Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Slovensko - srdcom Európy, jeho história a kultúra.

19. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Po páde bývalého režimu na prelome 90. rokov sa zo štátu východného bloku pomaly stal prosperujúci štát, ktorý má čo ponúknuť pre turistov i investorov do priemyslu. Vďaka svojej bohatej a zachovávanej histórii je v krajine vždy čo objavovať. Jednotlivé regióny sú od seba rozlíšiteľné dialektmi, miestnymi tradíciami a zvykmi, ktoré z nich vytvárajú jedinečné celky hodné návštevy. Medzi turisticky najobľúbenejšie môžeme zaradiť Spiš, Považie a Oravu, pretože sa tu nachádza veľmi veľa turistických atrakcií a ubytovacie kapacity sú tu na veľmi dobrej úrovni. Za návštevu ale stoja aj ostatné regióny, pretože všetky majú svoje kúzlo a všetky vyzerajú jedinečne.


Priemysel

Medzi priemyselne najsilnejšie oblasti patria 2 najväčšie mestá - Bratislava a Košice a oblasť okolo rieky Váh za Žilinou vďaka svojej veľmi výhodnej pozícii. Medzi najväčšie podniky v krajine zaraďujeme 3 automobilky - Volkswagen Bratislava, PSA Peugeot-Citroen Trnava a Kia Žilina, U.S.Steel Košice a Continental Púchov. Tieto blasti sú veľmi dobrou voľbou pre turistov, pretože sú hustejšie zaľudnené a tým pádom tu je možné nájsť viacero atrakcií, ktoré by sme inde nenašli, ako napríklad adrenalínové športyzoologické záhrady a mnoho špičkových reštaurácií.

© slovakia.travel

Kultúra

Kultúrny život hrá v mnohých mestách prím a preto je takmer isté, že kdekoľvek sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku, môžete si by istí, že tento aspekt nevyhnutne patriaci ku každej dovolenke, dlhej či krátkej, vám počas pobytu nebude chýbať. Najmä počas leta je po celom Slovensku organizovaných mnoho slávností, koncertov, či výstav pre podporu kultúrneho života obyvateľov i turistov a zo širokej ponuky si vyberie každý. Samozrejme, v priemyselne najsilnejších a najobývanejších oblastiach je tých možností najviac, no zažiť pravú dedinskú zabíjačku alebo dni obce je unikátny zážitok tak isto.

© lucnica.sk

Juh krajiny

Na juhu Slovenska môžeme nájsť menej zaľudnené oblasti, čo je dôsledkom slabšej industrializácie oblasti, avšak miestna príroda je rozmanitá a spoločne s okolitými mestami tvoria príjemný súbor atrakcií, ktoré je dobré aspoň raz za život navštíviť. Okrem turistiky a cyklosturistiky je na juhu krajiny napríklad pretekársky okruh Slovakiaring, kúpalisko v Štúrove, či kúpele v Dudinciach, a hlavne teplejšia klíma, ktorá umožňuje pobyt v peknom počasí aj mimo najteplejších letných mesiacov. Pohraničná oblasť je rajom pre milovníkov vína, na východe sa nachádza vinohradnícka oblasť Tokaj.  

© estar.sk

Východ krajiny

Aj napriek tomu, že sa môže zdať, že všetok cestovný ruch je nasmerovaný do priemyselných a bohatších častí krajiny, východ krajiny, ktorý je mierne chudobnejší a menej obývaný je veľmi obľúbený najmä vďaka svojej histórii a prírode, ktorá je vychýrená aj za hranicami Slovenska. Nájdeme tu veľa národných parkov, veľhory Vysoké Tatry, hrady a zámky a veľmi pohostinných ľudí, zatiaľ čo ceny sú držané na minime. Počas zimných mesiacov je vo zvlnených oblastiach v prevádzke mnoho lyžiarských stredísk a už len prechádzka po zasnežených lúkach má blahodárny účinok na telo i myseľ. Ubytovacie kapacity sú tu pripravené na pravidelný nápor turistov a ponuka je vhodná pre akýkoľvek typ návštevníka.

© npslovenskyraj.sk


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×