Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Všestranná Oščadnica

21. 9. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


 

Všestranná Oščadnica

Šampióni sa nerodia v telocvičniach. Šampióni sa rodia z niečoho, čo majú hlboko vo svojom vnútri- túžbu, sen, víziu.“  Muhammad Ali

Kto by povedal, že Oščadnica je tak bohatá na možnosti.

Prekvapí nás pestrý výber aktivít, ktorý nájdete v tejto najdlhšej a najväčšej obci v Kysuciach.

Naozaj bohatý itinerár, kultúra, šport, okolie tejto chránenej krajinnej oblasti ponúka bohatý program pre všetkých šampiónov, dospelých, deti ale aj pre vašich psíkov. Počas celého roku v krásnom okolí môžu všetci športovo naladení si nájsť to svoje, cítite sa na beh na

Veľkú Raču, alebo chcete niečo extrémnejšie?

V Oščadnici sa koná extrém maratón, zaujímavý terén po lesných cestách a horských chodníkoch, snáď preto ten názov extrém, keďže výškový rozdiel je 1750m.  Nebojte sa aj o deti je postarané.

Toto miesto naozaj žije, “Detský športový deň, pohybom k zdraviu“ si preverí či sú vaše deti fit, ako zvládnu, prekážkový beh, skok do výšky a rôzne iné disciplíny.

Prečo nie zúčastniť sa alebo byť len spektátor Dogtrekking u medveďa, pozrieť si krásne aljašské malamuty ako spolu so svojimi pánmi zdolávajú prekážky tejto vytrvalostnej akcie.

Husky
https://pixabay.com/

 

Prevráťme stranu itineráru na iné podujatia. Deti mohli zakončiť leto a zasúťažiť si v kreslení lesného zvieratka, stačí nakreslené dielo osobne priniesť do strediska Dedovka do pokladne a čakať na telefonát či vaše dieťa je ten víťaz. Ostaňme ešte chvíľu deťmi, kto nemá rád hľadanie pokladu? Aká honba za pokladom to bude? Prebuďme v nás a  našich deťoch toho dobrodruha a pozrime sa ako im zažiaria očká keď nájdu indíciu alebo keď nájdu poklad.

Hľadanie Račapokladu je obľúbená aktivita pre celú rodinu, účastníci dostanú mapku a inštrukcie a hor sa hľadať poklad, nahoďte svoje tempo čas máte od 09.30-14.00. Štart je pri lanovke Dedovka nedaľeko od bobovej dráhy.

Mapaboby

https://pixabay.com/

Čo tak si navariť guláš v prírode? Nebudú predsa súťažiť len naše deti. Chcete sa zdarma vyviesť lanovkou, navariť skvelý guláš popri tom samozrejme vyhrať súťaž vo varení guláša? Miesto konania stredisko Snowparadise Veľká Rača.

Vezmite si svoje ingrediencie, ten vzácny recept, kotlík, môžete byť až 4 členný tím, oblečte si zásterky, nahoďte úsmev a uvarte taký guláš že očaríte publikum. Vyhrajte súťaž najchutnejšiu lyžicu, a my si už len na chvíľu zahráme na autora budeme si priať to ochutnať “veľkou lyžicou“.

Gulas

https://pixabay.com/

Cítite sa bojovo? Všestranná Oščadnica, ockovia, synčekovia ak sa chcete previesť v tanku, neuveríte ale aj tento sen si môžete splniť práve tu.

Spoznajte túto obludu, obrnený transportér BVP, povozte sa alebo ak si chcete vyskúšať čo to prináša šoférovať tento kolos, môžete aj to, samozrejme s dozorom.

Transporter

https://pixabay.com/

 

Je vaše srdce otvorené?

Ak chcete finančne prispieť sociálne znevýhodneným deťom, podporte toto podujatie aj vašou štedrosťou.  
V dome kultúry v Oščadnici sa už 13x konal benefičný koncert “Od srdca k srdcu“, ktorého finančný výťažok je venovaný sirotám a zdravotne postihnutým deťom v obci.

 srdce

https://pixabay.com/

 

 Zdroje: visitoscadnica.sk. kamnavylet.sk

 

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

V hoteli Jasná je všetko je jasné!

31. 10. 2021

V hoteli Jasná je všetko je jasné!   Nám určite počasie doprialo a mali sme krásny čas v Jasnej, zvolili sme si destináciu...

Celý článok
Ružomberok Hrabovo

Ružomberok Hrabovo

16. 10. 2021

Ružomberok Hrabovo   https://pixabay.com/   Opäť a opäť široká škála možností. Môžeme byť naozaj hrdí pretože Slovensko má čo ponúknuť...

Celý článok


Kategórie

e-mail Napíšte nám!×