Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Najznámejšie kúpele sú na Západnom Slovensku

21. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


3. časť: Kúpele na Slovensku 

Smrdáky

Smrdacké kúpele sa nachádzajú neďaleko mesta Senica. Samotný komplex je situovaný na okraji obce a je tak miestom pokoja a odpočinku s prírodou na dosah. Miestna minerálna voda má vysoký obsah sírovodíka, ktorá pôsobí veľmi dobre pri liečbe kožných chorôb a ochorení pohybového aparátu. Okrem liečivej vody sa používajú aj bahenné zábaly s obsahom síry. V komplexe sú postavené rôzne kúpelné domy, z ktorých si vyberie každý návštevník podľa kvality a ceny.

© sorger.sk

Piešťany

Známe kúpeľné mesto na rieke Váh netreba bližšie predstavovať. Kúpele sú známe najmä priaznivými účinkami miestnych termálnych minerálnych vôd vyvierajúcich z hĺbky až 2km, ktorých teplota siaha až k 70°C. Podobne, ako Smrdáky, aj Piešťany ponúkajú zábaly z bahna s obsahom síry a patria k špičke najmä kvôli veľmi moderným liečebným metódam. Kúpelná voda má najlepšie liečebné účinky na ochorenia spojené s pohybovým aparátom, nervovou sústavou i kožou. O príjemné večery sa postará kultúrny program v meste, ktorý pravidelne spríjemňuje pobyt rekreantom.


© ubytujemsa.sk

Trenčianske Teplice

Kúpele neďaleko Trenčína sa môžu pochváliť bohatou históriou - patria medzi najstaršie a najpopulárnejšie u nás. Kúpele sú známe svojou polohou uprostred nádhernej prírody a sú oázou pokoja a oddychu v regióne. Voda bohatá na síru priaznivo pôsobí pri rehabilitácii a fyzioterapii. Kúpele sa špecializujú práve na problémy s pohybovým aparátom a v tejto oblasti sa radia medzi špičku. Kúpele organizujú veľmi veľké množstvo kultúrnych akcií a po dni plnom procedúr naozaj je kde si oddýchnuť.

© kupele-teplice.sk

Nimnica

Príbeh kúpelov Nimnica pri Púchove sa začal netradične, keď bola nájdená slaná a priezračná voda pod úrovňou Váhu. Kúpele boli postavené zanedlho po tom a dnes sa menší, no pekný komplex špeicalizuje na široké spektrum chorôb. Miestna voda s obsahom rôznych látok, ako sodík, chlór, či jód má najlepšie účinky na problémy s dýchacou a zažívacou sústavou. Ubytovanie je zabezpečené v šiestich kúpeľných domoch a kúpelní hostia majú k dispozícii okrem bazénov a masáží aj soľnú jaskyňu.

© dennikrelax.sk

Bojnice

Veľmi známy kúpeľný komplex situovaný v prekrásnom prostredí Bojníc je veľmi zaujímavým rekreačným aj kúpeľným cieľom. Rozvoj kúpeľov nastal v 17. storočí a dnes sa tu liečia najrôznejšie ochorenia. Najlepšie výsledky a účinky miestnych vôd sú dosahované pri liečbe reumatických ochorení a nervových chorôb. Okrem kúpeľov ponúka lokalita rôzne atrakcie - ZOO, bojnický zámok, ale aj bohatý program v komplexe, či na zámku.

© go2slovakia.eu

Zdroj: kupele.org, kupele.relaxos.sk, kupele-teplice.sk, kupelenimnica.sk


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

1. 4. 2021

“Príroda vie o kráse viac ako všetci ľudia.“ Pablo Picasso Spoznávajme nové miesta, krásu prírody, načerpajme nové sily, cestujme...

Celý článok
Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×