Přihlášení Registrace Pro vlastníky objektů
Můj výběr

Lyžařská střediska

Patříte k milovníkům zimních sportů? Je lyžování či snowboarding Vaše oblíbená zimní aktivita? Máte rádi běžky, sáňkování či různé zimní atrakce? Na Slovensku je množství lyžařských středisek a Ski parků, kde se můžete vyřádit do sytosti.

Abecední seznam lyžařskych středisk na Slovensku:

Bachledova – Jezersko – Ždiar (75 možností ubytovania)
Bezovec (5 možností ubytovania)
Čachovo – Selce (49 možností ubytovania)
Čertovica (14 možností ubytovania)
Čertov – Lazy pod Makytou (5 možností ubytovania)
Čičmany (6 možností ubytovania)
Čierny Balog (5 možností ubytovania)
Fačkovské Sedlo – Kľak (4 možnosti ubytovania)
Jahodná (3 možností ubytovania)
Jasenská dolina (5 možností ubytovania)
Jasná Chopok juh (40 možností ubytovania)
Jasná Chopok sever (152 možností ubytovania)
Králiky (7 možností ubytovania)
Krpáčovo (29 možností ubytovania)
Kubašok/ Spišské Bystré (49 možností ubytovania)
Litmanová (23 možností ubytovania)
Makovica – Nižná Polianka (10 možností ubytovania)
Makov Kasárne – Zona Snow (6 možností ubytovania)
Martinské hole – Martinky (18 možností ubytovania)
Meander Skipark Oravice (17 možností ubytovania)
Mýto pod Ďumbierom (35 možností ubytovania)
Nová Lopušná Dolina – SKITATRY (79 možností ubytovania)
Opalisko – Závažná Poruba (142 možností ubytovania)
Orava Snow (213 možností ubytovania)
Oščadnica – Športcentrum (28 možností ubytovania)
Park Snow Donovaly (53 možností ubytovania)
Penzinská Baba (12 možností ubytovania)
Polomka/ Bučník (5 možností ubytovania)
Poráčska dolina (11 možností ubytovania)
Racibor/ Oravský Podzámok (24 možností ubytovania)
Roháče – Zverovka/ Spálená dolina (127 možností ubytovania)
Ružomberok – Malinô Brdo (144 možností ubytovania)

Salamandra Resort (43 možností ubytovania)
SKI Centre Levoča/ LD (16 možností ubytovania)
Ski centrum Jánska dolina – Javorovica (20 možností ubytovania)
Ski centrum Mraznica – Hnilčík (20 možností ubytovania)
Skichem Lopušná Dolina (79 možností ubytovania)
Ski Land Stará Myjava (4 možnosti ubytovania)
Ski Makov (6 možností ubytovania)
Ski Park Kubínska hoľa (25 možností ubytovania)
Ski Ráztoka – Horná Mariková (2 možnosti ubytovania)
Ski Taja/Tatranská Javorina (7 možností ubytovania)
Ski TMG Poruba (35 možností ubytovania)
Ski TMG Remata (34 možností ubytovania)
Ski Zábava/Hruštín (7 možností ubytovania)
Snowland – Valčianska Dolina (9 možností ubytovania)
Snowpark Lučivná (91 možností ubytovania)
Starý Smokovec (164 možností ubytovania)
Straník (13 možností ubytovania)
Športcentrum Lučivná (55 možností ubytovania)
Štrbské Pleso (72 možností ubytovania)
Tatranská Lomnica (131 možností ubytovania)
Turecká/Križna (51 možností ubytovania)
Veľká Rača (30 možností ubytovania)
Vernár – Studničky (3 možnosti ubytovania)
Vrátna Free Time Zone (62 možností ubytovania)
Vyšná Boca/ Bačova Roveň (15 možností ubytovania)
Vyšné Ružbachy (17 možností ubytovania)
Zázrivá – Kozinec (23 možností ubytovania)
Zochova chata – Piesok (10 možností ubytovania)
Zuberec/ Janovky (88 možností ubytovania)
Zuberec/ Milotín (88 možností ubytovania)
Ždiar/ Strednica (79 možností ubytovania)
Ždiar/ Strachan (79 možností ubytovania)


Každou zimu se stále více lidí staví na lyže či obouvá do snowboardových bot. Lyžařská střediska na Slovensku nabízejí důkladně a pravidelně upravované svahy. Díky tomu bude pro Vás lyžovačka na Slovensku nezapomenutelným zážitkem. Adrenalin a svobodu, kterou sjezdovky a mnohé další atrakce nabízejí si do sytosti užijete v kterémkoliv slovenském lyžařském středisku. Na Slovensku máme přes 300 lyžařských středisek a Ski parků.

Pokud si chcete odpočinout v klíně zasněžených tatranských hor, pak je Slovensko ideálním místem, kde strávit zimní dovolenou. Vášniví lyžaři si mohou vybírat z mnoha lyžařských středisek a Ski parků, které se nacházejí prakticky po celém Slovensku. Okolní příroda a množství turistických stezek jsou v zimě vhodné na klidné a příjemné procházky. Během zimní dovolené na Slovensku zaručeně načerpáte ztracenou energii a "utečete" před streotypní realitou.

Lyžařske strediska vo Vysokých Nízkych Tatrách jsou jednoznačně nejpopulárnější a nejnavštěvovanější i díky nadstandardním službách. Pre všech zanícených lyžařů či snowboardistů a milovníků všech zimních sportů jsme připravili nabídku - Přehled top lyžařských středisek a Ski parků na Slovensku.

