Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Okúzľujúce miesta a hotely vo Vysokých Tatrách, ktoré sa oplatí navštíviť

13. 11. 2019 | TOP ponuka ubytovania


Tatranská príroda má pre svoje klimatické podmienky na Slovensku nenahraditeľné miesto. Vysoké Tatry sú perfektne dostupné veľhory, ktoré na relatívne malom území dokážu poskytnúť veľkú rôznorodosť a uspokojiť túžby takmer každého turistu. Od rodín s deťmi až po skúsených „vrchárov“.

Myslíte, že v Tatrách ste už videli všetko? Čo sa oplatí ešte navštíviť? Prečítajte si naše tipy na hotely a výlety vo Vysokých Tatrách a v Poprade!

Po stopách hotelovej histórie vo Vysokých Tatrách

Poďme pekne od začiatku... S rodinou sa chystáte na dovolenku do Vysokých Tatier a chcete byť v centre diania, chcete byť ubytovaní v hoteli v niektorej z podtatranských obcí. Na výber máte desiatky ponúk, od zrubov, cez penzióny, od Tatranskej Javoriny po Podbanské. Ale čo keby ste si spravili netradičnú dovolenku s nádychom pompéznosti, histórie a vytúženého komfortu? Takáto dovolenka môže začať už v hoteli, kde nájdete všetko...

Medzi takéto hotely patrí Hotel FIS, ktorý leží na najnavštevovanejšom mieste v Tatrách – v okolí romantického Štrbského plesa.  Hotel sa môže pýšiť vynikajúcou polohou a legendárnou športovou históriou, ktorá na vás bude dýchať z každého kúta. Od roku 1927 stojí v Mlynickej doline skokanský mostík. Vrcholom tu organizovaných športových podujatí boli v roku 1970 Majstrovstvá sveta v severskom lyžovaní, kedy bol vybudovaný Areál snov spolu s Hotelom FIS.Hotel dostal meno podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a verte, že pri jeho návšteve sa vám bude žiadať akejkoľvek športovej aktivity. Patrí medzi najväčšie hotelovo-športové komplexy v nadmorskej výške 1346 m n. m, vďaka čomu sa stáva oázou pre športovcov hľadajúcich najlepšie podmienky pre dokonalý tréning.

Hotel FIS

Hotel FIS - izba Hotel FIS - wellness

Pre milovníkov prepychu v tatranskom štýle je tu Grandhotel Praha, ktorý sa hrdo vypína nad Tatranskou Lomnicou v prekrásnom secesnom štýle. Otvorený bol v roku 1905 ako Hotel Palace a o štrnásť rokov neskôr bol premenovaný na Grandhotel Praha. Možno ste nevedeli, že obec Tatranská Lomnica sa od začiatku 20. storočia začala rozvíjať ako zdravotno-rekreačné centrum, kde sa mala stretávať európska aristokracia. Aj preto vás história kúpeľníctva a luxusu dovedie do Grandhotela Praha, kde nájdete dnešné ozdravujúce Grand MountainSpa. Výnimočná ponuka famózneho relaxu, masáží, precíznej starostlivosti o telo s využitím tradičných horských byliniek a lesných plodov vás zbaví akejkoľvek vrásky. Vedeli ste, že vonkajšia časť hotelového wellness je výnimočná jediným exteriérovým bazénom vo Vysokých Tatrách?

Grandhotel Praha - Tatranská Lomnica

Grandhotel Praha - Tatranská Lomnica - izba Grandhotel Praha - Tatranská Lomnica

Je vašou obľúbenou dovolenkovou destináciou Starý Smokovec? Potom sa vám bude určite páčiť Grandhotel Starý Smokovec, ktorý píše svoju bohatú históriu od roku 1904. Parí medzi prvé veľké tatranské hotely a za zmienku stoja aj jeho klienti, známe osobnosti: saský korunný princ Fridrich August, československý prezident Eduard Beneš, britský premiér HaroldWilson, FidelCastro. Tento hotel má perfektnú polohu priamo pri pozemnej lanovke, ale čo je ešte zaujímavejšie, zažijete tu skutočnú cestu časom. Od recepcie, lobby baru až po samotnú izbu nájdete v Grandhoteli Starý Smokovec neopakovateľný nádych minulého storočia. Očakávajte prítmie tlmených lámp v štýle dávno minulých rokov, vôňu dreveného nábytku a bohato zdobené vysoké stropy, ktoré pridávajú na majestátnosti...Vitajte v minulom storočí!

