Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Cesta Slovenskom v mesiaci august

10. 8. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


August

 „Múdry cestovateľ nikdy neopovrhuje svojou vlastnou krajinou.“

 Carlo Goldon 

Aj tento mesiac vás pozývame na cestu slovenskom a veríme že priestor na nudu nebude, prajeme vám príjemné cestovanie s Kiskatravel.

Ak neviete kam sa vybrať v auguste a chcete zažiť optické ilúzie Tricklandia je tá správna voľba. Môžete sa aj prejsť Slovenskom v galérii trick-art. Zahrajte sa v zrkadlovom bludisku a možno nájdete tú pravú cestu von. Ak sa chcete pozrieť priamo alebo nepriamo na fyzicky skutočné prostredie vyskúšajte niektorý z trick-artových obrazov, kde musíte zapojiť všetky svoje zmysly aby ste vyhrali. Či už to bude reália Bojnického zámku, alebo pokus o oklamanie gravitácie, určite si je z čoho vybrať 24 atrakcií ponúka Tricklandia v Starom Smokovci.

Miesto konania: Starý Smokovec

Chcem ubytovanie v okolí – Starý Smokovec

Zoologické záhrady

Ďalší vhodný tip kde sa vybrať na výlet v mesiaci august.  Na Slovensku je 12 zoologických záhrad vyberte si ktorú by ste chceli vidieť. Či už preferujete väčšiu ZOO ako je v Bratislave alebo v Bojniciach, alebo chcete zažiť priamy kontakt so zvieratami pohladkať ich a nakŕmiť, môžete tak v ZOO v Liptovskom Mikuláši.

 

Sen

https://pixabay.com/ 

  

27. – 29. august Festival Lodenica Piešťany

Chcem ubytovanie v okolí – Piešťany

 

Ďalšie skvelé podujatie, rozlúčka s letom rodinný festival ktorý prináša skvelé koncerty s medzinárodnou účasťou. Nechajme sa prekvapiť koľko interpretov vystúpi a aké budú sprievodné akcie. Country, folk a trampská hudba sa postarajú o skvelú festivalovú atmosféru.

 Miesto konania: Piešťany Autocamping Lodenica

 

28. August Drakula upír Nosferatu

Chcem ubytovanie v okolí - Orava

 Drakula comicOravský Hrad

https://pixabay.com/ 

 

Čo má pre nás pripravené Drakula a ostatní hradní duchovia? Pripravme sa, držme sa za ruky, kričme, smejme sa a nechajme sa vniesť do tajomnej atmosféry Oravského hradu tejto jedinečnej nočnej prehliadke. Veď v roku 1922 bol práve tam natočený prvý nemý horor na svete, poďme sa teda spoločne pozrieť do tohto nočného zákulisia čo sa tam bude v ten večer diať.

 

Medzinárodné letecké dni SIAF 2020

Chcem ubytovanie v okolí - Sliač

Bude to C- 27J SPARTAN alebo MIG-29? Bude ich oveľa viac, rachot, dym, vzrušenie to všetko patrí k dokonalej leteckej atmosfére. Kto z nás by sa nechcel na chvíľu zahrať na „Top Gun“ a vyskúšať si tie letecké triky čo naši experti piloti ovládajú. Je čas si zbaliť piknik, ďalekohľad, a obdivovať aj tieto kúsky.

 

Letecka show

https://pixabay.com/ 

August 2020 Cibuľové slávnosti Madunice

Kto sa tohto roku zapíše do knihy rekordov prostredníctvom netradičnej cibuľovej aktivity? V Maduniciach to bude to pravé cibuľové. Zaujíma vás prečo sa Madunice preslávili pestovaním cibule, cibuľovými tradíciami a rekordmi? Ochutnávka špecialít a rôznorodé cibuľové aktivity nám povedia viac o tomto nezvyčajnom podujatí.

 

CibulaCibula                        

https://pixabay.com/ 

August 2020 Medvedie dni

Chcem ubytovanie v okolí – Vysoké Tatry

Maco

https://pixabay.com/ 

Naučme sa viac o medveďoch, vraj tohoročný festival bude úplne nový a iný. Kreatívne workshopy, vzdelávacie aktivity, súťaže a hry čakajú na návštevníkov Medvedích dní.

Miesto konania: Vysoké Tatry - Hrebienok.

August 2020 Rock pod Kameňom

 Chcem ubytovanie v okolí - Snina

Koncert

https://pixabay.com/ 

Oddych v prírode, kvalitná rocková hudba, presne to ste chceli počuť... je čas ísť na Sninské rybníky zdvihnúť ruky hore, pogovať a nechať sa unášať rockovou atmosférou. Prezentovať sa budú slovenské aj zahraničné legendy tak že si šetrime svoj hlas a pripravme sa na túto parádu. Ak sa budeme chcieť schladiť počas festivalových prestávok môžeme využiť biokúpalisko, ktoré sa nachádza len neďaleko od miesta diania.

Miesto konania: Sninské rybníky

15 August 2020 Majstrovstvá Slovenska MTB, Kráľovský MTB Maratón

Granč Petrovce

Chcem ubytovanie v okolí – Granč Petrovce

Ďalšia výzva, športové podujatie na ktoré sa veľa športovcov nevie dočkať. Tieto vytrvalostné preteky horských bicyklov sa konajú v oblasti Branisko a Spišský Hrad. Sú známe svojou náročnosťou a trať umožňuje aj jazdu v skupinkách. Či už idete ako sólo jazdec alebo je vás viac, zažite aj toto kráľovské podujatie, osedlajte svojho dvojkolesového koňa a pripravte sa na súboj.

 cyklistika comicHorska cyklistika

https://pixabay.com/ 

 

Miesto konania: Granč Petrovce

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok
November nemusí byť smutný

November nemusí byť smutný

27. 10. 2020

November nemusí byť smutný „ Je rozdiel v tom poznať cestu a ísť po nej.“ Laurence Fishburne   Daždivé dni, nuda, kam ísť, čo...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×