Lyžařske střediska Vysoké Tatry:


Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica je ideálnym miestom na skvelú slnečnú lyžovačku. Najstrmšia a v podstate aj najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle je odrazovým mostíkom neopakovateľnej jarnej lyžovačky s kráľovským výhľadom na krásy tatranskej prírody. K dispozícii máte 11 zjazdoviek, kde sa môžu vyšantiť do sýtosti všetci milovníci lyžiarskych svahov. Lákavou atrakciou je vysutá lanovka, ktorou sa môžete vyviezť až na najvyšší vrch Vysokých Tatier – Lomnický štít. Aj bežkári si prídu na svoje na 2700 m dlhej trati Hlboká.

www.kiskatravel.sk - Tatranská Lomnica


Lyžiarske stredisko Skalnaté Pleso
je slovenskou legendou vďaka nenáročnej čiernej zjazdovke. Každoročným pravidlom je, že práve toto lyžiarske stredisko prekypuje snehom až do jari. Siaha priamo z Tatranskej Lomnice cez medzistanicu Štart k Čučoriedkam. 5 kilometrový zjazd z Lomnického sedla po novej rozšírenej zjazdovke až do Lomnice patrí k najdlhším na Slovensku.  


Štrbské Pleso
je pokojné a harmonické lyžiarske stredisko. Nadštandardné služby sú pre Vás 100 % zárukou jedinečnej lyžovačky. Lyžiari začiatočníci, ale aj pokročilí aktívni lyžiari si užijú skvelú lyžovačku až na 9 zjazdovkách. Ľahké zjazdové trate sú ako stvorené na učenie pre menej ostrieľaných lyžiarov. Rozprávkové prostredie najvyššie položenej osady vo Vysokých Tatrách Vám poskytuje 17 km tratí, ako priestor na vybehanie stresu a únavy.


www.kiskatravel.sk - lyžovanie na Štrbskom Plese


Starý Smokovec – Hrebienok
. Toto lyžiarske stredisko ponúka štyri z piatich zjazdoviek pre nenáročných lyžiarov, ku ktorým sa vyveziete pozemnou lanovkou z Hrebienka. Práve v tomto lyžiarskom stredisku si môžete vychutnať zimnú sánkovačku plnú zábavy a veselých zážitkov. Populárna sánkarska dráha s dĺžkou 2,7 kilometrov je osvetlená a ide z Hrebienka do Starého Smokovca.

www.kiskatravel.sk - lyžovanie v Starom Smokovci


Lyžiarske stredisko Ski Bachledova a Jezersko
vzniklo spojením týchto dvoch lyžiarskych centier, prepojením svahov. Ponúka podmienky vhodné pre začiatočníkov, stredne pokročilých aj milovníkov ťažkých zjazdoviek. Lyžiarske stredisko Ski Bachledova – Jezersko vytvorilo perfektné podmienky aj pre bežkárov, ktorí majú k dispozícii tri bežecké trate: Jazero (štart z Jezerska) – 8 km, Hrebeň – 12 km,  Dolina – 6km

V stredisku nechýbajú ani rôzne atrakcie, ako napríklad Snowrafting, tubingová dráha, bobová dráha a pre deti detský areál SUNKID.

www.kiskatravel.sk - lyžovanie v Bachledovej doline a Jezersku

Lyžiarske strediská Nízke Tatry a región Liptov:


Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly ponúka svojim priaznivcov vynikajúce lyžiarske podmienky. K dispozícii je 11 km upravovaných tratí. Až 17 zjazdoviek vhodných pre slalom, zjazd, stále viac atraktívnejší snowboarding a samozrejme aj bežkovanie. Využite jedinečný snowparagliding a vychutnajte si pohľad na snehom pokryté pohoria z vtáčej perspektívy. Park Snow Donovaly si pre Vás pripravilo množstvo skvelých atrakcií. Vyblázniť sa môžete na sankárskej dráhe, tobogánovej bobovej dráhe. Pre milovníkov Freestyle a freeride s množstvom jumpov a railov je pre Vás ako stvorený Riders Park Donovaly.

www.kiskatravel.sk - lyžovanie na Donovaloch

Lyžiarske stredisko Jasná Chopok juh a Jasná Chopok sever sú prepojené 15-miestnou kabínkovou lanovkou Kosodrevina – Chopok. Lanovkou sa dá vyviezť zo strediska Jasná Chopok juh na najvyšší vrch Chopka a odtiaľ pohodlne zlyžovať do areálu Chopok sever. Samozrejmosťou je, že zakúpený skipass je platný pre obe strediská. Výborné podmienky lyžiarskej arény Ski Jasná ponúkajú najrôznejšie možnosti ako si zašportovať, zabaviť sa a oddýchnuť si.
Lyžiarske stredisko Jasná Chopok juh vyhľadávajú najmä milovníci adrenalínu a freeridu. Lyžiari majú k dispozícii 10 km upravovaných zjazdových tratí  a 2 freeride zóny. Lyžovať môžete v dvoch oblastiach, Srdiečko a Kosodrevina. Lyžiarske stredisko Jasná Chopok sever ponúka svojim návštevníkom viac ako 30 km zjazdoviek vhodných pre začiatočníkov aj pokročilých. Okrem toho tam nájdete tiež freeride zóny, kde sa vybláznite do sýtosti.

 www.kiskatravel.sk - lyžovanie Jasná - Chopok

Lyžiarske stredisko Snow Paradise Veľká Rača sa nachádza blízko českých a poľských hraníc. Veľkou výhodou tohto strediska je jeho rozloha a dostupnosť v troch navzájom prepojených lokalitách – Lalíky, Marguška a Dedovka. Bezproblémové a pohodlné lyžovanie zabezpečujú svahy všetkých úrovni obtiažnosti. K dispozícii máte až 14 km starostlivo udržiavaných zjazdoviek. Najväčšou atrakciou v Snow Paradise Veľká Rača je bobová dráha.