Prihlásiť sa Registrujte sa Pre ubytovateľov
Môj výber

Časté otázky

1. Ako vyhľadávať ubytovanie
2. Ako vytvoriť rezerváciu cez rekreačný poukaz? 
3. Rekreačný poukaz ako faktúra
4. Rekreačný poukaz ako platobná karta
5. Obsadenosť objektu
6. Ako získať informácie o podmienkach poskytovania ubytovacích služieb
7. Ako rezervovať ubytovanie
8. Čo je to rekreačný poplatok
9. Kaucia
10. Zľavy
11. Ako platiť
12. Prečo musím platiť vopred
13. Čo keď nestihnem zaplatiť rezerváciu v určenej lehote?
14. Čo sa môže stať, ak neprihlásim všetky osoby?
15. Môžem zameniť rezerváciu aj po zaplatení?
16. Storno pobytu
17. Voucher
18. Na koho sa treba obrátiť v prípade problémov po príchode do ubytovacej jednotky?
19. Existuje presne určené časové ohraničenie, kedy musím prísť a odísť z ubytovania?
20. Čo je „môj  výber“?
21. Čo je  „môj profil“?
22. Prečo sa registrovať
23. 
Ako nájsť ubytovanie, v ktorom sú vítané domáce zvieratá?
24. Typy ubytovania
25. Kapacita objektu

 


 

1. Ako vyhľadávať ubytovanie

 • Základne vyhľadávanie
  V základnom vyhľadávaní je možné vyhľadať ubytovanie podľa lokality, typu objektu (chaty, penzióny, chalupy, hotely, kúpele), termínu a počtu osôb.

 • Rozšírené vyhľadávanie
  Po zadaní dopĺňajúcich kritérií ako je napr. rozloženie izieb, pobyt s domácim zvieratkom, cena do.., lyžovanie do...km, je možné vyhľadať ubytovacie zariadenia, ktoré zodpovedá presne zadaným požiadavkám.

 • Vyhľadávanie  na mape
  Vyhľadávanie na mape je možné podľa krajov, lyžiarskych  stredísk, kúpalísk a tiež kúpeľov. Mapa zobrazuje aj jednotlivé chaty, penzióny, priváty, hotely, ...

 • Ako nájdem  ubytovanie, kde je možný pobyt s domácim zvieratkom
  V rozšírenom vyhľadávaní stačí zadať ubytovanie s domácim zvieratkom alebo  pri rýchlom vyhľadávaní zadať text psom vstup  povolený.

 

2. Ako vytvoriť rezerváciu cez rekreačný poukaz? 

Predstavujeme vám jednoduchý postup pre uplatnenie si rekreačného poukazu cez našich partnerov a našej webovej stránky www.kiskatravel.sk. Od nového roka môže byť vaša dovolenka na Slovensku so zľavou až do výšky 55 %. Túto zľavu vám poskytne váš zamestnávateľ prostredníctvom rekreačného poukazu. Rekreačný poukaz, ktorú môžete využiť formou platobnej karty alebo preplatenie faktúry u zamestnávateľa po pobyte.

Na stránke www.kiskatravel.sk si viete vybrať ubytovanie v rámci celého Slovenska. U nás nájdete ubytovanie rôzneho charakteru od privátov, chát, penziónov až po hotely. Sme špecialisti na ubytovanie na Slovensku a preto sme tí najpovolanejší vám v tejto záležitosti najlepšie a najkvalifikovanejšie poradiť. Nechajte to na nás alebo si priamo vyberte z našej širokej ponuky napríklad vo Vysokých Tatrách, na Liptove, či na Orave alebo priamo v Slovenskom raji.

