Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

TRICKLANDIA - Svet ilúzií a kúziel!

25. 11. 2018 | Zaujímavosti o Slovensku


Tricklandia, Vysoké Tatry Starý Smokovec

Galéria Tricklandia a naša CK KISKA TRAVEL vám ponúkajú 20 % zľavu na vstupné. Kúpte si pobyt cez našu CK kdekoľvek na Slovensku a získate automaticky zľavu na vstupné! 

Čo je TRICK-ART?

Je to umenie, ktoré vytvára Vašimi očami vizuálne ilúzie. Zobrazovanie predmetov je akoby existovali, ale v reálnej podobe sú to dvojrozmerné maľby. Ide o hru medzi umelcom a vašimi očami – mozgom. Trickartoví umelci vás týmto chcú „oklamať“ a vy  potrebujete v daný okamih odhaliť čo najviac trikov.

Čo je TRICKLANDIA?

TrickLandia je miesto, kde zažijete kombinácie trikov a ilúzií v galérii trick-artu. V jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska  (napr. Vlkolinec, Dunajec, Bojnický zámok a iné).
Je na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú (augmented) realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a iné. Táto galéria sa nachádza v Starom Smokovci. 

JEDINÁ GALÉRIA KDE JE NUTNÉ SI VZIAŤ FOTOAPARÁT či MOBIL !!!

 
• Na výstavbu bolo použitých 6m3 dreva a 9600 šruobov/vrtov.
• Na obrazy sa spotrebovalo takmer 2000 sprejov.
• V zrkadlovom kráľovstve sa nachádzajú zrkadlá s plochou viac ako 200m2.
• Na celom projekte sa pracovalo presne rok a odpracovalo sa spolu 9600 hodín.
 
Navštívili sme galériu osobne a chceme sa s Vami podeliť o naše zážitky.  

Momentálne sa v galérií nachádza:

1. MAĽBY na stenách, ktoré vo vás zanechajú nádherný pocit, ale ako náhle sa spojíte s týmito maľbami a vstúpite do nich, stanete sa ich súčasťou a na fotografiách či v mobile budete zachytení ako keby ste tam patrili. Napr. Bosorka a jej zázračná guľa, veľký žabiak, drak a jeho priepasť

 malba    malba   

2. KNIŽNICA
 - neskutočný priestor, kde máte pocit a ilúziu, že je nekonečná. Pozrite sa hore a pozrite sa dole. Nič iné nevidíte len nekonečne veľa kníh a pozor: nikdy nestúpne vedľa! 

3. OBRÁTENÁ KOMNATA – predstavte si, že chodíte po dverách a strop máte vedľa seba. Zopár fotiek a môžete ukazovať všetkým, že váš svet je „horenohami“

nekonečná kniznica         obratena komnata
 
4. VEĽKÁ KNIHA – je zobrazením a hlavným centrom celej galérie z ktorej vychádzajú všetky tieto trick-arty a všetky príbehy v galérii.
 
5. ZRKADLOVÁ MIESTNOSŤ alebo čarovný les – je miestnosť, kde sme osobne vošli a nevedeli vyjsť. Tá ilúzia zrkadiel a rozloženie v miestnosti -  máte pocit, že raz vojdete a už nikdy nevyjdete. Prezradíme vám trik: vždy pozerajte dole na lišty zrkadiel, nie pred seba 

zrkadlova miestnost
 
6. miestnosť s VALCOM – vojdete do vnútra a máte pocit, že nielen valec sa točí, ale nie nie !! Točíte sa s ním aj Vy! Neskutočný pocit ako váš mozog dostáva informáciu, že sa točíte s celým priestorom a pritom stojíte na mieste.

miestnost s valcom
 
7. miestnosť, ktorá sa prieči  zákonom GRAVITÁCIE – prejdete valcom, ktorý vášmu mozgu naznačuje, že ste sa práve točili s celou miestnosťou. Na to vojdete do miestnosti, ktorá sa úplne prieči zákonom gravitácie. LEN STOJTE a vedzte, že nikdy nezostanete len STÁŤ!
 
8. počítačová ilúzia – MIKROSKOPICKY pohľad vo veľkom – miestnosť, kde nájdete zrniečko a jeho detailný pohľad cez mikroskop. Nádherná ilúzia pohltí najmä ľudí, ktorí majú radi farebnú pestrosť a laicky to nazvem ako AURORU BOREALIS. Pozor: zase samé sklá – nenabúrajte, nám sa to podarilo 
 
9. ŠIKMÁ miestnosť – táto miestnosť nesie v sebe ilúziu - čo je malé, je na fotke veľké a čo je veľké, je na fotke malé.
 
šikmá miestnosť

 
 

Naša CK KISKA TRAVEL ponúka našim hosťom 20 % ZĽAVU na vstup do tejto galérie.

Stačí mať náš ubytovací poukaz a pri pokladni sa ním preukázať.

 
Koľko to stojí? Cenník vstupov.
 
Je potrebné vždy sa na daný vstup OBJEDNAŤ. NEZABUDNITE SA OBJEDNAŤ! 
 
logo 
 
Sme radi, že niekto ako títo majitelia a tvorcovia tejto galérie prišli s týmito ilúziami a dostali nás do sveta rozprávok a nádherných predstáv. Nezabudnite si fotoaparát či mobil.
 
Pre Android a Apple má galéria aj aplikáciu, kde každý záber, ktorý si cezeň nafotíte bude jedinečný a s efektami.  
 
Prajeme vám krásny zážitok (^◡^)

Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×