Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Čo nám prinesie mesiac september?

24. 8. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


Cestovanie vnáša do našich životov silu a lásku.” – Rumi

Užite si cestovanie aj tento mesiac, kultúra, šport, príroda, vyberte si z programu, ktorý sme vám vybrali.  

18. – 20. september 2020 Gajdovačka

Chcem ubytovanie v okolí Oravská Polhora

 

 Gajdy

https://pixabay.com/ 

Gajdy dominujú nie len v Škótsku ale aj na Slovensku.  Mladí gajdoši a gajdošky sa predvedú v svojom najkrajšom tóne a porota určí kto získa Zboroňovú nôtu. Môžeme sa zúčastniť malej škole hre na gajdy, zaspievame a si a zatancujeme. Tento festival má medzinárodnú účasť a naozaj sa máme na čo tešiť.

Miesto konania: Oravská Polhora

September 2020

Botanická záhrada Košice

Chcem ubytovanie v okolí Košice

 Kosice

Na Slovensku máme 8 botanických záhrad a ak neviete čo s program a kam si vyraziť, navštívte botanickú záhradu v Košiciach. Obdivujme krásu bonsajov, orchideí, unikátne motýle a mnoho iných skvostov, ktoré môžete vidieť v košickej botanickej záhrade.

September 2020

Stredovek pod hradbami Festival stredovekého života

Chcem ubytovanie v okolí Trnava

Prenesme sa naspäť do času a zažime trochu stredoveku, vyskúšajme, ohmatajme ale aj ochutnajme čo nám prinesie tento festival. Kostýmy, hradby, jarmok, to všetko sa postará o autentickú atmosféru stredoveku. Určite nebude chýbať šerm a lukostreľba. Zážitky hovoria viac tak poďme na vec.

Miesto konania: Trnava

September 2020 Rímske hry – Limes day v Rusovciach

Chcem ubytovanie v okolí Rusovce

 Lego RimRim

https://pixabay.com/

Rím prišiel do Rusoviec. Zažime spoločne antickú atmosféru naučme sa viac a spoznávajme nové pamiatky. Skutočne dobový čas. Tematicky ladené aktivity, mysteriózne prechádzky a ďalšie prekvapenia pre nás pripravili Rímske hry.

Miesto konania: Rusovce

September 2020 Levočské babie leto - Medzinárodný festival vážnej hudby

Chcem ubytovanie v okolí Levoča

 LevocaVazna hudba

https://pixabay.com/

Bohatý repertoár vážnej hudby Vivaldi, Schubert, Mendelssohn, a ďalší. Už nemusíte cestovať do Viedne za vážnou hudbou tento krásny zážitok ponúka Levoča. Koncertovať sa bude v historickom divadle v Levoči, nahoďte sa do gala a nechajte sa unášať čo pre nás pripravili poprední hudobníci z celej Európy.

 Miesto konania: Levoča - Mestské divadlo

 

September 2020 Salamandrové dni

 Jaster

https://pixabay.com/

Chcem ubytovanie v okolí Banská Štiavnica

 Oslava ktorú kedysi začali študenti Baníckej akadémie. Vyvrcholením podujatia je sprievod Salamander. Viete, že drevená jašterica symbolizuje povesť o vzniku bani? Už samotný názov Salamandrové dni nám to trochu napovedá. Všetko sa bude diať v duchu baníctva, dobové uniformy, banícka hudba, keď na čele sprievodu pôjde bača s drevenou jaštericou. Oslávme spoločne toto kultúrne podujatie ktoré pripomína slávu najkrajšieho baníckeho mesta na Slovensku, Banskú Štiavnicu. 

Miesto konania: Banská Štiavnica

Dni sv. Huberta

September 2020, Betliar

Chcem ubytovanie v okolí Betliar

 Jelen

https://pixabay.com/

Navštívte tieto obľúbené poľovnícke slávnosti. Program bude bohatý, uvidí sa či naozaj viete strieľať z kuše a luku tak ako to každý tvrdí, že to vie, presná muška to ukáže. Stretnete sa s rôznymi inými súťažami ako vábiť jelene a ostatnú zver a to všetko v duchu legendy o svätom Hubertovi. „Zver nielen loviť ale hlavne chrániť a pochopiť jej význam v prírode“.

Telekom night run, Bratislava, september 2020

Beh

https://pixabay.com/

Zabehnite si nočnou Bratislavou. Zaujímavá trasa napríklad starým mestom, vysvieteným nábrežím Dunaja popod bratislavským hradom a ďalšie krásne večerné uličky. Toto podujatie rastie popularitou z roka na rok, tak prečo nie zažiť aj túto skvelú nočnú bežeckú atmosféru.

September 2020, Oravská priehrada 

Oravska priehrada

https://pixabay.com/

Nie je nič lepšie ako babie leto, áno ak ste už vyčerpali svoje zásoby aktivít a destinácii a neviete kam ísť, prírodné kúpalisko Oravská priehrada je tá správna odpoveď. Leto ešte neskončilo tak prečo nie si naplánovať víkend aj v tejto lokalite. Relax pri vode, vyskúšajte surfing alebo ak chcete niečo menej náročné tak si len začlnkujte. 

 

 


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

1. 4. 2021

“Príroda vie o kráse viac ako všetci ľudia.“ Pablo Picasso Spoznávajme nové miesta, krásu prírody, načerpajme nové sily, cestujme...

Celý článok
Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×