 • 1. Vyberiete si ubytovacie zariadenie, a to rôznymi spôsobmi:
  a/ priamo na našej webovej stránke www.kiskatravel.sk
  b/ poraďte sa s nami: zavolajte nám +421 905 500 507 alebo napíšte kiskatravel@kiskatravel.sk
  c/ ak máte záujem o ubytovacie zariadenie, ktoré sa na našej stránke nenachádza, kontaktujte nás, pre vás ho zabezpečíme.
 • 2. Zarezervujte si ubytovanie priamo u nás na stránke alebo telefonicky, či e-mailom.
  Stačí pár klikov a rezerváciu máte vytvorenú online.
 • 3. Uveďte typ rekreačného poukazu.
  Pri vytvorení rezervácie alebo pri priamom kontaktovaní našej cestovnej kancelárie, prosím nezabudnite uviesť spoločne s vypisovaním vašich osobných údajov aj typ rekreačného poukazu so sumou, ktorú si chcete uplatniť cez rekreačný poukaz.
 • 4. Nezabudnite uviesť aj osoby, ktoré si uplatňujú rekreačný poukaz.
  Do poznámky pri rezervácií zadajte mená účastníkov pobytu podľa zákona pre rekreačné poukazy. Rekreačný poukaz sa vzťahuje na rodinných príslušníkov: manžel, manželka, deti alebo osoby žijúce v spoločnej domácnosti.
 • 5. Po potvrdení vašej rezervácie e-mailom - uhraďte svoj pobyt niekoľkými možnosťami:
  a/ priamym vkladom či prevodom na účty CK KISKA TRAVEL (nájdete ich v potvrdzujúcej správe) v plnej výške rezervácie, aby ste získali faktúru na plnú sumu pre vášho zamestnávateľa
  b/ úhradou cez rekreačný poukaz – platobnou kartou priamo cez platobnú bránu a to našich partnerov, ktorú budete mať uvedenú v potvrdení rezervácie a priamym pre-klikom sa dostanete na jednotlivé platobné brány našich partnerov: 
  Benefit Plus, Gusto Karta, Karta REKRE DOXX, Edenred Dovolenka alebo Up Rekrea.
 • 6. Po úhrade vašej platby alebo platieb získate ubytovací poukaz na váš pobyt.
 • 7. Choďte sa zrekreovať a nastúpte na pobyt !

V prípade nejasností alebo požiadaviek o doplňujúce informácie ohľadne rekreačných poukazov kontaktujte priamo kiskatravel@kiskatravel.sk

 

3. Rekreačný poukaz ako faktúra

Ak si chcete uplatniť rekreačný poukaz prostredníctvom faktúry pre vášho zamestnávateľa. Zašlite nám prosím údaje podľa pokynov v potvrdení rezervácie: mená zúčastnených osôb, ktoré si môžu uplatniť rekreačný poukaz a firmu, v ktorej pracujete.  Pre vytvorenie faktúry za váš pobyt je nutné aby platba bola realizovaná v plnej výške do CK KISKA TRAVEL. Pre uplatnenie si rekreačného poukazu na faktúru platia tie isté pravidla ako pri platobnej karte. Uplatniť si ju môžete na seba a rodinných príslušníkov, prípadne osoby žijúce v spoločnej domácnosti. 

Na faktúre je uvedené podľa zákona: meno osoby, ktorá si môže uplatniť rekreačný poukaz plus ďalšie osoby menovite alebo len uvedené v počte (napríklad Eva Ypsilonová + 2 osoby), dátum, miesto pobytu a sumu pobytu. V prípade potreby je možné uviesť do faktúry aj údaje, ktoré zamestnávateľ navyše požaduje. Údaje je potrebné zaslať pred vystavením faktúry. Po vystavení faktúry už nie sú možné žiadne zmeny vo faktúre. Faktúra vám bude vystavená po ukončení vášho pobytu. Na preplatenie faktúry u vášho zamestnávateľa máte 30 dní po uskutočnenom pobyte. Faktúru jednoducho predložte na ekonomickom či personálnom oddelení vašej firmy. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať priamo na fakturacia@kiskatravel.sk.

