Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Mýto pod Ďumbierom

29. 9. 2021 | Zaujímavosti o Slovensku


Mýto pod Ďumbierom

 

„Život nie je o počte nádychov, ale o chvíľach, ktoré Vám berú dych.“ Will Smith

 

Poďte sa s nami pozrieť na niektoré miesta ktoré vám určite v “dobrom“ vezmú dych!

Chopok

https://pixabay.com/

Samozrejme keď sa povie Mýto tak si hneď predstavíme zimné športy a turistiku.  Áno to je hlavná doména tejto lokality, veď nie hociktorý svah spĺňa technické parametre pre FIS preteky a práve Mýto pod Ďumbierom alebo inakšie nazývané  Ski centrum Mýto, ponúka lyžovačku nie len pre náročných ale aj pre tých čo sa radia do kategórie rekreačných lyžiarov. Potešia vás 4 červené zjazdovky a 3 modré. Samozrejme nechýbajú ani doplnkové služby, reštaurácie, bufety, lyžiarska škola. Bežkári si tiež prídu na svoje, okruh Pohanské je ľahký 4km, nachádza sa tam aj viacero menších okruhov a  celková dĺžka tratí je 17km.

Bezky

https://pixabay.com/

 

Adrenalínové športy tu tiež majú miesto, nakoľko Mýto pod Ďumbierom je aj miesto konania pre bike zjazd. Turisti majú určite všetko zbalené a pripravené na idylickú hrebeňovku. Niečo pre tých náročnejších a zdatnejších, za koľko sa vám podarí zdolať výstup na Ďumbier? Prípadne Chopok alebo Dereše.

 Nizke Tatry

https://pixabay.com/

 

Ak túžite po miernejšej záťaži no stále v krásnom horskom prostredí, máme pre vás návrh, mäkučký trávnik, zopár zdolateľných prekážok, čo tak zahrať si golf?  Ihrisko Gray Bear v rekreačnej oblasti Tále, je tá správna voľba.  Ak chcete mať úplne „modré pondelí“ prečo nie, vypožičať si  buggy a zároveň obdivovať okolitú prírodu

Nízkych Tatier touto formou.  Prajeme vám krásnu hru a veľa hole in one! Po úspešnej 18tke môžete navštíviť prírodné kúpalisko Tále, v krásnom horskom prostredí.

 

golf

https://pixabay.com/

 

Len niekoľko km od Mýta pod Ďumbierom sa nachádza Bystrianska jaskyňa, pozrite si túto vápencovú krásu a obdivujte jaskynné záclony.  Vedeli ste, že časť jaskyne sa využíva na liečbu alergických chorôb dýchacích ústrojenstiev? Unikátny faktor pri tejto liečbe je práve jaskynné ovzdušie. 

Táto jaskyňa bola v roku 1973 vyhlásená za chránený prírodný výtvor a nachádza sa na juhozápade od obce Bystrá. Je to riečna jaskyňa vytvorená vo vápencoch podzemným tokom známej Bystrianky. Jaskyňa sa člení na dve časti: Starú a Novú. Zaujímavosťou v Novej jaskyni je priepasť s názvom Peklo, ktorá má hĺbku 141 metrov. Objavili ju v roku 1956. V najspodnejších jaskynných priestoroch preteká podzemná Bystrianka. V nádhernom prostredí Nízkych Tatier môžete okrem návštevy tejto jaskyne absolvovať množstvo výletov, navštíviť termálne či prírodné kúpaliská alebo si len tak užiť chvíle pohody v jednom z množstva chát, penziónov, privátov.

Bystrianska jaskyna

V blízkosti Mýta pod Ďumbierom v Dolnej Lehote sa nachádza ešte jeden prírodný unikát vhodný spomenutia a tým je Vajskovský vodopád, menej známy, ale určite nesklame svojím čarom, malebným prostredím a tichom Vajskovskej doliny. Treba podotknúť, že táto oblasť je výnimočne známa výskytom medveďov, preto treba byť naozaj obozretný. V doline nie je signál, možno práve preto to ticho?

 

   

Zdroje: kamnahorehroni.sk, vypadni.sk

 

 

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok
Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo

Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo

30. 8. 2021

  „Zbieram zážitky, nie veci“. Ibn Battúta Navštívte ďalšie miesta s Kiskatravel, prajeme vám krásne zážitky. Štúrovo Čo sa dá robiť...

Celý článok


Kategórie

e-mail Napíšte nám!×