Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Turistika = najlepšia forma aktívneho oddychu!

28. 3. 2017 | Turistika


Ak Vás už nebavia preplnené pláže, kúpaliská či davy dovolenkujúcich turistov v rekreačných strediskách, táto ponuka je pre Vás ako stvorená. Ak ste typom dovolenkára, ktorý radšej oddychuje aktívne a má chuť toto leto zažiť niečo iné, neváhajte už ani minútu! Navštívte našu stránku www.kiskatravel.sk a vyberte si jedno z mnohých ubytovacích zariadení - chaty, penzióny či priváty nachádzajúce sa v oblasti so značenými turistickými chodníčkami. Môžeme Vám garantovať, že ľutovať jednoznačne nebudete. Slovensko je krajinou, kde sa turistické chodníky nachádzajú skoro všade, no napriek tomu  každý z nich ponúka niečo iné, jedinečné, originálne.

Najkrajšie panorámy, prírodné úkazy, faunu a flóru môžete spozorovať na potulkách po národných parkoch, ktorých má naša krásna krajina celkovo 9. Najznámejším z nich je určite TANAP.
Ak sme Vás týmito článkami navnadili, pozrite si aj www.turistikaonline.sk kde nájdete množstvo tipov, kam sa vybrať na túru, aké trasy absolvovať a aká je ich náročnosť, či stránku http://mapy.hiking.sk/, kde nájdete detailné turistické mapy.

Vysoké Tatry sú známe svojimi turistickými trasami na vrcholky hôr. Z bohatej ponuky si určite vyberie každý – aj ten najmenej zdatný turista. Výstupy na vysokohorské chaty, návšteva Zeleného plesa, výstup na Skalnaté pleso – Vysoké Tatry jednoducho majú čo ponúknuť.Gerlachovský štít je pre svoju výšku, dostupnosť a krásnu horskú scenériu jedným z najnavštevovanejších vrcholov. Výstup na Gerlachovský štít je povolený len s horským vodcom. Turistické strediská ako Smokovcetatranská Lomnica či Ždiar majú pre svojich návštevníkov pripravenú bohatú ponuku suvenírov, pamiatkových predmetov či gastronomických špecialít.


Spojiť pobyt v prírode s pobytom pri vode – aj to je u nás možné. Slovenský raj, konkrétne Dedinky so svojou Palcmanskou Mašou sú známou a mimoriadne obľúbenou destináciou. Množstvo ubytovacích zariadení priamo pri priehrade či v okolí, stravovacie zariadenia ponúkajúce rôzne špeciality či dobré chladené pivo, ktoré Vám po celodennej túre určite dobre padne – to všetko tu nájdete. Z turistických trás by sme v tejto oblasti vyzdvihli Zejmarskú roklinu, ktorá je lákadlom pre malých aj veľkých. Nie je náročná, čo sa týka fyzickej kondície, takže ju zvládne každá veková kategória. Ponúka však jedinečné výhľady, cez tiesňavu prechádzajú malebné potôčiky a vodopády. 


Dedinky - Palcmanská Maša        

Obľúbeným je tiež národný park Slovenský raj, ktorý Vás očarí bohatou flórou, malebnými chodníčkami, mostíkmi či rebríkmi priamo cez vodopády! Kvalitné a komplexné gastronomické či ubytovacie služby sú zárukou úžasnej dovolenky plnej pohody. Slovenský raj a jeho najznámejšie trasy ako Suchá belá, Veľký a Malý sokol, Kláštorisko či Piecky sú každoročne lákadlom pre domácich aj zahraničných turistov. Turistické strediská ako Podlesok či Čingov disponujú množstvom stravovacích zariadení, stánkami s predajom spomienkových predmetov či chatami a penziónmi ponúkajúcimi možnosť ubytovania v tomto malebnom prostredí. Medzi obľúbené turistické destinácie určite patria aj Pieniny a známy výstup na Tri koruny. Zaujímavá bude pre turistov aj atrakcia v podobe plavby na pltiach až do susednej Poľskej republiky.

Národný park Slovenský kras, ponúkajúci úžasné trasy naprieč planinami (Silická, Plešivecká planina), CHKO Poľana so svojou nedotknutou flórou pripomínajúcou prales, či výstupy na Ďumbier, Chopok, Kráľovu hoľu.

V lone tejto nádhernej slovenskej prírody si môžete vychutnať božský pokoj a načerpať množstvo pozitívnej energie, ktorou naša vlasť prekvitá.

Z oblasti ako je Slovenský kras je určite nevyhnutné spomenúť Zadielsku tiesňavu, ktorá Vás jednoducho očarí svojou krásou. Výstup sa dá absolvovať po zaujímavom náučnom chodníčku, ktorý sa tiahne celou tiesňavou až na samý vrch.

Netreba zabúdať na množstvo jaskýň, ktorými Slovensko disponuje. Obľúbené sú Demänovská jaskyňaDobšinská ľadová jaskyňaOchtinská aragonitová jaskyňa. Nádherné úkazy, ktoré sa skrývajú v ich priestoroch, Vám zaručene vezmú slová. Spojte teda absolvovanie turistickej trasy s návštevou jednej z mnohých slovenských jaskýň a umocnite tak svoj zážitok. My Vám môžeme zaručiť, že ľutovať určite nebudete. 


Slovenský Raj - Zejmiarska roklina


Je veľmi ťažké pokúsiť sa opísať všetky NAJ turistické trasy a tipy na výstupy či výlety v jednom jedinom článku. Lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť. Neváhajte, zbaľte si turistické topánky, vyberte si z našej ponuky chát, penziónov, privátov v prostredí, ktoré Vám najviac učarovalo a presvedčte sa sami, že všade je dobre, no doma na Slovensku najlepšie a jednoznačne najkrajšie.

Ak sme Vás týmto článkom navnadili, pozrite si aj www.turistikaonline.sk kde nájdete množstvo tipov, kam sa vybrať na túru, aké trasy absolvovať a aká je ich náročnosť, či stránku http://mapy.hiking.sk/ , kde nájdete detailné turistické mapy.


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×