 

4. Rekreačný poukaz ako platobná karta

Ak ste nás našli na stránkach našich partnerov (Benefit Plus, Doxx Rekrea, Edenred Dovolenka, Gusto Karta a Up Rekrea) neváhajte a kontaktujte nás. Priamo jedným klikom cez nášho partnera sa dostanete na našu stránku www.kiskatravel.sk a vyberiete si pobyt. Naši partneri ponúkajú svojim klientom aj menný zoznam našich ubytovacích zariadení, všetky tieto ubytovacie zariadenia  hotely, penzióny, priváty, apartmány a chaty neakceptujú priamo platbu cez platobné karty rekreačných spoločnosti. Tieto ubytovacie zariadenia si zarezervujete a uhradíte prostredníctvom rekreačných poukazov priamo u nás v CK KISKA TRAVEL.

Naši partneri ponúkajú rôzne spôsoby úhrad rekreačného poukazu a najčastejšie ide o vydanú platobnú kartu, ktorú získate od vášho zamestnávateľa. Na stránke CK KISKA TRAVEL je implementovaná platobná brána.  Link  na konkrétnu platobnú bránu vám zašleme  v potvrdení vašej rezervácie a prostredníctvom tohto linku  jednoducho uhradíte svoj pobyt. Na úhradu potrebujete vašu platobnú kartu danej rekreačnej spoločnosti.  V prípade otázok ohľadne realizácie  platby a prípadných  komplikácií kontaktujte priamo vydavateľa  rekreačnej  karty a  infolinku rekreačnej spoločnosti.

V prípade, ak váš proces u zamestnávateľa je dlhší ako čas na úhradu platby na potvrdenie rezervácie, stačí  kontaktovať našu cestovnú kanceláriu Kiska Travel a dohodneme sa na ďalšom postupe. Vo väčšine prípadov problém riešime  zálohovou platbou z vašich vlastných finančných prostriedkov. Následne po získaní platobnej karty a po jej opätovnej úhrade prostredníctvom rekreačného poukazu vám vašu zálohovú platbu z vlastných finančných prostriedkov  obratom vrátime späť na váš účet. Zálohová platba je zábezpeka pre ubytovateľa aby váš pobyt bol záväzne potvrdený.

 

5. Obsadenosť objektu

 • modré políčka znamenajú, že objekt je obsadený
 • obsadenosť objektu na našich stránkach je orientačná. Pokiaľ vami vybraný termín nie je zaznačený modrou farbou, požadovaný termín bude preverený po zaslaní rezervácie aj zo strany majiteľa.

 

6. Ako získať informácie o podmienkach poskytovania ubytovacích služieb?

Pred rezerváciou je potrebné prečítať  si Všeobecné podmienky ubytovania našej cestovnej kancelárie.

 

7. Ako rezervovať ubytovanie?

Pre rezerváciu vybraného objektu je potrebné vyplniť a odoslať rezervačný formulár, ktorý sa nachádza pri každom ubytovacom zariadení.

Rezerváciu je možné uskutočniť aj telefonicky na t.č.  +421 905 500 507, +421 903 407 407 v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hod. alebo mailom na kiskatravel@kiskatravel.sk  nonstop.

 

8. Čo je to rekreačný poplatok?

Rekreačný poplatok je poplatok, ktorý je každý klient povinný zaplatiť prenajímateľovi ubytovacieho zariadenia pri nástupe na pobyt, ak nie je v popise objektu uvedené  inak.

Výška rekreačného poplatku je od  0,30 €/osoba/deň  do 2,- €/osoba/deň. 

 

9. Kaucia

   Kauciu pri ubytovaní v chatách a privátoch vyberá majiteľ pri nástupe na pobyt. Po skončení pobytu je kaucia vrátená klientovi, ak nedošlo k poškodeniu objektu. Klient  zodpovedá za to, že po ukončení pobytu odovzdá ubytovacie zariadenie v pôvodnom stave. Ak počas pobytu dôjde k poškodeniu chaty resp. privátu,  má ubytovateľ  právo použiť  celú kauciu  alebo jej časť na úhradu vzniknutých škôd.

