyžovanie

Dva vleky lyžiarskeho strediska SKI Makov sú sprístupnené aj pre večerné lyžovanie. Bežne je prevádzkované v stredu, v piatok a v sobotu, no pre istotu si vždy skontrolujte aktuálne podmienky a informácie na stránke.

Cenník lyžovania v lyžiarskom centre SKI Makov

To, že je lyžiarske centrum SKI Makov menšie, cítiť aj na jeho cenách. Podľa cenníka na stránke, ktorý však platil pre sezónu 2017/2018 a zatiaľ nie je aktualizovaný, si dospelí môžu zalyžovať s celodenným lístkom len za 15 € a deti za 11 €. Zdržíte sa dlhšie? 6-dňový lístok vás vyjde 65 €, deti ho majú za príjemných 55 €. V cene 6-dňového lístka je aj večerné lyžovanie v prípade, že naň budú vhodné podmienky.

Doprava

Do obce Makov sa dostanete vlakovou aj autobusovou dopravou. Nachádza sa 21 kilometrov severne od Bytče, 27 kilometrov západne od Čadce a 7 kilometrov od hraničného prechodu do Českej republiky, z centra Ostravy cesta autom trvá približne hodinu. Obe stanice, železničnú aj autobusovú, nájdete priamo v obci.

Kde sa po lyžovaní v SKI Makov najesť?

Reštaurácia Trojačka

Menu reštaurácie Trojačka je síce jednoduché, no o to chutnejšie. Vyberiete si z overených klasík, ako sú bryndzové halušky, vyprážaný oštiepok alebo zemiakové placky a demikát. Reštauráciu je možné rezervovať si aj na rodinné oslavy alebo firemné akcie, ak ste sa do SKI Makov vybrali ako väčšia partia v rámci teambuildingu.

Penzión Stará fara

Ako už názov napovedá, ide o reštauráciu penziónu. Tradičné pokrmy, ale aj pizzu a šaláty si môžete vychutnať v príjemnom prostredí.

V Makove nájdete niekoľko ďalších penziónov a krčmičiek, v ktorých sa určite nájde aj čosi pod zub. Ak hľadáte vychýrenejšie reštaurácie, priamo v obci sa ich pravdepodobne nedopátrate. Pre návštevníkov, ktorí sa vydali do Makova autom, však vzdialenosť nebude predstavovať problém a už niekoľko kilometrov od obce nájdu ďalšie prevádzky.

Ubytovanie pri lyžiarskom centre SKI Makov

Niekoľko penziónov v obci Makov vám ponúkne určite výhodné podmienky na ubytovanie so zodpovedajúcimi službami. Myslíme si, že pobyt v tejto obci by ste si mohli užiť ešte viac, ak zvolíte chatku položenú na okraji obce, preto vyberáme dva ideálne typy na ubytovanie:

Chalupa v Makove

Plne vybavená chalúpka uprostred krásnych lesov, na okraji obce Makov, približne 5 kilometrov od lyžiarskeho strediska SKI Makov. O romantiku sa postará spoločenská miestnosť s krbom. V kuchyni nájdete všetko potrebné na prípravu výdatných jedál, samozrejme nechýba chladnička, mraznička, rýchlovarná kanvica, sporák ani rúra či toaster. V chatke je aj práčka. O zábavu sa postarajú aj doplnky ako minifutbal či stolný tenis a zrelaxovať sa môžete aj v saune.

Privát v Makove

Sympatickú chatu, v ktorej budete ubytovaní spolu s majiteľom, môžete zvoliť v prípade, že cestujete s deťmi. V tejto súkromnej chate totiž získate aj zľavu na pobyt s drobcami. Tiež sa môžete tešiť na krb, samostatné parkovanie na oplotenom pozemku.

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Lyžiarske strediská

Lyžovačka v Ždiari

Lyžovačka v Ždiari

28. 2. 2022

Lyžovačka v Ždiari „Menej je viac“, Robert Browning   Ak ste lyžiar, alebo snowboarder, určite mi dáte za pravdu, že nie je nič horšie ako...

Celý článok
Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

8. 2. 2021

Jedno slovenské príslovie hovorí: “Dukát je malý, ale veľa platí“. https://pixabay.com/ Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky Ste...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×