Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

TRICKLANDIA - Svet ilúzií a kúziel!

25. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Tricklandia, Vysoké Tatry Starý Smokovec

Galéria Tricklandia a naša CK KISKA TRAVEL vám ponúkajú 20 % zľavu na vstupné. Kúpte si pobyt cez našu CK kdekoľvek na Slovensku a získate automaticky zľavu na vstupné! 

Čo je TRICK-ART?

Je to umenie, ktoré vytvára Vašimi očami vizuálne ilúzie. Zobrazovanie predmetov je akoby existovali, ale v reálnej podobe sú to dvojrozmerné maľby. Ide o hru medzi umelcom a vašimi očami – mozgom. Trickartoví umelci vás týmto chcú „oklamať“ a vy  potrebujete v daný okamih odhaliť čo najviac trikov.

Čo je TRICKLANDIA?

TrickLandia je miesto, kde zažijete kombinácie trikov a ilúzií v galérii trick-artu. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska  (napr. Vlkolinec, Dunajec, Bojnický zámok a iné).
Je na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné. Táto galéria sa nachádza v Starom Smokovci. 

JEDINÁ GALÉRIA KDE JE NUTNÉ SI VZIAŤ FOTOAPARÁT či MOBIL !!!

 
• Na výstavbu bolo použitých 6m3 dreva a 9600 šruobov/vrtov.
• Na obrazy sa spotrebovalo takmer 2000 sprejov.
• V zrkadlovom kráľovstve sa nachádzajú zrkadlá s plochou viac ako 200m2.
• Na celom projekte sa pracovalo presne rok a odpracovalo sa spolu 9600 hodín.
 
Navštívili sme galériu osobne a chceme sa s Vami podeliť o naše zážitky.  

Momentálne sa v galérií nachádza:

1. MAĽBY na stenách, ktoré vo vás zanechajú nádherný pocit, ale ako náhle sa spojíte s týmito maľbami a vstúpite do nich, stanete sa ich súčasťou a na fotografiách či v mobile budete zachytení ako keby ste tam patrili. Napr. Bosorka a jej zázračná guľa, veľký žabiak, drak a jeho priepasť

 malba    malba   

2. KNIŽNICA
 - neskutočný priestor, kde máte pocit a ilúziu, že je nekonečná. Pozrite sa hore a pozrite sa dole. Nič iné nevidíte len nekonečne veľa kníh a pozor: nikdy nestúpne vedľa! 

3. OBRÁTENÁ KOMNATA – predstavte si, že chodíte po dverách a strop máte vedľa seba. Zopár fotiek a môžete ukazovať všetkým, že váš svet je „horenohami“

nekonečná kniznica         obratena komnata
 
4. VEĽKÁ KNIHA – je zobrazením a hlavným centrom celej galérie z ktorej vychádzajú všetky tieto trick-arty a všetky príbehy v galérii.
 
5. ZRKADLOVÁ MIESTNOSŤ alebo čarovný les – je miestnosť, kde sme osobne vošli a nevedeli vyjsť. Tá ilúzia zrkadiel a rozloženie v miestnosti -  máte pocit, že raz vojdete a už nikdy nevyjdete. Prezradíme vám trik: vždy pozerajte dole na lišty zrkadiel, nie pred seba 

zrkadlova miestnost
 
6. miestnosť s VALCOM – vojdete do vnútra a máte pocit, že nielen valec sa točí, ale nie nie !! Točíte sa s ním aj Vy! Neskutočný pocit ako váš mozog dostáva informáciu, že sa točíte s celým priestorom a pritom stojíte na mieste.

miestnost s valcom
 
7. miestnosť, ktorá sa prieči  zákonom GRAVITÁCIE – prejdete valcom, ktorý vášmu mozgu naznačuje, že ste sa práve točili s celou miestnosťou. Na to vojdete do miestnosti, ktorá sa úplne prieči zákonom gravitácie. LEN STOJTE a vedzte, že nikdy nezostanete len STÁŤ!
 
8. počítačová ilúzia – MIKROSKOPICKY pohľad vo veľkom – miestnosť, kde nájdete zrniečko a jeho detailný pohľad cez mikroskop. Nádherná ilúzia pohltí najmä ľudí, ktorí majú radi farebnú pestrosť a laicky to nazvem ako AURORU BOREALIS. Pozor: zase samé sklá – nenabúrajte, nám sa to podarilo 
 
9. ŠIKMÁ miestnosť – táto miestnosť nesie v sebe ilúziu - čo je malé, je na fotke veľké a čo je veľké, je na fotke malé.
 
šikmá miestnosť

 
 

Naša CK KISKA TRAVEL ponúka našim hosťom 20 % ZĽAVU na vstup do tejto galérie.

Stačí mať náš ubytovací poukaz a pri pokladni sa ním preukázať.

 
Koľko to stojí? Cenník vstupov.
 
Je potrebné vždy sa na daný vstup OBJEDNAŤ. NEZABUDNITE SA OBJEDNAŤ! 
 
logo 
 
Sme radi, že niekto ako títo majitelia a tvorcovia tejto galérie prišli s týmito ilúziami a dostali nás do sveta rozprávok a nádherných predstáv. Nezabudnite si fotoaparát či mobil.
 
Pre Android a Apple má galéria aj aplikáciu, kde každý záber, ktorý si cezeň nafotíte bude jedinečný a s efektami.  
 
Prajeme vám krásny zážitok (^◡^)

Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

1. 4. 2021

“Príroda vie o kráse viac ako všetci ľudia.“ Pablo Picasso Spoznávajme nové miesta, krásu prírody, načerpajme nové sily, cestujme...

Celý článok
Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×