 

10. Zľavy

   • zľavy pre deti - platia len po obsadení stanoveného minimálneho počtu osôb
   • pre silvestrovský termín neplatia žiadne zľavy, vždy platia ceny za základné lôžko
   • zľavy nie je možné kombinovať

 

11. Ako platiť?

Klienti zo Slovenskej republiky

   • Vkladom alebo prevodným príkazom na číslo účtu:
    IBAN: SK38 1100 0000 0026 2003 3355
    BIC/ SWIFT: TATRSKBX
    Tatrabanka Poprad
    Variabilný symbol: predčíslie 61 + číslo rezervácie
   • Vkladom alebo prevodným príkazom na číslo účtu:
    IBAN: SK84 0200 0000 0020 4538 8159
    BIC/ SWIFT:  SUBASKBX
    VÚB Poprad
    Variabilný symbol: predčíslie 61 + číslo rezervácie
   • Vkladom alebo prevodným príkazom na číslo účtu:
    IBAN: SK21 0900 0000 0004 9431 1916
    BIC/ SWIFT: GIBASKBX
    Slovenská sporiteľňa Poprad
    Variabilný symbol: predčíslie 61 + číslo
   • Poštovou poukážkou typu U:
    Adresát: KISKA TRAVEL, s.r.o.
    Sídlo: Karpatská 3256/15, 058 01 Poprad
    Číslo účtu: IBAN: SK38 1100 0000 0026 2003 3355
    Variabilný symbol: predčíslie 61 + číslo rezervácie
   • CK prijíma platby prostredníctvom služby:   
   • prostredníctvom služby CardPay
   • CK akceptuje poukážky typu  Benefitplus, Up Slovensko a Edenred E-ticket.

Klienti z Českej republiky

   • Vkladom alebo prevodným príkazom na úhradu na náš účet v ČSOB Praha, vedený v CZK,
    číslo účtu 191221534/0300
    Variabilný symbol: predčíslie 65 + číslo rezervácie

    V prípade potreby na vyžiadanie vám vystavíme faktúru za pobyt.

Klienti z ostatných krajín

   • Platba v EUR na náš účet:
    Číslo účtu - IBAN: SK38 1100 0000 0026 2003 3355
    SWIFT: TATRSKBX
    Variabilný symbol: predčíslie 67 + číslo rezervácie
    Názov banky : Tatra banka, a.s. 
    Adresa banky: Nám. Sv. Egídia 95,058 01 Poprad
    Názov účtu: Kiska Travel sro
    Adresa CK: Karpatská 3256/15, 058 01 Poprad
   • prostredníctvom služby CardPay

 

12. Prečo musím platiť vopred?

   Platbou potvrdíte svoju rezerváciu ubytovania. Platba vopred je garanciou, že skutočne prídete do ubytovacej jednotky, ktorú ste videli a rezervovali na našich stránkach.

 

13. Čo keď nestihnem zaplatiť rezerváciu v určenej lehote?

   Ak máte záujem o danú rezerváciu aj po dátume určenej lehoty splatnosti, kontaktujte nás. Vašu rezerváciu opätovne preveríme a pokiaľ to bude možné, Vaša rezervácia bude obnovená.

 

14. Čo sa môže stať, ak neprihlásim všetky osoby?

   Po príchode do ubytovacieho zariadenia nemusia byť tieto osoby ubytované.

 

15. Môžem zmeniť rezerváciu aj po zaplatení?

   Ak po uhradení platby za pobyt došlo k zmenám v rezervácii,  je po súhlase majiteľa možné za poplatok zmeniť počet osôb, termín ubytovania, meno klienta.

16. Storno poplatky za odstúpenie od zmluvy

Storno pobytu riešime vždy individuálne s maximálnou snahou poriešiť storno k spokojnosti klienta.  Storno zvyčajne  riešime  presunutím pobytu na iný termín alebo úplným zrušením pobytu bez storno poplatkov.

