Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

1. 4. 2021 | Zaujímavosti o Slovensku


“Príroda vie o kráse viac ako všetci ľudia.“

Pablo Picasso

Spoznávajme nové miesta, krásu prírody, načerpajme nové sily, cestujme a obdivujme.

Vyšné Ružbachy - zaujímavosti 

Začnime s načerpaním nových síl. Vyšné Ružbachy majú bohatú kúpeľnú históriu. Termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy- Izabela dostalo názov podľa prameňa z ktorého pochádza voda. Príjemne vás prekvapí okolité prostredie. V rekreačnom bazéne sa nachádza ostrovček s ihličnatými stromami, ktorý oceníte počas horúcich dní, keď sa budete chcieť trošku schladiť alebo si oddýchnuť v tieni. Areál ponúka 4 vonkajšie bazény, jeden vnútorný a 5 m skokanský mostík, ktorý priláka nejedného odvážlivca. Či už preferujete aktívny alebo pasívny relax, stačí si vybrať, čo vás práve najviac láka.
Kúpele Vyšné Ružbachy, prírodné minerálne krátery,  prechádzky v krásnom prostredí, výlet na hrad, turistika, ale aj whisky.

 V ponuke na našej stránke www.kiskatravel.sk si môžete nájsť vhodné ubytovanie priamo v obci Vyšné Ružbachy alebo v blízkom okolí. Vyšné Ružbachy majú ozaj pestrú ponuku pobytov, turistiky, oddychu v kúpeľov. Každý si príde na svoje. 

voda mostikvoda

https://pixabay.com/ 

 

Prírodný kráter Vyšné Ružbachy s teplou minerálnou vodou je ďalšou atrakciou, ktorú si nenechajte ujsť. Ide o chránený útvar, takže zaplávať si v ňom nie je možné. Tento prírodný travertínový unikát je teda naozaj len na obdiv.

krater 

Hrad Stará Ľubovňa

 

Ak máte radi históriu a chcete zažiť originálnu hradnú atmosféru, naplánujte si výlet na tento hrad, ktorého prehliadku môžete absolvovať aj so sprievodcom v dobovom kostýme. Výhľad z hradnej veže vás ani náhodou nesklame.

 

Chcem ubytovanie v okolí Stará Ľubovňa

hrad Stara Lubovna

https://pixabay.com/ 

Pieninský národný park

Krásu prírody sme už spomenuli a keďže Vyšné Ružbachy patria do pásma národného parku, ponúkajú nielen prírodnú pestrosť, ale aj pestrosť aktivít. Výstup na známe Tri Koruny alebo splav Dunajcom sú veľmi obľúbené aktivity v okolí Pienin.

 

Pieniny

https://pixabay.com/ 

Nestville park obec Hniezdne

Poďme na prehliadku expozície liehovarníctva. V historickej časti sa môžeme dozvedieť viac o ľudových remeslách ako sú debnárstvo alebo kováčstvo, ako boli práve tie spojené s výrobou liehu. Moderná časť nám priblíži koľko obilia sa tam spracuje a v tradičnej časti môžete degustovať prvú slovenskú Nestville Whisky.

 

whisky

https://pixabay.com/ 

Hneď pri obci Vyšné Ružbachy sa nachádza Ski Park. Ski Park Vyšné Ružbachy ponúka stredne náročné zjazdovky, na výber máte zo 4 vlekov. Či už si zvolíte denné alebo večerné lyžovanie, stredisko má čo ponúknuť. A ak by aj slniečko dopialo, prečo neukončiť sezónu jarnou lyžovačkou?

 

 figurinky

https://pixabay.com/ 

 

 

 

Zdroje: ruzbachy.sk,


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok
November nemusí byť smutný

November nemusí byť smutný

27. 10. 2020

November nemusí byť smutný „ Je rozdiel v tom poznať cestu a ísť po nej.“ Laurence Fishburne   Daždivé dni, nuda, kam ísť, čo...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×