Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Oravice a okolie

9. 9. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


Slnečné svetlo je nádherné, dážď osviežuje, vietor posilňuje, sneh rozveseľuje. Žiadne počasie nie je zlé, existujú iba rôzne stavy počasia dobrého.“
John Ruskin

 

Výhodou termálnych kúpalísk a aquaparkov je, že ich môžete navštíviť v každom počasí. Oravice tiež nesklamú, poďme sa spoločne pozrieť čo nás čaká.

 

Čo robiť v okolí Oravice?

Je zima, sneží, čo s načatým dňom? Čo tak  sa okúpať v príjemnej teplej geotermálnej vode 36 až 41C v prekrásnom lesnom prostredí ako napríklad v termálnom kúpalisku v Oraviciach. Aj v letných mesiacoch určite oceníte toto prírodné blaho a doprajete si relax v tejto lokalite. Dva vonkajšie otvorené bazény, rôzne procedúry, elektroliečba, masáže sa postarajú o to, že z rezortu vyjdete naozaj oddýchnutí a plný síl. Nechýba samozrejme aj reštauračné zariadenie kde sa môžete občerstviť počas dňa.

 

2 či 9? Ak hľadáte rezort kde sa nachádza viac bazénov Aquapark Oravice- Meander Park Oravice je tá správna odpoveď. 9 bazénov, teplota vody of 28C do 38C. Tobogány, umelé vlny, relaxačný bazén, perličkové sedadlá, masážne trysky, určite sa nebudete nudiť. Vedľa parku nájdete lyžiarske stredisko Meander Skipark, ideálna kombinácia dva v jednom, aquapark a lyžovanie na jednom mieste. Chystáte sa na červenú zjazdovku a neviete čo s vašimi ratolesťami? Lyžiarska škola a lyžiarsky pás je presne to čo ste chceli počuť, vaši najmenší sú v tých správnych rukách. Menej náročné zjazdovky sú pre tých ostatných čo sa nechcú namáhať na červenej zjazdovke, naozaj si tu zalyžuje každý.

Chcem ubytovanie v okolí Oravice

 

relaxstres

https://cdn.pixabay.com/photo/2016/01/24/18/29/frog-1159371_1280.jpg https://cdn.pixabay.com/photo/2014/07/13/08/30/stress-391654_1280.jpg

 

Náučný chodník Juráňova dolina, Oravice

4 km krásna nenáročná prechádzka prírodnou rezerváciou, dolina sa nachádza v Oravickej kotline. Náučný chodník nám odhalí viac informácií o histórii v tejto oblasti, ťažbe železnej rudy, ale aj o faune a flóre. Prečo sa tam tvorí kosodrevina a v takmer nízkych polohách?  V zime sa v tiesňavách dlho udrží sneh a v letných mesiacoch je tam krátky slnečný svit, čo vytvára klímu pre tvorbu kosodreviny. Určite sa viac naučíme keď absolvujeme túto prechádzku, tento náučný chodník je uzavretý od 1 novembra do 15 júna.

lesny chodnik

https://cdn.pixabay.com/photo/2014/09/12/18/05/forest-path-443102_1280.jpg

 

Lanová Dráha Tarzanka, Zuberec

 

Chcem ubytovanie v okolí Zuberec

To že iba Tarzan dokáže zastaviť lovca pokladov sme už počuli ba možno aj videli v známom filme. Zahrajme sa na chvíľu na tohto hrdinu, a skúsme si pomerať sily  v korunách stromov, uvidíme či zdoláme stanovené prekážky, čo z dola vyzerá také jednoduché. K dispozícii je aj dráha pre malých účastníkov aby sa nikto necítil ukrátený. Skvelý rodinný výlet ponúka Lanová dráha Tarzanka.

 

opica

https://cdn.pixabay.com/photo/2016/05/18/11/03/orang-utan-1400251_1280.jpg

 

Ťatliakove jazero

Doteraz sme boli v korunách stromov, poďme sa pozrieť na výhľad ihličnatých lesovRoháčskej doline.

Obdivujme krásu Tatliakového jazera, uvidíme či nás očarí? Populárna destinácia nakoľko sa jazero nachádza pri Tatliakovej chate kde sa zastaví nejeden turista pred výstupom na Roháče.

 

les

https://cdn.pixabay.com/photo/2017/04/12/04/08/trees-2223567_1280.jpg

 

 

Zdroje: kamnavylet.sk, meanderoravice.sk


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Program na mesiac október

Program na mesiac október

21. 9. 2020

„Cestovanie prináša mnohé dobrodenia: rozkoš z poznania nových miest, stretnutie s priateľmi dosiaľ neznámymi, učí tiež vybraným spôsobom...

Celý článok
Čo nám prinesie mesiac september?

Čo nám prinesie mesiac september?

24. 8. 2020

“Cestovanie vnáša do našich životov silu a lásku.” – Rumi   Užite si cestovanie aj tento mesiac, kultúra, šport, príroda, vyberte si...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×