Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Vyšné Ružbachy

24. 8. 2020 | Zaujímavosti o Slovensku


“Príroda vie o kráse viac ako všetci ľudia.“

Pablo Picasso

Spoznávajme nové miesta, krásu prírody, načerpajme nové sily, cestujme a obdivujme.

Vyšné Ružbachy a okolie

Začnime s načerpaním nových síl. Vyšné Ružbachy majú bohatú kúpeľnú históriu. Termálne kúpalisko Izabela dostalo názov podľa prameňa z ktorého voda pochádza. Príjemne vás prekvapí okolité prostredie. V rekreačnom bazéne sa nachádza ostrovček s ihličnatými stromami, ktorý určite oceníte v horúcich dňoch keď sa budete chcieť trošku schladiť, či oddýchnuť v tieni. Areál ponúka 4 vonkajšie bazény, jeden vnútorný a 5 m skokanský mostík priláka nejedného odvážlivca. Či už preferujete aktívny alebo pasívny relax, v okolí je čo robiť, stačí si vybrať. Kúpele, prírodné minerálne krátery,  prechádzky v krásnom prostredí, výlet na hrad, turistika, ale aj whisky.

 

voda mostikvoda

https://pixabay.com/ 

 

Prírodný kráter s teplou minerálnou vodou je ďalšia atrakcia, ktorú si nenechajte ujsť. Nakoľko je to chránený útvar, zaplávať si v ňom nie je možné. Tento prírodný travertínový unikát je naozaj len na obdiv.

krater 

Hrad Stará Ľubovňa

 

Ak sa cítite dobovo a chcete zažiť originálnu hradnú atmosféru, naplánujte si výlet na tento hrad, ktorého prehliadku môžete absolvovať aj so sprievodcom v dobovom kostýme. Výhľad z hradnej veže vás určite nesklame.

 

Chcem ubytovanie v okolí Stará Ľubovňa

hrad Stara Lubovna

https://pixabay.com/ 

Pieninský národný park

Krásu prírody sme už spomenuli a keďže Vyšné Ružbachy spadajú do pásma národného parku, ponúka to nielen prírodnú pestrosť  ale našťastie aj pestrosť aktivít. Výstup na známe Tri Koruny alebo splav Dunajcom sú veľmi obľúbené aktivity v okolí Pienin.

 

Pieniny

https://pixabay.com/ 

Nestville park obec Hniezdne

Poďme na prehliadku expozície liehovarníctva. V historickej časti sa dozvieme viac o ľudových remeslách o debnárstve a kováčstve, ako boli tie spojené s výrobou liehu. Moderná časť nám priblíži koľko obilia sa tam spracuje a v tradičnej časti môžeme degustovať prvú slovenskú Nestville Whisky.

 

whisky

https://pixabay.com/ 

Hneď pri obci sa nachádza Ski Park. Obľúbená kombinácia kúpanie a lyžovanie, nemusíte ďaleko cestovať Ski Park Vyšné Ružbachy ponúka stredne náročné zjazdovky, môžete si vybrať zo 4 vlekov. Či už si zvolíte denné alebo večerné lyžovanie, stredisko má čo ponúknuť. A ak slniečko dopraje prečo nie ukončiť sezónu jarnou lyžovačkou.

 

 figurinky

https://pixabay.com/ 

 

 

 

Zdroje: ruzbachy.sk,


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok
November nemusí byť smutný

November nemusí byť smutný

27. 10. 2020

November nemusí byť smutný „ Je rozdiel v tom poznať cestu a ísť po nej.“ Laurence Fishburne   Daždivé dni, nuda, kam ísť, čo...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×