Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť?

„Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio Volo

Posledná strana v kalendári, pomaličky rekapitulujeme rok, hodnotíme, začíname baliť, ale prv než to „zabalíme“ poďme ešte na nejaký výlet a vychutnajme si nejaký moment nečakanej krásy. Vianočné trhy, ozdoby, dobroty, výlety to všetko patrí do programu. Vybrali sme pre vás niečo stačí si len vybrať. Podotýkame niektoré podujatia môžu byť obmedzené alebo zrušené kvôli Covid-19.

Mikuláš na Oravskom hrade

December 2020

Chcem ubytovanie v okolí Orava

Mikulas

Mikulášske podujatia nie sú obľúbené len medzi deťmi ale aj dospelými, ak uvažujete kde ísť, vyskúšajte Oravský hrad. Anjeli a čerti  už netrpezlivo klopú na hradné dvere, tak sa poďme pozrieť aká rošáda nás čaká. Vôňa medovníkov, skvelé občerstvenie, koledy, medovinka, predvianočná atmosféra a určite viac nám odhalí aj toto podujatie na Oravskom hrade. To nie je všetko, čaro Oravy pokračuje, vezmite svoje deti na lesnú jazdu vláčikom, obdivujte zasneženú krajinu a vychutnajte si skvelý zážitok z jazdy.

Pernikiáda v Suchej nad Parnou

December 2020

Chcem ubytovanie v okolí Trnava

SnehuliakPernik

Podporme tieto krásne tradície svojou účasťou. Nielen obchod sa koná za jedným stolom, ale aj táto kreatívna aktivita zdobenie perníkov, kde sa realizujú všetky generácie a najlepšie na tom je to, že svoj krásny výtvor si môžeme samozrejme aj časom zjesť, poniektorí nedočkavci možno tí menši, to ochutnajú pre istotu hneď na mieste. Za zlé im to určite mať nebudeme, veď nie každé umenie je jedlé.

 

Košické rozprávkové Vianoce

December 2020

Chcem ubytovanie v okolí Košice

Vianocne trhyKosice

V ktorom meste je najdlhšia pešia zóna? Práve v Košiciach zažijete tú unikátnu predvianočnú atmosféru, keď sa prejdete hlavnou ulicou čakajú na vás krásne vianočné stánky, výzdoba, rozvoniavajúca kapustnica, punč, varené vína, horúca čokoláda, čajíky, stačí sa nechať viesť vôňou. Obdiv si určite zaslúži aj živý betlehem. Aká je to Anjelská kapustnica? Táto kapustnica sa varí týždeň pred Vianocami, za misku kapustnice zaplatíte symbolický poplatok pričom výťažok z predaja bude venovaný na charitatívne účely.  

Pozrite si Zuberec v nočnom svetle

December 2020

Chcem ubytovanie v okolí Zuberec

LampasHoruca cokolada

Západ slnka, záverečná? Skanzen v Zuberci ožíva v tme, posvieťte si do okien dreveníc, prejdite sa s lampášikmi a zažite krásu tohto miesta netradične. Vaše deti vám určite budú vďačné za tento zážitok. Nebude chýbať ľudová hudba, občerstvenie, o zahriatie sa postará medovina, horúca čokoláda a čaj.  Dobre sa oblečte a hor sa na túto výnimočnú expedíciu.

 

Silvestrovský beh cez Bratislavské mosty

31 December 2020

Chcem ubytovanie v okolí Bratislava

OhnostrojStart

Ukončiť rok behom? Viacero krajín holduje tomuto aktívnemu štýlu oslavy, Chicago, New York, Island a naša Bratislava tiež nesklame, zažite Silvester inakšie. Nahoďte si zimnú bežeckú výstroj a začnite nový rok inakšie. Čaká vás  9 mostov, ktorý je váš obľúbený klasika SNP alebo Lafranconi? Zúčastniť sa môže celá rodina tak že o rodinnú zábavu nebude nikto ukrátený.

 

Tatranský Ľadový dóm

December 2020 – Apríl  2021

Chcem ubytovanie v okolí Starý Smokovec

Anjel

Zahrajme sa na chvíľu na hrdinov z rozprávky Ľadové Kráľovstvo. Zažime čaro ľadu tak ako sme ešte ľad doposiaľ nevideli. Tento rok inšpirovaný Chrámom Kristovho vzkriesenia v Petrohrade, príďte sa pozrieť na tieto ľadové skvosty. Zimomriavky asi nebudeme mať len z chladu ale určite aj z majstrovských diel ktoré tam na nás čakajú. Nechajme sa fascinovať čarom ľadu, šikovnosti majstrov, osvetlenia, a konečný efekt si nezabudnime zvečniť fotkami.

 

Každá prvá nedeľa  v mesiaci múzeá a galérie zdarma

December 2020

Galeria

Neviete čo s načatým víkendom keď počasie nepraje? Využite túto skvelú možnosť ako si spestriť program, naučiť sa niečo nové a pritom neminúť “majland“. Poznáme ten dobrý pocit keď sa nám podarí trochu ušetriť no a na druhej strane získať. Galérie, múzeá, celkom 37 expozičných miest, tešíme sa, že sme vám spestrili váš kultúrny program.

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Kategórie

e-mail Napíšte nám!×