Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Čo robiť, kam ísť v mesiaci február

11. 2. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


Viete prečo má február najmenší počet dní? Vraj mu naši predkovia nadelili len 28 dní, pretože sa považuje za „očistný“ mesiac – od rôznych chorôb a nešťastí. Očistné slávnosti sa už dnes síce nekonajú, ale za to sa vyberáme za relaxom, očistou mysle aj ducha na víkendové pobyty alebo krátke dovolenky. Asi najväčší podiel na dovolenkách počas mesiaca február majú jarné školské prázdniny. No nemôžeme opomenúť ani Deň svätého Valentína, ktorý podobne láka za dovolenkou dvojice zaľúbených.

Ak plánujete dovolenku na Slovensku, v nasledujúcom kalendári podujatí na mesiac február si možno prídete na svoje...

Juraj Janosik

(Autor foto: Jozef Kotulič, zdroj: sk.wikipssedia.org)

 Od 4. februára Výstava Digitálne nebo, Banská Bystrica

Chcem ubytovanie v okolí – Banská Bystrica

Výstava Digitálne nebo prináša pohľad do histórie výpočtovej techniky. Medzi exponátmi majú svoje miesto logarytmické pravítka, mechanický kalkulátor s elektromotorickým pohonom aj bez neho, alebo generácia kalkulačiek. Chcete vedieť, čo vyvolalo počítačový boom? 8-bitové počítače pod názvom Sinclair... ale nepredbiehajme,  to všetko a ešte viac na vás čaká na tejto výstave na Radnici v Banskej Bystrici.

15. – 16. február Veľká cena Liptova v krasokorčuľovaní, Liptovský Mikuláš

Chcem ubytovanie v okolí – Liptovský Mikuláš

V polovici februára sa bude zimným štadiónom v Liptovskom Mikuláši rozliehať krásna hudba a zvuk naostrených korčúľ na zamrznutej ľadovej ploche. Vstupenky potrebovať nebudete, stačí sa prísť len pokochať a odmeniť súťažiacich svojim srdečným potleskom.

Lietavsky hrad

Autor foto: Kateryna Baiduzha, zdroj: sk.m.wikipedia.org)

15. február – Valentín na Lietavskom hrade

Chcem ubytovanie v okolí  - Žilina

Združenie na záchranu Lietavského hradu a dobového spolku sv. Šebastiána prináša toto podujatie už 12. ročník. Cieľom podujatia je záchrana kultúrnej pamiatky Lietavský hrad. Na akcii vás okrem prehliadky, dobových fotografií prenesie do čias minulých aj skupina dvorných rytierov, lukostrelcov a stredovekých dám.

15. február – Expres Snow Party, Malinô Brdo

Chcem ubytovanie v okolí  - Ružomberok

Zábava na svahu vás v polovici februára neminie v Malinnom Brde. Súťaže pre deti a dospelých, skvelá lyžovačka a hudba od rôznych interpretov ako Heľenine oči, Majself, Aless, DJ Sukowach, DJ Rádia Expres...

Zamok Bojnice

(Autor foto: Juraj Habaj, zdroj: commons.wikimedia.org)

15. február – Valentínske prehliadky Bojnického zámku

Chcem ubytovanie v okolí  - Bojnice, Prievidza

Keďže Bojnický zámok patrí medzi TOP romantické miesta na Slovensku, tak valentínske prehliadky na Deň svätého Valentína sú zaujímavou aktivitou. Čakajú vás zbierkové predmety odkrývajúce romantické príbehy historického hradu či nové prehliadky doteraz neverejných priestorov a galérií.

20. február – Fašiangová šiška v Nestville Parku

Chcem ubytovanie v okolí  - Stará Ľubovňa

Na podujatí v oblasti Pienin pod názvom Fašiangová šiška budú pre návštevníkov pripravené rôzne príjemné aktivity od gastronomického rázu ako ochutnávka šišiek či fašiangová kapustnica, až po edukačné aktivity ako výstava krojov alebo vystúpenie FS Ľubovňan.

Stara Lubovna

22. február Preteky gazdovských koní, Terchová

Chcem ubytovanie v okolí  - Terchová

Ak plánujete svoju februárovú dovolenku v okolí Terchovej, tak vás možno poteší podujatie pretekov gazdovských koní, kde sa stretnete aj s veselými fašiangovými maskami. To všetko sa bude diať priamo pod ikonickou sochou Juraja Jánošíka. Ste vítaní!

23. február – Tatranský ľadový dóm, Hrebienok

Chcem ubytovanie v okolí  - Hrebienok, Starý Smokovec

Sandonoriko je autorský hudobný projekt dvojice Martin Geišberg a Daniel Špiner, ktorý ozvučí Tatranský ľadová dóm v druhej polovici februára. Na programe je poetická hudba s magicko-realistickými  textami a príjemná atmosféra v centre známej ľadovej krásy na Hrebienku.

28. – 29. február – Krňačky Chopok

Chcem ubytovanie v okolí  - Lyžiarske stredisko Jasná, Nízke Tatry

Obľúbená adrenalínová jazda na tradičných „rohatých saniach“ vyrobených bez použitia klincov bude zabávať južnú stranu Chopku koncom mesiaca. Tešiť a môžete na tradície, chutné jedlo a ľudovú muziku.

Prajeme vám krásne strávenú februárovú dovolenku!

A nezabudnite, že s ubytovaním sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť. Máme pre vás vyše 2000 krásnych ubytovacích zariadení po celom našom nádhernom Slovensku. Radi poradíme, napríklad prostredníctvom e-mailu: kiskatravel@kiskatravel.sk.

(Autor titulnej foto: Pudelek (Marcin Szala), zdroj: sk.wikipedia.org)


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×