Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Fašiangy, Turice ...

23. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Je ťažké povedať, kedy je najlepší čas na návštevu Slovenska, no je jasné, že cestovaním po Slovensku počas obdobia fašiangov si užijete dovolenku na 100%. Práve obdobie po Vianociach je tým najlepším pre lyžiarov a ostatné zimné športy, zasnežená krajina ponúka nezabudnuteľné scenérie, počasie je zväčša príjemné a dni dlhšie. Nižšie vám ponúkame niekoľko tipov ako a kde si môžete užiť tohtoročné fašiangy. Práve koncom fašiangov, ktoré sa končia tento rok 1.marca, sa koná na našom území najviac kultúrnych akcií a osláv, ktoré určite stoja za návštevu. Viac o fašiangoch si môžete prečítať tu.


© nitralive.sk

Bratislava a okolie

Fašiangy v Bratislave už nadobudli moderné kontúry, z ktorých sa pomaly vytráca duch ľudových tradícií. Aj napriek tomu ponúka naše hlavné mesto napríklad rôzne fašiangové menu - zabíjačkové špeciality, tradičné zákusky a iné tradičné jedlá, fašiangové zábavy a každoročný fašiangový sprievod. V Pezinku môžete navštíviť filmový festival, alebo si ísť užiť zimu na Pezinskú babu, kde sú v prevádzke okrem lyžiarskych svahov aj bežkárske trasy a turistické trasy v prekrásnom prostredí Malých Karpát.


© bratislavskenoviny.sk

Západné Slovensko

V obciach neďaleko Trenčína sa oslavujú fašiangy už tradičným spôsobom - takmer každá obec usporadúva fašiangový sprievod, ktorý je zakončený fašiangovou bursou - oslavou počas posledného víkendu fašiangov. Zúčastňuje sa na nej väčšina dediny a vítaní sú aj turisti a ľudia zo širšieho okolia. Bursa je väčšinou doprevádzaná bohatým kultúrnym programom, a samozrejme nesmú chýbať ani tradičné masky, zvyky a jedlá. Tento rok sa konajú fašiangové slávnosti, napríklad v Dolnej Súči, Novej Dubnici, Nadliciach aj Podskalí pri Považskej Bystrici. V Nitre sa môžete ísť pozrieť na Fašiangový jarmok, kde budú miestni remeselníci vystavovať svoje výrobky a nesmie chýbať ani zabíjačka.


© slavorum.org

Stredné Slovensko

Stredné Slovensko doslova žije fašiangami a prakticky každý región usporadúva svoje vlastné oslavy a kultúrne udalosti. Na Kysuciach si pre všetkých pripravilo mesto Čadca bohatý kultúrny program počas celého obdobia fašiangov. Pripravené sú divadelné predstavenia, karneval pre deti i ples. V Stankovanoch pri Ružomberku sa koná každoročná fašiangová bursa, v lyžiarskom stredisku Jasná sa zasa plánuje večerný skialpový výšľap na Chopok. V Dolnom Hričove pri Žiline sa konajú zabíjačkové slávnosti a Donovaly majú pripravené Majstrovstva Slovenska v sekaní sektov, karneval aj fašiangové slávnosti v Španej Doline.

Východné Slovensko

Aj východ krajiny má pripravené veľké množstvo atrakcií pre turistov. Samozrejme, najlákavejšími sú Vysoké Tatry, ktoré každoročne pritiahnu veľké množstvo turistov. Zo Starého Smokovca sa môžete vydať na Hrebienok, kde je v zimných mesiacoch verejnosti prístupný nádherný Tatranský ľadový dom, alebo na Reinerovu chatu, kde je aj tento rok postavený ľadový betlehem. Taktiež si môžete zájsť do Popradu na Divadelné fašiangy, ktoré sa konajú v Spišskej Sobote každú nedeľu a vystupujú tam amatérske herecké zoskúpenia z celého Slovenska. Okolie Michaloviec, Sobraniec a Humenného taktiež organizuje mnohé zábavy, zväčša v okolitých obciach pre každého.


© regiontatry.sk


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×