Grandhotel Praha - Starý Smokovec

Grandhotel Praha - Starý Smokovec - wellness Grandhotel Praha - Starý Smokovec - vintage

Tipy na výlety v okolí Vysokých Tatier a Popradu

Čo s voľným časom na dovolenke vo Vysokých Tatrách a v Poprade? Je november a vonku šantí vietor a dážď... Okrem hotelovej pohody a ozdravujúceho wellness vám však ostane čas na malú prehliadku časového horizontu a historických pokladov tohto kraja. A je ich naozaj dosť! Tu sú naše tipy na výlety.

Múzeum J. M. Petzvala

Jozef Maximilián Petzval je zakladateľom modernej optiky a priekopníkom vo fotografovaní. Na námestí v Spišskej Belej, v jeho rodnom dome, nájdete 4 expozície, ktoré približujú nielen jeho život a fotografickú tvorbu, ale aj zaujímavú tému venovanú začiatkom fototechniky.
Kontakt: Múzeum J. M. Petvala

SkiMuseum

Jedinečné múzeum lyží a zimného športu nájdete práve v Tatranskej Lomnici. Expozícia je nádherná, s výnimočnými kúskami športových artefaktov od roku 1945, z čoho vám bude behať mráz po chrbte. Súčasťou exponátov sú napríklad vyše tri metre dlhé lyže z roku 1885 alebo staré boby používané v Taliansku.
Kontakt: SkiMuseum

Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie

V osade Starý Smokovec nájdete toto špecializované, celoročne otvorené, múzeum, ktoré približuje históriu – tvár Tatier za pomoci fotografií a filmov. Za najcennejšie filmy sú považované tie z roku 1870.
Kontakt: Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie

Podtatranské múzeum v Poprade

Novootvorené zrekonštruované priestory múzea majú zámer priblížiť návštevníkom príbeh kontinuálneho osídlenia územia mesta Poprad a jeho okolia. Expozícia vás nadchne svojimi súčasnými prezentačnými prostriedkami.
Kontakt: Podtatranské múzeum

Geopark Neandertal Gánovce

Najsevernejšie a najvýchodnejšie žijúci neandertálec prebýval práve v týchto končinách, v obci Gánovce pri Poprade. Naznačuje to nález travertínovej kopy, v ktorej boli jeho pozostatky. Je to vskutku očarujúce miesto.
Kontakt: Geopark Neandertal

Botanická záhrada

Outdoorová expozícia tatranskej prírody sa nachádza na severovýchodnom okraji Tatranskej Lomnice, pri hoteli SoreaTitris a rozprestiera sa na ploche 3,2 hektára. Je to krásna a časovo nenáročná prechádzka dreveným chodníčkom, kde môžete vidieť 270 druhov tatranských rastlín.
Kontakt: Botanická záhrada - Lesy TANAP


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie TOP ponuka ubytovania

TOP podujatia na Slovensku

TOP podujatia na Slovensku

27. 2. 2020

TOP podujatia a akcie FEBRUÁR Street Food Park vol. 38 Miesto konania : Bratislava - Stará tržnica Skvelá atmosféra, pouličné jedlo, delikatesy,...

Celý článok
Prázdniny a dni pracovného pokoja

Prázdniny a dni pracovného pokoja

2. 1. 2020

Prinášame Vám prehľad termínov jesenných, vianočných a jarných prázdnin na Slovensku v roku 2020...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×