Ak to napriek našej snahe niekedy nie je možné, platia storno podmienky, ktoré sú vždy uvedené pri vytvorení konkrétnej rezervácie.

Klient je povinný v prípade odstúpenia od zmluvy zaslať požiadavku písomne emailom na kiskatravel@kiskatravel.sk.  Deň oznámenia odstúpenia od zmluvy, je deň, kedy bolo oznámenie o odstúpení od zmluvy doručené emailom (kiskatravel@kiskatravel.sk)  alebo poštou (Kiska Travel, s.r.o Karpatská 15, 058 01, Poprad)   do cestovnej kancelárie Kiska Travel  CK.

O odstúpenie od zmluvy môže požiadať iba  objednávateľ pobytu a musí byť v nej uvedené číslo rezervácie.

Storno podmienky uvedené pri každej rezervácií neplatia pre pobyty objednané pre skupiny. V tomto prípade vždy platia vopred dohodnuté  individuálne storno podmienky  pri potvrdení rezervácie.

V prípade, ak CK pri zabezpečovaní ubytovacích služieb pre Klienta vystupuje ako sprostredkovateľ, zmluvné sankcie sú uvedené v zmluve medzi Klientom a Ubytovateľom.

Ak je platba zrealizovaná prostredníctvom systému Rekreačných poukazov alebo Benefitných programov platia špeciálne storno podmienky. Ak klient stornuje pobyt hradený prostredníctvom Rekreačných poukazov alebo Benefitných programov pre CK a klienta vyplývajú   tieto povinnosti:

     1. Finančné prostriedky uhradené prostredníctvom Rekreačných poukazov alebo Benefitných programov je  cestovná kancelária povinná vrátiť v plnej výške do Rekreačnej alebo Benefitnej spoločnosti

     2. Klient je povinný uhradiť storno vyplývajúce zo storno podmienok z vlastných finančných prostriedkov.

 

17. Čo je a na čo slúži voucher

Klient je povinný do 2 pracovných dní od doručenia mu potvrdenia rezervácie zaplatiť na účet CK preddavok ceny služby vo výške uvedenej v potvrdení rezervácie, spravidla vo výške:

   • 60% z celkovej ceny dohodnutej ubytovacej služby; zostatok ceny zaplatí Klient pri ubytovávaní sa priamo Ubytovateľovi, alebo
   • 100% celkovej ceny dohodnutej ubytovacej služby.

Po pripísaní Klientom zaplateného preddavku ceny na účet CK doručí CK Klientovi ubytovací poukaz, ktorý je potvrdením o uzavretí zmluvy medzi Klientom a CK na služby v ňom uvedené.

Ubytovací poukaz CK  vystaví na meno Klienta, alebo na meno osoby, ktorú Klient určí ako osobu oprávnenú využívať dohodnuté služby – meno a potrebné údaje oprávnenej osoby Klient oznámi CK. Ubytovací pokaz obsahuje údaje presne určujúce rozsah služieb dohodnutých medzi Klientom a CK.

Klient/osoba oprávnená má právo po predložení ubytovacieho poukazu Ubytovaľovi požadovať poskytnutie ubytovania a iných služieb v poukaze uvedených pre seba a ďalšie osoby, ktorých počet je v ubytovacom poukaze uvedený.

 

18. Na koho sa treba obrátiť v prípade problémov po príchode do ubytovacieho zariadenia?

V prípade, že máte problémy s ubytovaním a nie je možná dohoda s majiteľom ubytovacieho zariadenia, neodkladne kontaktujte  našu CK v pracovných dňoch na: +421 905 500 507, + 421 903 407 407, po pracovnej dobe a  počas víkendov na +421 905 407 407.

 

19. Existuje presne určené časové ohraničenie, kedy musím prísť a odísť z ubytovania?

Začiatok pobytu, ak nie je na informačnej stránke ubytovacieho zariadenia uvedené inak, je deň dohodnutý ako deň začiatku pobytu v čase od 14.00 do 19.00 hodiny.

