Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Zaujímavosti vo Vysokých Tatrách

4. 11. 2017 | Zaujímavosti o Slovensku


Keď sa povie slovo Tatry, každému napadne turistika, príroda a dlhé túry s nezabudnuteľnými výhľadmi, ktoré stoja za tú všetku drinu. Do regiónu Tatier však patria aj mestá Poprad s Kežmarkom, ktoré majú zaručene čo ponúknuť, aj keby nemali v okolí vysoké končiare našich veľhôr. V rámci zatraktívnenia oblasti pribudlo v poslednom čase množstvo atrakcií a je veľmi ľahké v nich stratiť prehľad. Práve preto vám prinášame súhrn tých najlepších a najzaujímavejších atrakcií, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť počas dovolenky v horách.

História

Celý región je popretkávaný históriou a je to vidieť takmer v každej obci, ktorá má rozsiahle historické jadro. V Kežmarku môžete navštíviť Kežmarský hrad, alebo historický drevený kostol, ktorý je zapísaný ako pamiatka na zozname UNESCO. V Poprade je veľmi cenené historické námestie v mestskej časti Spišská Sobota a nájdeme tu aj expozíciu Podtatranského múzea. Podtatranské múzeum nájdeme iba v Poprade, v Kežmarku nájdete múzeum s expozíciami súvisiacimi s kompletnou históriou mesta a v Tatranskej Lomnici si môžete pozrieť začiatky zimných športov vo Vysokých Tatrách a v rovnakej obci je otvorené aj Múžeum Tatranského národného Parku. 

Kultúra

Región je veľmi bohatý na kultúrny program, najmä v spojitosti s tradičnou ľudovou kutúrou. V Kežmarku sa každoročne koná festival EĽRO. Tento festival predstavuje unikátnu výstavu tých najlepších ľudových remeselníkov z krajiny a môžete si na vlastné oči pozrieť, ako sa kujú meče, pletú korbáče a strúhajú fujary. Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách sa teší veľkej popularite akcia s názvom Medvedie Dni, ktorá je vhodná svojim programom najmä pre deti, avšak zabaví aj starších návštevníkov. Počas celého roka sa v Poprade konajú rôzne kultúrne akcie, zväčša hudobného a divadelného charakteru, najmä počas leta zaujme program Popradského kultúrneho leta.

Príroda

Vysoké Tatry sú synonymom nádhernej, rozmanitej a unikátnej prírody a je isté, že žiaden turista, ktorý navštívi Tatry neodíde sklamaný. Z celých Tatier je prístup až k najvyšším vrcholom našich veľhôr a vďaka dobre poprepájanej a hustej sieti turistických chodníkov nie je problém zvoliť trasu, ktorá odpovedá vašim nárokom. Medzi najpopulárnejšie patria tras na Kriváň, Sliezsky Dom a Zelené pleso. Cykloturistom sú v kopcovitom teréne k dispozícii značené cyklotrasy pre cestné, ale i horské bicykle. Mnoho turistov obľubuje náročné a dlhé výjazdy na Štrbské pleso, Hrebienok, ale aj na neďalekú Kráľovu hoľu.  

Kúpaliská a vodné nádrže

Najpopulárnejším kúpaliskom v okolí je AquaCity Poprad, ktoré sa počas posledných rokov stalo veľkým komplexom plným bazénov a vodných atrakcií a je schopné poskytnúť návštevníkom presne to, čo hľadajú. Okrem plaveckého bazéna tu nájdeme aj relaxačný vnútorný i vonkajší bazén, tobogány a rímske kúpele spojené so saunovým svetom. Vo Vrbove sa nachádza ďalšie známe termálne kúpalisko. Niektorých turistov určite poteší fakt, že sa tu nachádza pomerne veľké množstvo kúpeľov a môžu si oddýchnuť napríklad v niektorých z tatranských kúpeľov, v Gánovciach alebo v neďalekých Vyšných Ružbachoch.

Zimné športy

Nekonečné zjazdovky, špičkové služby a slnečné počasie - takýto zážitok môžete zažiť vo Vysokých Tatrách, pokiaľ sa ich rozhodnete navštíviť počas zimnej sezóny. Medzi najznámejšie môžeme zaradiť lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese, a Ski Resort Tatranská Lomnica, kde môžete lyžovať až z Lomnického sedla v nadmorskej výške až 2180m n.m. Pokiaľ sú snehové podmienky priaznivé, dá sa lyžovať aj na Hrebienku, avšak   v posledných rokoch to býva len málokedy. V nižšie položených obciach sa sústreďujú lyžiari najmä v okolí Popradu - v Lopušnej doline a Lučivnej. V Belianských Tatrách stojí za návštevu Bachledova dolina a taktiež obľúbené zjazdovky v Ždiari.

Ostatné atrakcie

Zaujímavou možnosťou na spestrenie si dovolenky môže byť jazda na bobovej dráhe v Tatranskej Lomnici alebo v Bachledovej doline. Wildpark vo Veľkej Lomnici vám umožní pozrieť si z blízka najrôznejšie druhy zvierat. Pre lezcov je príležitosť ísť liezť buď na nejaký štít v Tatrách, kde je na výber veľké množstvo trás. Menej zdatným môžu poslúžiť lanové dráhy, ktoré nájdeme v Tatranskej Kotline, na Štrbskom Plese a v areáli AquaCity Poprad. AK by ste mali málo, môžete si vyskúšať splav rieky Poprad na raftovom člne, alebo si môžete ísť vychutnať Pieniny počas plavby plťou na Dunajci.


Vyberte si z našej ponuky ubytovania

Zdieľajte článok

Ďalšie články z kategórie Zaujímavosti o Slovensku

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

Vyšné Ružbachy: zaujímavosti, kúpele a tipy na výlety

1. 4. 2021

“Príroda vie o kráse viac ako všetci ľudia.“ Pablo Picasso Spoznávajme nové miesta, krásu prírody, načerpajme nové sily, cestujme...

Celý článok
Čo nám prinesie mesiac december

Čo nám prinesie mesiac december

30. 11. 2020

Čo nám prinesie mesiac december? Na aké podujatia sa môžeme tešiť? „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio...

Celý článok


Vyberte si z našej ponuky ubytovania
Kategórie

e-mail Napíšte nám!×