Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Čarovné miesta na Slovensku v zime

16. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Na Slovensku je hlavná turistická sezóna počas letných mesiacov, kedy je v prevádzke najviac turistických atrakcií a ubytovacie zariadenia sú plné turistov domácich i zahraničných. Vďaka výhodnej polohe a zimám so snehom je Slovensko vyhľadávané aj počas zimných mesiacov, pretože sa tu nachádza mnoho lyžiarskych stredísk so špičkovými podmienkami pre lyžiarov a množstvom doplnkových atrakcií pre nelyžiarov. Kultúrne vyžitie turistov dokážu zabezpečiť rôzne koncerty a festivaly, ktoré sa konajú po celom území krajiny, no hlavne vo väčších mestách.

© topky.sk

Lyžiarske strediská

Lyžovanie je mimoriadne populárne najmä na severe krajiny, pretože na zvlnenom a kopcovitom teréne je v prevádzke množstvo malých i veľkých lyžiarskych stredísk. Tie najväčšie ponúkajú špičkové podmienky s veľkým množstvom trás pre skúsených lyžarov zvyknutých na alpské zjazdovky, ale aj pre začiatočníkov, ktorí si chcú tento zmný šport iba vyskúšať. Strediská sú často vybudované ako strediská zábavy,  a preto sa nebudú nudiť ani nelyžiari. Medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie lokality patria Vysoké Tatry, Jasná, Vratná dolina, či Donovaly. Je obvyklé, že väčšie strediská myslia aj na bežkárov a sú pre nich k dispozícií rôzne dlhé upravené trate v okolí.

© mojeslovensko.sk

Termálne kúpaliská a wellness

Pokiaľ neobľubujete zimné športy, alebo jednoducho nemáte radi zimu, nezúfajte. Vďaka faktu, že má Slovensko mnoho zdrojov termálnych vôd, pri ktorých sú vybudované termálne kúpaliská, sa môže aj kúpanie  počas zimných mesiacov premeniť v zážitok. Veľmi obľúbené je napríklad termálne kúpalisko Oravice. Nachádza sa, ako už názov indikuje, na Orave a počas zimných mesiacov, keď je okolie prikryté snehom, vytvára nezabudnuteľnú a romantickú atmosféru. Teplé pramene sú zárukou toho, že ani pri vonkajšom kúpaní nebudete mrznúť a svoj pobyt si užijete na 100%. Ďalšie veľmi populárne termálne kúpaliská nájdeme napríklad v Bešeňovej, Rajeckých Tepliciach alebo v Poprade.

© myregion.sk

Slovenské mestá

Vianočná výzdoba v kombinácii so snehovou pokrývkou dokážu vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru a viacero slovenských miest každoročne súperí v tom, ktoré vytvorí krajšiu výzdobu. Niektoré sa podaria tak veľmi, že sú už sami o sebe dôvodom pre návštevu, iné k tomu pridávajú napríklad vianočné trhy, alebo rôzne akcie. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa radi nechajú očariť krásou osvetlenia na námestiach počas tmavých večerov, odprúčame vám počas vianočného obdobia navštíviť Bratislavu, Martin, Prešov, Poprad, Košice, či Žilinu. Ak sa zima podarí a snehu bude dostatok, návštevu istotne neoľutujete!

© cas.sk

Kultúrne udalosti

Vianočné obdobie so sebou tradične prináša veľmi veľa kultúrnych akcií - divadelných predstavení, koncertov a výstav. Najviac možností ponúka, prirodzene, hlavné mesto Bratislava. Okrem koncertov, predstavení a rôznych akcií sa tu konajú aj Vianočné trhy, ktoré každoročne lákajú návštevníkov aj zo zahraničia. Predávajú sa tu najmä tradičné remeselné výrobky s vianočnou tematikou, no je aj príjemnou atmosférou pre posedenie si s priateľmi, alebo na prechádzku s rodinou. Obľúbené vianočné trhy sú organizované každoročne aj v Poprade, Trnave a Prešove. Tieto a mnohé iné väčšie mestá žijú Vianocami a námestia sú plné rôznych atrakcií, takže si užijete atmosféru kdekoľvek sa rozhodnete stráviť zimnú dovolenku. Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách je verejne dostupný ľadový betlehém každoročne vyrezávaný z ľadu, ktorý priťahuje pozornosť ľudí z celého sveta.

© partymenu.eu

Zdroj: aquaparkoravice.sk, dromedar.sk,

 

Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×