Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Ako a kde tráviť veľkonočné sviatky na Slovensku

25. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Počas sviatkov a dní voľna je vždy dobrý nápad vyraziť na dovolenku, dlhšiu alebo kratšiu, a utiecť všetkému stresu a zhonu každodenného života. Veľkonočné sviatky nie sú výnimkou, a keďže sa končí zimná sezóna a letná sa ešte len začína, ceny ubytovania sú často najnižšie práve v tomto období. Trend posledných rokov je ‘vypariť sa’ a utiecť od nechcených kupačov a namiesto toho si užiť čas v suchu a pohodlí mimo domova. Počasie sa pomaly zlepšuje, a preto nie je zlý nápad si vyraziť do hôr alebo na juh Slovenska za slnečnými lúčmi. V tomto článku vám prinášame tipy, ako môžete stráviť tohtoročnú Veľkú Noc.

© slovakia.com

Posledné dni pre lyžiarov

Lyžiarska sezóna sa pomaly blíži ku koncu a práve počas Veľkej Noci sú veľmi často jedny z posledných dní, kedy sa dá ešte lyžovať. Sneh už síce pomaly mizne z okolia zjazdoviek, no tie sú väčšinou ešte stále dobre udržiavané. Teploty sú počas dní, najmä tých slnečných, veľmi priaznivé a dá sa preto ísť lyžovať aj v ľahšom oblečení. Keďže sú zjazdovky oproti hlavnej sezóne omnoho prázdnejšie, vy si za svoje peniaze zalyžujete do sýtosti. Ceny sú, samozrejme, nižšie a za málo peňazí tak budete mať viac muziky! Návšteva severných regiónov, ako KysuceOrava, Liptov alebo Tatry, je preto veľmi dobrou voľbou.

© onthesnow.com

Prvé jarné vychádzky

Pokiaľ nepatríte medzi lyžiarov, môžete si užiť Veľkú Noc v jednom z mnohých národných parkov a CHKO u nás. Počasie sa pomaly zlepšuje, a teda podmienky na túru alebo len krátku prechádzku sú v tomto období už viac ako prijateľné. Na juhu pri Dunaji alebo v Slovenskom Krase to už môže byť aj na krátky rukáv, no mráz a zima určite nebude ani inde. Vo Vysokých Tatrách si zatiaľ môžete prejsť iba nižšie položené trasy, keďže zimná uzávera trvá až do polovice júna, no niekoľko desiatok trás je k dispozícii. Pokiaľ sa vyberiete na trasy, kde môže byť mokro, alebo sa rozhodnete ísť pozrieť na niektorý z vodopádov, nezabúdajte na správnu obuv - voda v lese môže byť stále zamrznutá a môže sa šmýkať. Počas jari smeruje veľa turistov taktiež do Štiavnických vrchov, kde sú miestne trasy suché a bezpečné už od začiatku marca.

© pamiatkyslovenska.wordpress.com

Gastronómia

Nie každému sa musí chcieť variť a piecť počas veľkonočných sviatkov. Je jednoznačne pohodlnejšie nechať sa pohostiť v reštaurácii, ako tráviť sviatky v kuchyni. Počas posledných rokov začalo veľké množstvo hotelov a reštaurácií po celom Slovensku ponúkať rôzne regionálne veľkonočné špeciality. Ponuka sa zvykne líšiť v závislosti od lokality. Či už lyžujete na Donovaloch alebo ste sa rozhodli navštíviť nejaké z krajských, či kúpeľných miest, veľkonočné menu zaručene nájdete. Veď kto by si nechcel na Veľkú Noc pochutnať na syrovej roláde, varenej šunke alebo zabíjačkových špecialitách?

© foodfest.sk

Wellness

Oddych nemusí prebiehať len aktívne v prírode, no pre niektorých môže byť tou správnou voľbou návšteva wellness zariadení. V posledných rokoch si vybudovalo vlastné wellness množstvo hotelov a penziónov na Slovensku - niektoré ponúkajú len bazény, iné aj masáže, rôzne zábaly alebo majú k dispozícii sauny, či soľné jaskyne. Práve v období Veľkej Noci sa môžete dostať k pobytom za veľmi výhodné ceny, nie je problém nájsť si ubytovanie práve podľa vaších predstáv. Predĺžený víkend plný masáží, relaxu vo vírivke, či saune, vás zregeneruje a pripraví na návrat späť do sveta práce a povinností. Keďže sa končí sezóna v Tatrách a na severe Slovenska, môže byť tiež dobrý nápad využiť znížené ceny tamojších hotelov a penziónov s wellness alebo sa vydať na juh užiť si prvé teplé dni tohto roka. Taktiež môžete využiť našu špeciálnu ponuku wellness a relaxačných pobytov.

© partizan.sk

Kultúrne podujatia

Pokiaľ chcete vyraziť za kultúrou, vašou voľbou číslo jedna by mali byť hotely, ktoré sa nachádzajú mimo veľkých miest. Práve hotely v turisticky atraktívnych lokalitách, ako Vysoké TatryLiptov alebo Horehronie, väčšinou pripravujú program pre svojich návštevníkov. Je dosť možné, že sa na dedine stretnete s tradíciami, ktoré už vymizli z ulíc miest. Obce a mestá majú väčšinou v kultúrnych domoch pripravené divadelné predstavenia, mladých lákajú na zábavy a diskotéky. Už od konca marca si môžete počas víkendov vychutnať hudbu na rôznych koncertoch, napríklad Štátnej filharmónie v Košiciach, Štátneho komorného orchestra v Žiline alebo si môžete zájsť do Štátnej opery v Bratislave. Prezrieť si výrobky ľudovej tvorby si môžete  na Veľkonočných trhoch vo viacerých slovenských mestách, napríklad v Dolnom KubíneBanskej ŠtiavniciPrievidzi, či Rožňave. Hneď nasledujúci víkend po Veľkej Noci si zas môžete zájsť do Svätého Jura na Svätojurské hody, kde sa okrem dobrého jedla môžete tešiť na bohatý kultúrny a hudobný program.

© operaslovakia.sk


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×