Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

SKI Tatranská Lomnica

28. 11. 2018 | Lyžiarske strediská


Tatranská Lomnica je "romantické mestečko" v srdci Tatier, ktoré sa nachádza sa na úpätí Lomnického štítu. Z toho dôvodu tu môžete čakať lyžovačku s najvyšším možným prevýšením na Slovensku, až 1308 m. Pripravili sme pre vás súhrn všetkých potrebných informácii: od zjazdoviek až po ceny lístkov.

Zjazdovky

Tatranská Lomnica ponúka lyžiarom najdlhšiu lyžiarsku trať, až 6 500 m. Všetky trate dokopy tvoria až 12 km sústavu. V stredisku sa nachádza osem lanoviek a jeden detský vlek. Na svoje si prídu ako začiatočníci, tak i skúsení lyžiari, ktorí vyhľadávajú vzrušenie.

Tatranská Lomnica lanovka

Začiatočníkov potešia zjazdovky Buková hora a Štart, nachádzajúce sa len kúsok od hlavného parkoviska. Na vrchol sa preveziete kabínkovou lanovkou alebo sedačkovou lanovkou. Štvorsedačkovou lanovkou sa vyveziete na ďalšiu zjazdovku: Čučoriedky. Zjazdovky sú vhodné pre pokročilejších lyžiarov. Vyššie položený Generál zaujme pokročilých ako i skúsených lyžiarov.

Tatranská Lomnica

Jedinečným miestom na lyžovanie je nepochybne Lomnické Sedlo (2190m. n. m.), kam sa dostanete z Tatranskej Lomnice. Vyvezte sa najmodernejšou lanovkou až na Lomnické Sedlo a spoznajte skutočnú krásu Tatier. Lomnické sedlo poteší najmä skúsených lyžiarov. Výrazný sklon zjazdovky je ideálnym pre dobrodružných lyžiarov. Zjazdovka má dĺžku 6,5 km a šírku 60 m.

Tatranská Lomnica však neposkytuje zábavu len lyžiarom. Bežkári si tu taktiež prídu na svoje. Pripravených je až 25 km upravovaných tretí. Ak nemáte lyže alebo ich nemáte upravené, nevadí. V stredisku sa nachádza požičovňa ako i servis lyží.

Na deti sa tešia skúsení inštruktori v Maxilande a funparku. Deti sa naučia základy lyžovania ale aj spôsoby, ako prekonávať rôzne prekážky a bránky. Lyžovanie tu začína od 10:30 a popoludňajšie lyžovanie zas začína od 13:30.


Lomnické Sedlo

Cenník

Skipass si na internete kúpite od 19 Eur počas bežnej sezóny. Počas Vianoce je cena od 25 Eur a za lyžovačku na Silvestra si zaplatíte od 35 Eur. V ponuke je niekoľko druhov lístkov: 4- hodinový, 1- dňový, 2- dňový a 6- dňový. Cena lístka sa môže počas víkendov meniť.

Skipass je možné kúpiť na internete. Výhodou je, že si skrátite čakanie na lanovku a taktiež nižšia cena skipassu. Pravidlo je jednoduché, ak si kúpite skipass skôr, odrazí sa to aj na cene lístka.

Otváracie hodiny

Na Lomnickom sedle sa lyžuje približne 5 mesiacov do roka a sneh je prevažne prírodný. Sezóna trvá od novembra/decembra do konca apríla. Lyžuje sa od 8.00-8.30 do 15.30

Ďalšie aktivity

Skalnaté pleso

Na jedno z najkrajších lyžiarských stredísk sa dostanete  kabínkovou lanovkou vedúcou z Tatranskej Lomnice: Štart - Skalnaté pleso. Za 7 minút sa dostanete až na samotný vrchol a môžete sa kochať jedinečným výhľadom.

Lomnický štít

Dominantou tatier je nepochybne Lomnický štít. Na Lomnický štít sa dostanete aj so skipassom, no nezabudnite si zakúpiť lístok naspäť. Oddýchnite si pri dobrej káve či horúcej čokoláde a vychutnajte si unikátnu scenériu Vysokých Tatier.

Aquapark

Aquacity Poprad je najväčším vodným rajom na Slovensku. Oddýchnite si so svojimi deťmi v bazénovom či saunovom svete. Pre deti je pripravený detský bazén a vodné atrakcie a pre dospelých zasa plavecký bazén, sauny či dokonca kryokomora. Z Tatranskej Lomnice sa do aquaparku dostanete autom za 30 minút.
Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Lyžiarske strediská

Lyžovačka v Ždiari

Lyžovačka v Ždiari

28. 2. 2022

Lyžovačka v Ždiari „Menej je viac“, Robert Browning   Ak ste lyžiar, alebo snowboarder, určite mi dáte za pravdu, že nie je nič horšie ako...

Celý článok
Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky

8. 2. 2021

Jedno slovenské príslovie hovorí: “Dukát je malý, ale veľa platí“. https://pixabay.com/ Lyžiarske stredisko Žiar – Dolinky Ste...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×