Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Termálne kúpalisko Veľký Meder

11. 4. 2019 | Termálne kúpaliská a aquaparky


Veľký Meder : zaujímavosti, atrakcie a tipy na výlety

Kúpeľné mesto Veľký Meder sa nachádza v okrese Dunajská Streda, blízko maďarských hraníc, kde je v lete vždy stabilné a teplé počasie. Pre návštevníkov je tu veľa možností na kúpanie, oddych, turistiku, zábavu a množstvo ubytovania.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Termálne kúpalisko s aquaparkom Veľký Meder je situovaný na okraji mesta obklopené rozsiahlym lesoparkom. K dispozícií sú rozľahlé zážitkové bazény s atrakciami, dva tobogany so svetelnými a zvukovými efektmi. Nechýbajú ani wellness zariadenia a to: sauny, jacuzzi, soľná jaskyňa, masáže či magnetoterapia. Vaše deti sa môžu medzitým zabaviť v detskom bazéne, detskom kútiku s organizovaným programom, na preliezkach alebo v lanovom centre lesoparku. Krytá časť aquaparku je otvorená celoročne. V letných mesiacoch ponuku rozširujú ďalšie štyri vonkajšie bazény s toboganmi a šmýkačkou. Všetky bazény sú napúšťané termálnou vodou s teplotou od 30 až 40 °C. Ponuku dopĺňajú bufety, reštaurácie, minigolf, požičovňa bicyklov a rôzne ďalšie aktivity.

 thermal corvinus

Lanový park Tarzania

Lanový park Tarzania je súčasťou areálu termálneho kúpaliska Corvinus Veľký Meder. V súčasnosti je najdlhším parkom na Slovensku, dosahuje dĺžku 671 metrov. Jeho súčasťou je až 9 lanoviek s celkovou dĺžkou 334 metrov. Čakajú vás tu rôzne lanové prekážky, ktoré sú upevnené na stromoch alebo na stĺpoch. Pri vstupe je každý návštevník oboznámený s pravidlami a inštruktážou istiacich techník.

 lanovy park

Termálne kúpalisko Topoľníky

Termálne kúpalisko je v obci Topoľníky neďaleko obce Veľký Meder. Kúpalisko ponúka kúpanie v troch bazénoch s teplotou od 28 – 36 °C , z toho je jeden plavecký bazén. Termálna voda má pozitívny účinok na pohybové ústrojenstvo. Okrem kúpania sú pre návštevníkov k dispozícií aj športoviská na volejbal, futbal, tenis, stolný tenis, sauna, fitness či vodoliečba. Pre deti je vybudované krásne detské ihrisko. V areáli je aj možnosť ubytovať sa v drevených domčekoch. Alternatívou je kempovanie vo svojom stane v autokempingu. Termálne kúpalisko Topoľníky je otvorené len počas letných mesiacov.

Vyhliadková loď Ondava Gabčíkovo

Ak zatúžite obdivovať krásy Dunaja priamo z paluby lode, tak vyhliadkovú loď Ondava by ste určite nemali vynechať. Plavba trvá hodinku a je určená pre max. 80 osôb. Začína sa v prístave Kormorán v Šamoríne – Čilistove. Vyhliadková loď premáva od 25.júna do 15. októbra každú sobotu. Lístky si môžete zakúpiť v aktuálny týždeň na recepcii hotela Kormorán ****.

Vodný mlyn v Kolárove

Vodný mlyn sa „vznáša“ v blízkosti centra obce Kolárovo. Je to plávajúci mlyn, ktorí kotví medzi hlavným korytom a mŕtvym ramenom Malého Dunaja. V interiéri sa nachádza výstava vodného mlynárstva. Prírodný areál s malým technickým múzeom, altánkami, občerstvením a krytým javiskom slúži pre rôzne kultúrno – spoločenské podujatia. Rodičia a najmä deti ocenia dve detské ihriská a malú farmu s domácimi zvieratkami. Prístup k mlynu aj parku zabezpečuje celodrevený zastrešený most pre peších s dĺžkou 86 metrov. Vodný mlyn v súčasnosti predstavuje technickú či fotogenickú pamiatku.

 vodny mlyn

Termálne kúpalisko Dunajská Streda

V Dunajskej Strede na vás čaká dohromady sedem bazénov, v ktorých si môžete dostatočne oddýchnuť a zrelaxovať. Dva z nich sú kryté a prevádzkované celoročne. Termálna voda, ktorá vyráža z hĺbky 1 600 metrov vám okrem rekreácie a zábavy môže pomôcť aj pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Na svoje si prídu aj milovníci sauny a to: fínskej, parnej aj infra sauny. Nechýba ani tobogan a služby maséra. Z iných ako vodných atrakcií tu nájdete minigolf, tenis a ihriská na plážový futbal či volejbal.

Gastronómia a ubytovanie vo Veľkom Mederi

Rozvinutý cestovný ruch podporuje aj rozvoj služieb. Mesto s niečo viac ako 8000 obyvateľov ponúka viac ako 20 reštaurácii. Pochutíte si na tradičných maďarských pokrmov ako Halászlé, degustovať môžete kvalitné víno od mederských vinárov a keď sa budete vracať z kúpaliska poteší aj rýchly kebab. Vrelo odporúčam ochutnať aj miestne kraftové pivo varené kočovným pivovarom Rye Island. Pivné špeciály ponúkajú vo vlastnej krčmičke. Ubytovanie vo Veľkom Mederi je cenovo dostupné, priváty ponúkajú noc aj do 10€. K dispozícií sú i penzióny s obľúbenou polpenziou. Apartmány vo Veľkom Mederi odporúčame najmä rodinám s deťmi alebo skupinám priateľov.

Termálne kúpalisko Veľký Meder je v príjemnom lesnom prostredí. Obklopuje ho až 80 ha lesov a stromov, pomedzi ktorými sú upravené chodníčky a lesné cestičky vhodné na prechádzku. Veľký Meder je známy svojím najhorúcejším termálnym prameňom s teplotou až 94 ° C. Okrem iných blahodarných účinkov pre naše zdravie, celkovo prispieva k regenerácii organizmu. K dostupnosti je počas celého roka. Komfortné termálne kúpalisko Veľký Meder patrí medzi najobľúbenejšie areály. Ak si chcete oddýchnuť a načerpať novú energiu, na stránke www.kiskatravel.sk nájdete najrôznejšie chaty, chalupy, priváty a penzióny na prenájom vo Veľkom Mederi. Ubytovanie na chate Vám pobyt zaručene spríjemní.

» Ubytovanie vo Veľkom Mederi


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Termálne kúpaliská a aquaparky

Termálne kúpalisko v Podhájskej

Termálne kúpalisko v Podhájskej

10. 5. 2019

Termálne kúpalisko Podhájska = slovenské Mŕtve more Boli ste už niekedy pri Mŕtvom mori? My Vás k nemu pozývame na výlet a ani neopustíme...

Celý článok
Aquacity Poprad

Aquacity Poprad

24. 3. 2019

AquaCity Poprad sa nachádza pod najkrajším a najväčším pohorím Slovenska – Vysoké Tatry. Je ideálnym miesto pre skvelý deň plný zábavy...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×