Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Malokarpatská vínna cesta

10. 9. 2017 | Vínne cesty


Malokarpatská vínna cesta má dĺžku približne 50 kilometrov a je na trase Bratislava – Smolenice – Trnava. Na tejto trase sa nachádzajú významné mestá ako Pezinok, Modra a Svätý Jur. Aj laik vie, že tieto mestá preslávila bohatá vinohradnícka tradícia. Tieto mesta spolu s okolitými obcami tvoria Združenie MVC. Pre návštevníkov budú určite zaujímavými atrakciami výstavy vína, vínne trhy v Pezinku, výstava v Modre či iné obecné výstavy.

Veľmi obľúbeným podujatím je aj Deň otvorených pivníc, ktorý sa každoročne koná v novembri. Ubytovanie v okolí je na veľmi uspokojivej úrovni, určite si budete mať z čoho vyberať.
Veľký význam pri rozvoji vínnej turistiky na Slovensku malo aj otvorenie Národného salónu vína v Pezinku či Sieň slávy malokarpatských vín v Limbachu. V Malokarpatskom regióne počas Dňa otvorených pivníc je pre návštevníkov k dispozícii viac ako 120 výrobcov vína, ktorí prezentujú svoje produkty pre turistov na vínnej ceste.

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Vínne cesty

Kameninská vínna cesta

Kameninská vínna cesta

14. 9. 2017

Vedeli ste o tom, že v tomto regióne má vinárstvo tradíciu siahajúcu až do obdobia Keltov? V tomto prostredí sa darí najmä Tokajským vínam. Táto...

Celý článok
Vínne cesty

Vínne cesty

4. 9. 2017

Vinohradnícka výroba na Slovensku  má bohatú  a dlhodobú tradíciu. Je to najmä kvôli vhodným prírodným podmienkam, teplému...

Celý článok

Kategórie

Archív