Pri začatí pobytu sa Klient preukazuje dokladom totožnosti a ubytovacím poukazom. Na dohodnutý pobyt môže nastúpiť Klient, alebo osoba uvedená na ubytovacom poukaze a počet osôb v ubytovacom poukaze uvedený. Ubytovateľ nie je povinný ubytovať viac osôb, ako je uvedené v ubytovacom poukaze.

Odporúčame, najneskôr 3 dni pred nástupom na pobyt sa skontaktovať s majiteľom a dohodnúť si príchod. Kontaktné informácie nájdete v poukaze.

Odchod Klienta, ak nie je na informačnej stránke ubytovacieho zariadenia, alebo v zmluve s CK uvedené inak, je najneskôr do 10.00 hodiny dňa dohodnutého ukončenia pobytu.

 

20. Čo je „môj  výber“?

Ak sa Vám počas Vášho vyhľadávania páčia viaceré chaty, penzióny, priváty, kúpele alebo hotely, vložte si ich do „môjho výberu“. Môžte si ich potom kedykoľvek znova pozrieť.

 

21. Čo je „môj profil“?

V sekcii „moj profil“ nájdete celú históriu Vašich vybraných objektov a zrealizovaných  pobytov aj s cenovou kalkuláciou. Pre vstup do tejto sekcie musíte byť registrovný na našej stránke.

 

22. Prečo sa registrovať

 • zaregistrovaním sa získate prehľad o našich akciách a novinkách, ako aj možnosť využívať sekciu „môj profil“.
 • Už nemusíte vypĺňať svoje údaje v rezervačnom  formulári. Po zadaní Vášho mena sa  rezervačný formulár automaticky vyplní sám.
 • objekty uložené v "mojom výbere" sú Vám k dispozícii aj pri ďalšej návšteve našej stránky.

23. Ako nájsť ubytovanie, v ktorom sú vítané domáce zvieratá?

V rozšírenom vyhľadávaní stačí zadať ubytovanie s domácim zvieratkom alebo  pri rýchlom vyhľadávaní zadať text psom vstup  povolený.

 

24. Typy ubytovania

 • Aké typy ubytovacích zariadení sú v ponuke CK Kiska Travel
  V ponuke cestovnej kancelárie Kiska Travel sú k dispozícií chaty, priváty, penzióny, hotely a kúpele. Pri ubytovaní v chatách po obsadení objektu uvedeným min. počtom osôb nie je možné do objektu ubytovať ďalšie osoby, pokiaľ nie je uvedené  v popise objektu inak.

 • Čo to znamená 1/2, 1/2+1; + 1, apt. 1/2+2/3 
  1/2, 2/2+1; + 1: Ubytovacie zariadenie poskytuje 6 pevných lôžok a dve prístelky. K dispozícii  je jedna dvojposteľová izba, dve dvojposteľové izby, každá  s jednou prístelkou a jedna prístelka napr. v spoločenskej miestnosti.  
  Apt. 1/2+2/3  - V apartmáne je jedna dvojlôžková spálňa a dve trojlôžkové.

 • Na koľko nocí je možné ubytovanie v jednotlivých ubytovacích zariadeniach
  Chaty a priváty umožňujú ubytovanie na min. 2 a viac nocí, pokiaľ nie je uvedené inak.

 

25. Kapacita objektu

 • Min. a max. vyťaženosť
  Pod minimálnou  vyťaženosťou (platí pre chaty, chalupy a priváty) sa rozumie minimálny  počet osôb, za ktoré je potrebné uhradiť aj v prípade, že v ubytovacom zariadení bude ubytovaných menej osôb ako je uvedený minimálny počet.  Min. vyťaženosť sa nevzťahuje na hotely a penzióny.

 • Max. vyťaženosť
  Maximálna vyťaženosť objektu je maximálna ubytovacia kapacita. 

 

 e-mail Napíšte nám!×