Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Tatranská Lomnica: zaujímavosti, atrakcie a tipy na výlety

12. 9. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Chystáte sa do Tatranskej Lomnice? Ak nechcete, aby vám unikli niektoré z najznámejších miest, podnikov a reštaurácií v tomto turistickom centre, prečítajte si nasledujúce tipy.

Tatranská Lomnica je najvýchodnejším turistickým centrom Vysokých Tatier a nachádza sa na úpätí Lomnického štítu. Vedeli ste, že ak sa rozhodnete tento štít zdolať, prekonáte výškový rozdiel až 1700 metrov? Lomnický štít však rozhodne nie je jedinou destináciou, ktorú by ste mali navštíviť. Poďme sa spolu pozrieť na ďalšie tipy na výlety a zaujímavosti, ktoré sa v Tatranskej Lomnici oplatí vidieť.

 

Expozícia Tatranskej prírody

Za odporúčanie určite stojí botanická záhrada s expozíciou rastlín a drevín, pre ktoré sú Tatry domovom. Nachádza sa niekoľko minút chôdze od sídla TANAPu. Samotné Tatry počas približne pol hodinovej prechádzky uvidíte tiež - za jasného počasia sa v pozadí bude týčiť Lomnický štít a Sklanaté pleso. Posedieť si môžete pri vodopáde, pochodiť udržiavané chodníčky vedúce pomedzi špecifickú flóru, dokonca si môžete v obchodíku kúpiť skalničky do vašej záhrady. Celý zážitok vás bude stáť symbolické 2 € na dospelú osobu.

 

Lanovka

Navštíviť Tatranskú Lomnicu a ani raz sa nezviesť na lanovke by bola veľká chyba. Či už si idete zalyžovať počas zimných mesiacov, alebo ste sa rozhodli pre tatranskú turistiku za slnečného počasia, na lanovku si čas určite nájdite. Vyviesť sa môžete napríklad na Skalnaté pleso až do Lomnického sedla a vychutnať si majestátnosť Tatier s dychberúcim výhľadom.

 

lanovka na lomnický štít

 

Túra na Skalnaté pleso

Skalnaté pleso, ktoré sme už spomenuli pri lanovke, je neodmysliteľnou súčasťou pobytu v Tatranskej Lomnici. Nemusíte sa naň odviesť, táto túra nie je náročná a je vhodná aj pre rodiny s deťmi, prípadne pre seniorov.

 

Dedo na Lomnickom štíte

Ak vás prekvapí hlad alebo smäd na Lomnickom štíte, navštívte štýlovú kaviareň dedo, kde budete mať krásny výhľad, ak sa rozhodnete sedieť na terase. Počítajte s tým, že ceny v tejto kaviarni, ako aj v iných vysokohorských kaviarňach, nie sú pre rodinný rozpočet najpriaznivejšie. Ak vám ale nejaké to euro k účtu naviac neublíži, určite si výlet spestrite aj takýmto posedením.

 

Vodopády Studeného potoka a Zamkovského chata

Obe miesta sú od Tatranskej Lomnice trochu vzdialenejšie, no ako destinácia pre kvalitnú turistickú prechádzku sú veľmi príjemné. Na túru si vyhraďte niekoľko hodín, ktoré vám však ubehnú ako voda, ak máte radi prírodu, čerstvý horský vzduch a stredne náročný terén. Na Zamkovského chate sa potom môžete posilniť typickým slovenským jedlom a pitím a vyraziť tou istou cestou naspäť.

 

Humno Tatry

Rozhodli ste sa večer „žiť”? Vaše kroky môžu poviesť do hudobného klubu Humno Tatry s originálnym dreveným interiérom a dobrou zábavou. V podniku zvykne byť množstvo osláv, párty a koncertov a je možné ho rezervovať dokonca na firemné večierky, preto si overte, či bude počas vašej návštevy prístupný.

 

Ski Museum

Ako to vyzeralo vo Vysokých Tatrách v 19. alebo 20. storočí? Ako sa ľudia lyžovali? A vlastne, ako sa vyrábali prvé drevené lyže na našom území? Aj takéto zaujímavé informácie sa dozviete v Ski Musem v Tatranskej Lomnici, múzeu zameranom na tému zimných športov v historickom kontexte. Okrem lyžovania sa dozviete zaujímavosti o jazde na boboch, curlingu, horolezectve a mnohých ďalších športoch. Pozrieť si môžete krátky film o lyžovaní, deti rozveselí Gertrúdina chata, ktorá v minulosti stála pri bobovej dráhe a ak vysmädnete alebo budete mať chuť na kávičku, súčasťou múzea je aj kvalitná kaviareň, do ktorej sa môžete pohodlne usadiť.

 

Tatrabob

Máte chuť na svižnú jazdu spojenú s výhľadom na krásnu prírodu? Potom určite navštívte Tatrabob, bobovú dráhu v Tatranskej Lomnici. Za jednu jazdu zaplatíte približne 3 €. Táto celoročná atrakcia je vhodná pre malých aj veľkých. Názory na ňu sa rôznia, niektorí návštevníci tvrdia, že jazda v boboch bola pre nich alebo ich deti prirýchla, iným sa zas zdala pomalá a „nudnejšia”. Najlepšie spravíte, ak si Tatrabob okúsite na vlastnej koži.

 

tatrabob

 

Náučný chodník Spevavce Tatranské

Spoznávate prírodu, doprajete si príjemnú zdravotnú prechádzku a naučíte sa niečo nové. Presne takéto spojenie vám ponúkne náučný chodník pomenovaný Spevavce Tatranské. Vytvorila a udržiava ho skupina dobrovoľníkov a nachádza sa v centre Tatranskej Lomnice v parku Hotela Slovan. Nájdete tu informácie o 15 druhoch operencov typických pre Tatry a prejsť sa môžete po príjemnom udržiavanom chodníčku dlhom 180 metrov. Samotný park, v ktorom sa náučný chodník nachádza, má rozlohu takmer 7 štvorcových kilometrov.

 

Reštaurácia Stará mama

Keď príde chuť na tradičné aj netradičné špeciality, určite sa oplatí navštíviť reštauráciu Stará mama. Podľa domácich aj hostí je táto reštaurácia s dlhou tradíciou jednou z najlepších v Lomnici. Halušky, klobásky, ale aj rezne, kačice a harule. To všetko si môžete vybrať s príjemnom prostredí trochu zašitého podniku s domáckou atmosférou.

 

Nebojte sa spýtať domácich alebo v turistických centrách

Tento krátky zoznam vám určite nepovie o všetkých krásnych miestach, ktoré môžete v Tatranskej Lomnici nájsť. Skúste sa preto poinformovať aj medzi domácimi obyvateľmi, ktorí poznajú miestne krásy najlepšie. Poradiť vám môžu aj pracovníci turistických centier alebo ubytovacích zariadení. Jedno je však isté - ak raz navštívite Tatranskú Lomnicu, určite sa do nej ešte budete chcieť vrátiť. Preto sa nemusíte trápiť, ak počas prvého výletu niektoré z miest vynecháte. Počká si vás pri najbližšej príležitosti.


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×