Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Termálne kúpalisko Veľký Meder: Tipy na výlety

18. 10. 2021 | Termálne kúpaliská a aquaparky


Veľký Meder : zaujímavosti, atrakcie a tipy na výlety

Kúpeľné mesto Veľký Meder sa nachádza v okrese Dunajská Streda, blízko maďarských hraníc. Návštevníkom sa tu ponúka veľa možností na kúpanie, oddych, turistiku, zábavu a množstvo ubytovania.

Thermal Corvinus Veľký Meder 
Veľký Meder -Aquapark 

Veľký Meder termálne kúpalisko s aquaparkom je situované na okraji mesta a obklopené rozsiahlym lesoparkom. K dispozícií termálov Veľký Meder sú rozľahlé zážitkové bazény s atrakciami, dva tobogány so svetelnými aj zvukovými efektmi. Nechýbajú ani wellness zariadenia ako: sauny, jacuzzi, soľná jaskyňa, masáže alebo magnetoterapia. Vaše deti sa môžu medzitým zabaviť v detskom bazéne, detskom kútiku s organizovaným programom, na preliezkach alebo v lanovom centre- lesoparku. Krytá časť aquaparku je otvorená celoročne. V letných mesiacoch Aquapark Veľký Meder ponuku rozširuje o ďalšie štyri vonkajšie bazény s toboganmi a šmýkačkou. Všetky bazény majú termálnu vodu s teplotou od 30 až 40 °C. Ponuku dopĺňajú bufety, reštaurácie, minigolf, požičovňa bicyklov a rôzne ďalšie aktivity.

 thermal corvinus

Lanový park Tarzania

Lanový park Tarzania je súčasťou areálu termálneho kúpaliska Veľký Meder. V súčasnosti je najdlhším parkom na Slovensku, dosahuje dĺžku 671 metrov. Jeho súčasťou je až 9 lanoviek s celkovou dĺžkou 334 metrov. Prejsť tu môžete rôzne lanové prekážky, ktoré sú upevnené na stromoch alebo na stĺpoch. Pri vstupe je každý návštevník oboznámený s pravidlami a dostáva inštruktáž istiacich techník.

 lanovy park

Termálne kúpalisko Topoľníky

Neďaleko Veľkého Medera sa nachádza Termálne kúpalisko Topoľníky.  Ponúka kúpanie v troch bazénoch s teplotou od 28 – 36 °C , z toho je jeden plavecký bazén. Termálna voda má pozitívny účinok na pohybové ústrojenstvo. Okrem kúpania sú pre vás k dispozícií aj športoviská na volejbal, futbal, tenis, stolný tenis, sauna, fitness.
Pre deti je vybudované krásne detské ihrisko. V areáli máte aj možnosť ubytovať sa v drevených domčekoch alebo môžete využiť kempovanie vo svojom stane v autokempingu. Termálne kúpalisko Topoľníky je otvorené len počas letných mesiacov.

Vyhliadková loď Ondava Gabčíkovo

Ak túžite obdivovať krásy Dunaja priamo z paluby lode, tak určite nevynechajte vyhliadkovú loď Ondava. Plavba trvá hodinku a je určená pre max. 80 osôb. Začína sa v prístave Kormorán v Šamoríne – Čilistove. Premáva od 25.júna do 15. októbra každú sobotu. Lístky si môžete zakúpiť v aktuálny týždeň na recepcii hotela Kormorán ****.

Vodný mlyn v Kolárove

Vodný mlyn sa „vznáša“ v blízkosti centra obce Kolárovo. Ide o plávajúci mlyn, ktorí kotví medzi hlavným korytom a mŕtvym ramenom Malého Dunaja. V interiéri sa nachádza výstava vodného mlynárstva. Prírodný areál s malým technickým múzeom, altánkami, občerstvením a krytým javiskom slúži pre rôzne kultúrno – spoločenské podujatia. Najmä deti ocenia dve detské ihriská a malú farmu s domácimi zvieratkami. Prístup k mlynu, ako aj parku zabezpečuje celodrevený zastrešený most pre peších s dĺžkou 86 metrov. Vodný mlyn v súčasnosti predstavuje technickú a fotogenickú pamiatku.

 vodny mlyn

Štrkovisko Veľký Meder- Okočské jazero 

Severovýchodne od Veľkého Medera pri obci Okoč nájdete štrkovisko. Je to príjemné miesto na oddych počas horúcich letných dní. Voda je čistá a priezračná, okolo štrkoviska je pláž z okruhliakov. Určite využite možnosť potápať sa, môžete nájsť nejaké mušle a navodiť si tým pocit, že ste niekde pri mori. Môžete sa tu venovať aj vodným športom ako kajakárstvo alebo vodné lyže, či surfovanie. Ide zároveň o vyhľadávanú a obľúbenú rybársku lokalitu. K štrkovisku sa dostanete autom (s možnosťou parkovania) alebo môžete prísť bicyklom po novej cyklotrase Veľký Meder- štrkovisko- Okoč.

 

Gastronómia a ubytovanie vo Veľkom Mederi

Rozvinutý cestovný ruch podporuje aj rozvoj služieb. Mesto ponúka viac ako 20 reštaurácií. Pochutíte si na tradičných maďarských pokrmoch ako Halászlé, degustovať môžete kvalitné víno od mederských vinárov. Odporúčame ochutnať aj miestne kraftové pivo varené kočovným pivovarom Rye Island. Pivné špeciály ponúkajú vo vlastnej krčmičke. Ubytovanie vo Veľkom Mederi je cenovo dostupné, k dispozícií sú aj penzióny s možnosťou stravovania. Apartmány vo Veľkom Mederi odporúčame najmä rodinám s deťmi alebo skupinám priateľov.

Termálne kúpalisko Veľký Meder sa nachádza v príjemnom lesnom prostredí. Obklopuje ho až 80 ha lesov a stromov, pomedzi ktorými sú upravené chodníčky a lesné cestičky vhodné na prechádzku. Veľký Meder je známy svojím najhorúcejším termálnym prameňom s teplotou až 94 ° C. Okrem iných blahodarných účinkov pre naše zdravie, celkovo prispieva k regenerácii organizmu. K dostupnosti je počas celého roka.  Ak si chcete oddýchnuť a načerpať novú energiu, na stránke www.kiskatravel.sk nájdete najrôznejšie chaty, chalupy, priváty a penzióny na prenájom vo Veľkom Mederi. 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Termálne kúpaliská a aquaparky

Termálne kúpalisko v Podhájskej

Termálne kúpalisko v Podhájskej

10. 5. 2019

Termálne kúpalisko Podhájska = slovenské Mŕtve more Boli ste už niekedy pri Mŕtvom mori? My Vás k nemu pozývame na výlet a ani neopustíme...

Celý článok
Aquacity Poprad

Aquacity Poprad

24. 3. 2019

AquaCity Poprad sa nachádza pod najkrajším a najväčším pohorím Slovenska – Vysoké Tatry. Je ideálnym miesto pre skvelý deň plný zábavy...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×